Культурний маршрут (02-08.11)

Перший тиждень листопада в арт-житті України пануватиме відносне затишшя, серед якого все ж виділяється лекція Антона Логова про інсталяцію, виставка картин Рєпіна, Айвазовського, Шишкіна та інших з колекції одеських лікарів, а також арт-проект про декомунізацію. Зате ви матимете нагоду пройти попередніми стежками КУЛЬТУРНОГО МАРШРУТУ, що ведуть до екологічного мистецтва та плакатів видатних українців.

 

Іван Шишкін. «Ранок у сосновому лісі». Ілюстарція до проекту «Лікарські династії»

 

2 листопада в Одесі (вул. Пушкінська, 9) розпочинається виставка «Лікарські династії та живопис: разом через століття». Вона продемонструє мистецьку колекцію лікарської династії Шабадів-Губергріцев, до якої увійшли твори Івана Айвазовського, Івана Шишкіна, Іллі Рєпіна та інших видатних живописців. Експозиція триватиме до 13 листопада.

 


 

На наступний день, 3 листопада, Український кризовий медіа-центр презентує дорожні мапи, присвячені темі декомунізації через мистецтво. Також представники центру розкажуть про досвід арт-резиденції «Над Богом», що відбулася у Вінниці цього серпня. Захід відбудеться в Українському домі (м. Київ; вул. Хрещатик, 2).

 

«Музей тоталітаризму» з арт-резиденції «Над Богом» (Вінниця)

 

У середу, 4 листопада, о 19:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відбудеться показ відео-робіт художниці Аліни Клейтман. Харківська мисткиня відома своїми скільптурами, інсталяціями та перформансами, в яких досліджує жіночу сексуальність та роль жінки в Україні. Захід триватиме за підтримки Відкритого архіву українського медіа-арту.

 

Ілюстрація до проекту

 

«Інсталяція в деталях» – таку назву має лекція Антона Логова, в якій художник розповість про інсталяцію як жанр візуального мистецтва. Вона відбудеться 7 листопада о 15:00 в Школі візуальних комунікацій (м. Київ; вул. Артема, 1-5).

 

Ілюстрація до проекту з офіційної сторінки в Facebook

 

Також не проґавте виставку «Діячі» в харківському арт-центрі Come In (вул. Данилевського, 26). Це серія плакатів від клубу ілюстраторів Pictoric, на яких зображено найвидатніші історичні та культурні постаті України. Останній день проекту – 6 листопада.

 


 

Цього тижня ви ще встигнете подивитися на проект «взаємоДІЯ», що триватиме до 7 листопада в галереї Львівської національної академії мистецтв. У виставці молоді митці Лесь Панчишин (Львів) та Аліна Гаєва (Дніпропетровськ) порушують проблему нестачі живого спілкування в сучасному світі.

 

Ілюстрація до проекту

 

8 листопада завершується виставка «ЕкоБірючий». У ній учасники арт-резиденції «Бірючий» (Запорізька область) демонструють твори, присвячені екологічній безпеці. Вона триває у київській галереї «Скло» (вул. Тургенівська, 7/14).

 

Ілюстрація до проекту