КУЛЬТУРНИЙ МАРШРУТ (06.08-12.08)

Цього тижня Київ запрошує вас послухати лекцію від Галини Хорунжі про роль музею в сучасності та долучає підлітків до гри в трьох ролях, які пов’язані з демократичним суспільством: представника влади, покірливого громадянина та протестуючого. У Львові відбудеться показ фільмів, який супроводжуватиметься імпровізацією на органі від Івана Остаповича. А в Одесі поговорять про радянське монументальне мистецтво й те, чому його варто берегти. Читайте про це та багато іншого в культурному маршруті.

     

6 серпня о 21:00 в Одесі відбудеться демонстрація експериментальних стрічок «Озброєні та небезпечні» і «НІ! НІ! НІ!» та зустріч із їхнім режисером Миколою Рідним. «Озброєні та небезпечні» – це міні-серіал, присвячений мілітаризації суспільства, а також ставленню молоді до насильства та зброї. Фільм «НІ! НІ! НІ!» показує як близькість війни впливає на кожного з персонажів, яких представлено в стрічці. Вхід вільний.

Микола Рідний

Фото: pinchukartcentre.org

 

7 серпня о 14:00в Одесі у Всесвітньому клубі одеситів відбудеться відкриття виставки «Черги» Ірини Озаринської. У цій серії художниця «дивиться на соціальний феномен очима творця-експериментатора, реанімуючи в очах сучасного глядача старий радянський/пострадянський концепт».

Ірина Озаринська, Черги

Фото зі сторінки події на facebook 


7 серпня у Львові відбудеться показ фільмів від мистецької формації Wiz-Art, який супроводжуватиметься імпровізацією на органі від Івана Остаповича. Іван Остапович – диригент, композитор, директор Львівського органного залу, лауреат першої премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу диригентів, співзасновник музичної агенції Collegium Musicum Lviv. Вхід: 70 грн.

Іван Остапович

Фото зі сторінки події на facebook

 

8 серпня у Львові у Центрі міської історії о 19:00 відбудеться перегляд короткометражних фільмів на тему «Де закінчується рівність», після чого відбудеться дискусія на тему прав людини. Під час події шукатимуть відповідь на наступні питання: що таке рівність і де вона починається? Чи це одвічна взаємодія протилежних полюсів, чи навпаки – спільний знаменник з безліччю чисельників? Чи не є рівність лише солодкою вигадкою, що її вже не раз спростовували і люди й історія? Вхід за квитками.

Центр міської історії, м. Львів

Фото: www.lvivcenter.org
 
8 серпня о 16:00 Pinchuk ArtCentre запрошує долучитися підлітків віком 12-17 років до гри в просторі нових виставок у Pinchuk ArtCentre. Учасники побувають в трьох ролях, які пов’язані з демократичним суспільством: представника влади, покірливого громадянина та протестуючого. Учасники будуть слухати, говорити, дивитися, рухатися та перебувати в стані спокою. Досвід гри побудований на основі колективного та індивідуального тілесного переживання. Участь безкоштовна. Реєстрація.

Фото зі сторінки події на facebook 

8 серпня о 19:00 «Я Галерея» запрошує на відкриття проекту «Сергій Якутович. Ідоли». Тема, навколо якої все обертається – це героїзм. Якутович творив героїв, у той час як сьогодні вони застигли в зовсім іншій формі – ідолів. На ідола можна дивитися з певної дистанції, тим часом як героя сприймають радше через емоцію. Ідол вже затвердився, сформувався в певній подобі – так само, як і візуальний твір є завершеним; герой постає більш динамічним, невизначеним і змінним. Вхід вільний.

Сергій Якутович, Ілюстрюстрація до книги "Калевіпоег", 1981, авторська техніка.

Фото: yagallery.com


8 серпня АРТ ПОДІЛ у рамках мистецької декади разом із Linoleum International Contemporary Animationand Media Art Festival   та IZONE ініціює перегляд найбільшого показу авторської анімації в Україні. Початок о 20:00. Вхід вільний.

Andrii Naumenko, Dreams, Ukraine, 2018.

Фото: linoleumfest.com

 

9 серпня о 19:00 Pinchuk ArtCentre запрошує на зустріч із Галиною Хорунжою, співкураторкою виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років». Галина розповість про роль музею у формуванні історичної пам’яті, а також про музей як місце, де глядач має змогу відчути свою причетність до певного ціннісного кола. Окрім того, під час лекції буде розглянуто чим може та має бути музей – депозитарієм, колумбарієм чи розважальним простором, в якому можлива фіксація актуальних наративів. Участь безкоштовна. Реєстрація.

Фото зі сторінки події на facebook   

 

9 серпня відбудеться показ документальних стрічок молодих кінематографістів IndieLab. Лабораторія започаткована 2013 року за підтримки Посольства США в Україні й наразі налічує близько 50 молодих кінематографістів. Вхід вільний.

Прем'єра фільму "Майже 10 000 виборців" в конкурсній програмі Docudays 2018.

Фото зі сторінки INDIE LAB на facebook


10 серпня о 18.30 в галереї Invogue#ART (Одеса)  відбудеться лекцiя мистецтвознавицi Євгенії Моляр «Радянське монументальне мистецтво та заповідники модернізму Одещини». У віддалених районах Одеської області, на узбережжі, збереглися унікальні пам’ятки радянської епохи. Уся ця унікальна та специфічна естетика стрімко зникає. Нині – останній момент, коли можна врятувати «уцілілого динозавра» – радянську курортну забудову. Ідеться не про загравання з ностальгійним відчуттям «як у дитинстві», а про цінність оригінального, збереження цілісного та належне ставлення до культурної спадщини. Вхід: 70 грн. Реєстрація обов'язкова.

Фото: mistosite.org.ua  


10 серпня Pavlovka ArtGallery представляє історію створення гігантського тролейбуса-фотоапарата «PINHOLE TROLLEYBUS». Побачте фотографії та негативи, зроблені тролейбусом, поспілкуйтеся з учасниками проекту, а також дізнайтеся, як перетворити будь-що, враховуючи тролейбус, на фотоапарат.

Фото зі сторінки події на facebook     

10 серпня о 19:00в межах освітньої програми виставки «Швидкорозчинний час» у Малій галереї Мистецького арсеналу розпочнеться кавер-вечірка хітів 90-х. Вхід вільний.

Фото зі сторінки події на facebook     

 

11 серпня у Дніпрі (парк Шевченка) з 17:00 до 18:00 «хайпово» розповідатимуть про класичну українську літературу в рамках лекції «ЛітХайп#1: Шевченко, фемінізм і драматичні історії кохання». Лекцію поділять на дві теми, відповідно одна з них  про «іншого» Т.Г. Шевченка, а інша – про обличчя українсько фемінізму.

Т. Г. Шевченко, Одаліска, 1840 р.

Фото: portal.lviv.ua