КУЛЬТУРНИЙ МАРШРУТ (05.11 – 11.11)

Цього тижня у Києві відбудеться відкриття першої виставки галереї «Portal 11», на якій буде представлена творчість Івана Турецького, Музей Ханенків розпочинає новий сезон Музейного клубу, а Мистецький Арсенал запрошує на оперу-перформанс у рамках виставки "Курбас: нові світи". Більше культурних подій цього тижня – далі в ART Ukraine.

 

У вівторок, 6 листопада, о 17:00, в інформаційному залі “Східної колекції” Музею Ханенків відбудеться презентація нового сезону Музейного клубу. Цього вівторка Генеральна директорка музею Катерина Чуєва поділиться враженнями від конференції «Memory, Art and Identity», проведеної комітетом ІС Мемо (International Committee of Memorial Museums of Victims of Public crimes) в Ізраїлі у жовтні цього року, та від відвідин вибраних музеїв Тель-Авіва та Єрусалима. Музейний клуб – це неформальний майданчик для предметного обговорення ключових питань розвитку музейної справи в Україні, засадничих підходів, кращих українських та світових практик, спільний пошук рішень, що уможливлюють розвиток музеїв і музейних фахівців в українських реаліях.

Вхід вільний за реєстрацією

Зображення зі сторінки події на facebook.


У середу, 7 листопада, о 18:30 в галереї НЮ АРТ відкриється персональна виставка Івана Труша. Іван Іванович Труш – один із найвидатніших представників львівської школи живопису. Він був майстром ліричного пейзажу, побутового жанру, психологічного портрету та мистецьким критиком. Діяльність Івана Івановича щодо розповсюдження українського мистецтва, підняття його естетико-художнього рівня має важливе значення. Він налагодив тісний контакт з демократичними колами української інтелігенції.На виставці ви зможете побачити твори з приватних збірок Києва, Рівного і Львова. Серед них будуть представлені роботи зі знаменитих серій краєвидів Дніпра та Єгипту, місячної ночі, психологічних портретів та квітів із саду художника.

Труш І.І. (1869-1941). Хата в місячну ніч.1920-ті рр. Картон, олія, 69,5 х 103,5 см.

Зображення зі сторінки події на facebook.


Також 7 листопада о 18.00 галерея «Триптих АРТ» відкриває виставку живопису Олексія Литвиненка «Мова вітру».Мова – цесистема звукових і графічних знаків, найважливіший засіб спілкування і пізнання.Мистецтво – вид людської діяльності, що відбиває дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів.Мовчання – утримання від мови, висловлювань, використання голосу.В експозиції презентовані нові роботи художника. 
Вхід вільний.

Київ, вул Десятинна 13.

Зображення зі сторінки події на facebook.

 

У четвер, 8 листопада, о 19.00 у Pinchuk ArtCentre відбудеться зустріч із художницею, учасницею виставки «Свій простір», Яною Бистровою (Париж). На зустрічі Яна розповість про свою художню практику та про те, як бути українською художницею у світі. Яна Бистрова (нар. 1966, Київ) відома широкому загалу своєю "червоною серією" живописних картин, у яких вона створювала нетипові жіночі портрети. Свою мистецьку практику художниця розпочала наприкінці 1980-х. Деякий час мешкала та працювала на Фурманом у провулку у Москві, але на початку 1990-х переїхала до Парижа, де живе та працює сьогодні. Серія фотографій, представлена на виставці «Свій простір» –церезультат тривалої роботи та експериментів з фотографією, розпочатих у середині 1990-х рр. Модераторка– Катерина Яковленко, учасниця Дослідницької платформи Pinchuk ArtCentre.

4-й пов. Pinchuk ArtCentre, в експозиції виставки «Свій простір».

Участь безкоштовна. Реєстрація обов'язкова.

Зображення зі сторінки події на facebook.

 

Також 8 листопада о 17.00 в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «ДИХОТОМІЯ» Володимира Хижинського – художника-кераміста, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури та металу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, члена Національної спілки художників України. Це виставка про наше життя, з його постійними «проблемами вибору», з роздумами про самоідентифікацію і самосвідомість, добро і зло, кохання і ненависть, про їх одвічну боротьбу.», – розмірковує автор. На виставці представлено кілька серій робіт, виконаних протягом останніх років.

Володимир Хижинський, Скринька Пандори, фрагмент

Зображення зі сторінки події на facebook.

 

У п’ятницю, 9 листопада, о 10.00 галерея «Portal 11» запрошує на виставку абстрактного живопису відомого львівського художника Івана Турецького, яка розкриває тему форми і звучання кольору. Усі елементи, які присутні в роботах художника, мають багато значень і трактувань, а разом вони створюють той самий лабіринт зі світла і музики. Іван Турецький є одним із авторів герба України, сучасного герба міста Львова, марок для Пошти України, філателістичних проектів в Австрії, автор серії колекційних монет Банку Білорусі. Серед робіт художника, поза іншим, – проекти гральних карт для австрійської компанії Piatnik, дизайн різноманітних відзнак та нагород. Його роботи знаходяться у приватних колекціях у США, Канаді, Німеччині, Франції, Австрії та ін.
Вхід вільний. 
Київ, вул. Трьохсвятительська, 11.

Зображення зі сторінки події на facebook.

 

У неділю, 11 листопада, о 20:00 у рамках виставки «Курбас: Нові світи» у Мистецькому арсеналі, відбудеться опера-перформанс «ҐАЗ» від Музично-театральної формації NOVA OPERA. Вистава «Ґаз» Ґеорга Кайзера реалізована 1923 року Лесем Курбасом в Мистецькому Об’єднанні «Березіль». «Ґаз» була прем’єрною виставою «Березоля» і стала класичним зразком українського театрального Експресіонізму. Рухи акторів використовувалися для відтворення на сцені вибуху на фабриці, а звуки оркестру нагадували роботу машин у цехах.  NOVA OPERA та композитори Roman Grygoriv, Elias Spricht відтворять втрачену музичну партитуру композитора Анатолія Буцького до вистави та презентують тематичний перформанс на виставці «Курбас: Нові світи».

Вартість квитка – 150 грн, кількість місць обмежена.

Зображення зі сторінки події на facebook.