Культурний маршрут (25.06-01.07)

Art Ukraine зібрав найцікавіші мистецькі події останніх днів червня в Культурному маршруті. Цього тижня у Києві відкриється виставка «Український живопис ХХ століття із приватних колекцій», у залі Львівського національного академічного театру опери та балету представлять проект відомого сучасного художника Михайла Деяка, а в Дніпрі вперше пройде міжнародний архітектурний фестиваль ARCHIKIDZ для дітей та підлітків. Про ці та інші цікаві події розповідаємо далі.


25 червня в Музеї видатних діячів української культури покажуть виставку «Український живопис ХХ століття із приватних колекцій». Колекціонери, які надали роботи для виставки, мають на меті долучити відвідувачів до прекрасного світу колекціонування творів мистецтва. Серед експонованих картин представлені художники та художниці, без робіт яких не обходиться жодна колекція чи аукціон з живопису: Д. Г. Нарбут, О. Н. Яблонська, Є. М. Ткаченко, Г. Д. Зоря, В. Д. Чегодар, Є. В. Волобуєв та інші.

 

О. Яблонська. На руках у бабуні, 1946

Музей видатних діячів української культури 

 

26 червня в «Ізоляції» покажуть фільм «Роден».Це розповідь про творчість Огюста Родена, про незліченні любовні інтриги та непрості стосунки з найголовнішими жінками в житті майстра – талановитою ученицею Каміллою Клодель і Розою Бере, матір'ю його єдиної дитини. Вхід вільний.

 

Кадр із фільму «Роден»

 

26 червня у харківській галереї Vovatanya Gallery представлять проект Ольги Федорової «Пакування» (рос. «Упаковка»). Використовуючи візуальну та знаково-образну системи пакування та поштових відправлень, Ольга змішує два процеси –створення художнього твору та його пакування – поєднатися до повного стирання кордонів та зникнення різниці між процесами. Пакування, невіддільне від творів та розміщене у галереї,  переходить таким чином  до  царини мистецтва.

 

Художниця Ольга Федорова

 

26 червня о 16:00 Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України спільно з Вишгородським історико-культурним заповідником презентують виставку оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати». Експозиція міститиме близько 200 поштових листівок 1899–1932 років, включаючи твори відомого українського графіка Миколи Стратілата. Тут же відбуватиметься презентація книги «Київ столітньої давнини» Д. Малакова та А. Прибєги.

 

 

27 червня о 19.00, у рамках виставки "220 Abstract ArtFest", у Pavlovka Art Gallery, відбудеться виставка «Інший простір» Антона Логова. Ця виставка розповідає про пошук людиною свого досвіду, як життєвого, так і метафізичного, у сучасному світі. Експозиція поділена на дві частини: абстрактних полотен в нейтральній сірій гамі, яка передає відчуття меланхолії, та серії графічних робіт з використанням обмальованого олівцем силуету айфона, який вже став символом нашого часу.

 

Зображення надане Антоном Логовим

 

27 червня о 16:00 у Львові відбудеться відкриття виставки абстрактної скульптури художника Михайла Деяка «Генезис» (у залі Львівського національного академічного театру опери та балету). «Генезис» являє собою цикл об’єктів з металу над якими Михайло Деяк працює вже кілька років поспіль. Ці об’єкти – своєрідне втілення трансформацій того, що надихає художника або впливає на нього, вони не зосереджуються на сюжеті, а є результатом миттєвої емоції. 

 

Зображення надане Voloshyn Gallery

 

27 червня в «Ізоляції» ілюстраторка Наташа Левицька покаже проект про свою улюблену гру – бадмінтон.  Художниця говорить:  «Коли я розповідаю друзям, що граю у бадмінтон, у більшості випадків вони уявляють собі, як я бігаю по берегу моря і ніжно розмахую ракеткою. У цій серії ілюстрації я розповідаю про справжній бадмінтон, про олімпійський вид спорту, про інтенсивні навантаження та захоплюючу гру». Початок о 19:00. Вхід вільний.

 

 

Із 27 червня Музей історії Києва презентує виставковий проект «Погляд крізь віки. Дослідження та реставрація». Метою заходу є презентація результатів наукових досліджень, консервації та реставрації унікальних культурних цінностей національного й світового значення державної частини Музейного фонду України. Під час заходу будуть представлені відреставровані музейні предмети з понад 60 музейних закладів з усіх регіонів України. 

 

Зображення надане Музеєм історії Києва

 

28 червня Карась Галерея представляє новий проект Едуарда Потапенкова «У формі». У представленій експозиції Едуард  звернувся до такої філософської категорії як форма. Форма, як межі, що окреслюють велике Ніщо, форма як самодисципліна, а, отже і самоідентифікація. Людина у формі, як виконувачка певної, іноді досить простої функції або руху, та рух, що дозволяє людині набути певних фізичних форм. Форма як наслідок безперервної єдності, й неперервності простору і часу. Форма, яка зазнає змін, приваблює, спокушає, диктує та примушує. Початок о 19:00. Вхід вільний.

 

Зображення надане Карась Галереєю 


Із 28 до 30 червня у Києві та Одесі триватиме 8-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Цьогорічна субназва фестивалю «Повернення» символізує неймовірне повернення двох українських німих фільмів, дивом вцілілих в архівах Німеччини та Японії. Протягом трьох фестивальних днів музиканти з України та зарубіжжя озвучать сім німих стрічок із міжнародних та українських кіноархівів. Ціни варіюються.

 

Зображення надане Фестивалем німого кіно та сучасної музики

 

Із 28 до 29 червня у рамках фестивалю «Німі ночі» у  Довженко-Центрі відбудеться показ спеціальної програми урбаністичного експериментального кіно 1920-х «Міські симфонії». Міська симфонія – унікальний жанр, що народився в 1920-х роках, коли кіно переживало свій перший визначний підйом. Фільми будуть демонструватися під живий музичний супровід Mike Kaufman-Portnikov (фортепіано). Вхід  вільний.

 

Довженко-Центр

 

29 червня о 19:00 в «Ізоляції» у рамках виставки «Павло Маков. Зошит без однієї сторінки» пройде лекція мистецтвознавиці Діани Клочко «Образ ідеального міста: від Гіпподама до Макова». На лекції розкажуть про довгий шлях візуалізації урбаністичної утопії у європейському мистецтві й те, якими засобами користується художник при створені власного нереального міста. Діана Клочко  –– мистецтвознавиця, лекторка. Вхід на лекцію вільний.

 

Ізоляція

 

29 червня у тернопільській галереї «Бункермуз» відкриють виставку Ольги Баландюх «Простір». Мисткиня пропонує  відірвати очі від екранів, а руки звільнити від клавіатури. Вийти на вулицю, вдихнути п’янкий аромат повітря і роздивитись навколо. В абстрактних роботах авторка на повну використовує експресію кольору та форми, аби показати красу навколо нас. Своїм проектом художниця «хоче нагадати, що щастя та краса зовсім поруч – у навколишньому середовищі, у найпростіших, але таких геніальних та прекрасних речах!». Початок о 19.00.

 

Зображення надане галереєю «Бункермуз»

 

30 червня пройде фестиваль українського короткометражного кіно «Відкрита ніч. Дубль 21». Кінофестиваль триває лише одну червневу ніч просто неба. Мета фестивалю – підтримка національного кінематографу, а також фільмів спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського мистецтва, пропонуючи нові концепції його розвитку, самоідентифікації та існування в спектрі світових національних кінематографій. Основним майданчиком фестивалю стане Арт-причал у Києві, а паралельні покази та трансляції пройдуть по більше ніж 70-ти локаціях по Україні та за кордоном.

 

Фото: Фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 21»


30 червня у Мистецькому Арсеналі відбудеться Літературно-перекладацький перформанс «Kreuzstelle/Перехрестя». Глядачі перформансу матимуть можливість зазирнути за лаштунки художнього перекладу в світлі двох мов – німецької та української. Олександра Григоренко (Україна) та Беатрікс Керстен (Німеччина) синхронно працюватимуть над текстами своїх улюблених авторів, а глядач бачитиме проекцію текстів з екранів їхніх ноутбуків. Вартість квитків  від 40 до 80 грн.

 

 

1 липня у Дніпрі відбудеться архітектурний фестиваль ARCHIKIDZ для дітей та підлітків. Освітній проект, що був започаткований в Амстердамі у 2011 році, адаптували в Україні минулого року. Місце проведення – ландшафтний парк Світлани Кульбашної (с. Військове у Дніпропетровській обл). Мета фестивалю – навчити дітей мислити як архітектори, застосовувати одночасно уяву і алгоритми реалізації мрії у реальність.