Культурний маршрут (10.04-16.04)

Цього тижня в Києві — масштабна виставка наївного мистецтва, презентація інтерактивної інсталяції, що проектуватиме внутрішній стан глядача в real-time та artist talk сестер-художниць Катерини та Тетяни Очередько про досвід роботи у складі команди творців першого повнометражого анімаційного фільму "Loving Vincent". Тим часом французький письменник та журналіст Жерар де Кортанз завітає до Дніпра з презентацією книги про Фріду Кало. Про це та інше — в Культурному маршруті.

 

10 квітня в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім) відбудеться публічна дискусія навколо продажу унікальної пам`ятки архітектури конструктивізму 1932 року — Палацу Ілліча у Дніпрі (архітектор Олександр Красносельський). Ініціатор дискусії —мистецька ініціатива ДЕ НЕ ДЕ. Продаж має відбутися 14 квітня. 10 млн. грн. за шедевр конструктивізму? Початок обговорення о 16.30.

 

Палац Ілліча 

 

PinchukArtCentre запрошує на лекцію "Пам'ять якої не було — постколоніальні травми та (не)можливість солідарності», яку прочитає Надія Чушак, дослідниця політики пам'яті, ностальгії, колишньої Югославії, пост-соціалізму й молодіжних протестних рухів. Наскільки ці питання релевантні для України? Які теми оминає увага суспільства? Як досягти солідарності попри існуючі обмеження? Про це — 10 квітня. Початок о 19.00. Реєстрація

 

Частина радянського пам'ятника перетворена на квітник у дворі краєзнавчого музею в Новгороді-Сіверському. Жовтень, 2016 рік Фото: Олександр Долгий

 

11 квітня в Kyiv Academy of Media Arts пройде зустріч з Сашею Масловим — одним з найвідоміших українських фотографів, що живе і працює в Нью-Йорку. Майстер знімав для таких відомих видань, як Wall Street Journal, The Guardian, New York Times. У рамках ранкової зустрічі Саша розповість про те, як він став фотографом, про свої улюблені проекти й поділиться історіями зі знімальних майданчиків. Початок о 8.30. Вартість / Реєстрація

 

Саша Маслов

Фото: Platfor.ma - Платформа

 

Близькість. Якими будуть ваші перші ассоціації? Це суперечливе явище описують в категоріях культурології, філософії, психології, соціології та літературознавства. Напередодні фестивалю документального кіно і урбаністики "86: Близькість", культуролог і науковець Олександр Івашина розповість про феномен близькості в культурі. Лекція відбудеться 11 березня в арт-центрі Closer. Початок о 19.00.

 

Агнес Мартін, Без назви №1, 2003

 

4 квітня у мистецькому просторі Д12 в Києві відбулося відкриття 30-ї, ювілейної, передаукціонної виставки "Корнерс", що представила мистецтво ХХ століття, всього 135 лотів. Аукціон відбудеться 11 квітня. Вперше на торгах в Україні будуть представлені роботи Соні Делоне, всесвітньо відомої мисткині українського походження, робіт якої, на жаль, немає в державних музеях нашої країни. Початок о 19.30.

 

Один із творів Соні Делоне, представлених в рамках аукціону

 

11 квітня в культурному просторі Plivka (Київ) дослідниця та тренерка Шивон Уоррінгтон, директорка організації Oral Testimony Works (дослівно — Усні свідчення працюють), що працює з людьми, які живуть із ВІЛ/СНІД або зазнали втрат та дискримінації через переселення, конфлікти та бідність, розповість, як використовувати креативні інструменти в роботі із соціальними проблемами. Початок о 18.30. Реєстрація

 

www.culturepartnership.eu

 

Чи знаєте ви, що в Україні зарплата жінок у середньому на 30% менша, ніж у чоловіків? Що досі є перелік кількасот заборонених для жінок професій? У якій сфері, на вашу думку, дискриміновано чоловіків? Наскільки поширеними є ейджизм та гомофобія? Саме ці важливі питання порушуються в книзі "Гендер для всіх. Виклик стереотипам". Презентація відбудеться 11 квітня у Домі "Майстер Клас". Початок о 19.00. Реєстрація

 

Сторінки видання "Гендер для всіх"

 

12 квітня у виставковому просторі Європейської Бізнес Асоціації (EBA) відкриється персональний проект київської художниці Тані Войтович "My Vortex". На експозиції буде представлено близько 20 картин, скульптур та інсталяція автора, основним матеріалом для яких послужив шовк. За допомогою своїх робіт мисткиня запитує: "Існуємо ми чи є картинкою, спроектованої нашим мозком?".

 

 

12 квітня о 18.00 у всіх залах Центрального будинку художника відбудеться відкриття виставки Володимира Буднікова та Влади Ралко "Три кроки". На виставці буде презентовано в повному обсязі трирічний проект, створений митцями у 2014‒2016 роках. Створюючи проект без конкретного плану, художники прагнули розгледіти певні фази змін у політичній реальності, яку раптом стало важко відокремити від особистої.

 

 

12 квітня о 19.00 Nebo Art Gallery запрошує на відкриття персонального проекту Олени Кузнєцової "Гравітація". Експозицію проекту складуть абстрактні роботи, що відсилають до космічної тематики: осмислюючи процеси гравітації як сили тяжіння, яка присутня в будь-якій точці Космосу, мисткиня створює серію робіт, що балансують на межі з антітектонічністю. Відкриття виставки збігається з Міжнародним днем космонавтики.

 

Читати також: Алёна Кузнецова: «Цвет начал приобретать интенсивность, напоминающую космическое пространство»

 

Космос. Альона Кузнєцова

 

12 квітня о 19.00 в арт-центрі Я Галерея (м. Київ, вул. Хорива, 49-б) відбудеться відкриття виставки фотографій Михайла Вайнштейна "За дужками". Виставка має свою, осібну структуру, що складається з двох розділів. У першому можна простежити присутність автора фотографій, його оточення, вподобань, фахових інтересів. Другий — нонперсоніфікований, проте впізнаваний типажами, ситуаціями, мініоповідями.

 

Михайло Вайнштейн. Хлопець з яблуком

 

Французький інститут в Україні, Центр візуальної культури та "Політична критика" запрошують на лекцію соціологині Мартіни Меспуле "Соціальна нерівність та сегрегація в міському просторі у Франції з 1970-тих років", що відбудеться в середу, 12 квітня в приміщенні Центру. На лекції йтиметься про сучасний стан та різні аспекти проблеми соціальної нерівності в міському просторі у Франції, її різноманітні виміри та наслідки. Початок о 19.00.

 

 

12 квітня в аукціонному домі "Золотое Сечение" (м. Київ, вул. Первомайського, 4) відбудеться великий весняний аукціон CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY, що представить широкий зріз українського мистецтва: від імпресіонізму до сучасного мистецтва. Загальна кількість робіт — 90 творів. Серед топ-лотів — твори Бурлюка, Глущенка, Коткова, Марчука, Примаченко, а також відомих сучасних митців.

 

"Я читаю думи твої" (1999) Івана Марчука

 

Метамодернізм — що це за явище? Які філосовські концепції стоять за ним і чиї твори можна вважати метамодерними? "Метамодернізм виникає як реакція на втому від постмодерного світу", — пише Александер Кроліковскі. Про це 12 квітня говоритимуть на відкритій дискусії в арт-просторі "Високо" у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Початок о 18.30

 

Читати також: Риси сучасності: нова щирість (Александер Кроліковскі)

 

 

12 квітня сестри-художниці Катерина та Тетяна Очередько розповідатимуть по свій досвід роботи над першим повнометражним анімаційним фільмом "Loving Vincent" у BreakthruFilmStudio в Гданську, Польща. Над створенням фільму в Польщі працювали близько ста європейських художників, здатних малювати в техніці Ван Гога, у тому числі Катерина та Тетяна. За 10 місяців дівчата зробили 2160 кадрів. Початок artis talk о 19.00.

 

 

У четвер, 13 квітня, в Книгарні Є в Дніпрі (вул. Глінки, 15) французький письменник та журналіст Жерар де Кортанз презентує свою книгу "Фріда Кало. Безжальна врода". Жерар де Кортанз — автор більше 70 книг, які перекладені на двадцять мов, лауреат багатьох літературних премій, серед яких одна з найголовніших французьких премій — Ренодо (за роман "Ассам", 2002 р.). Початок о 18.00.

 

Фріда Кало / The Black And White Edit 

 

З 13 квітня до 9 травня у Мистецькому Арсеналі (м. Київ, вул. Лаврська, 12) пройде масштабний арт-проект "Чисте мистецтво". Проект побудований як діалог: між класичною традицією і народною картиною, між наївним мистецтвом і примітивізмом, авангардом, а також сучасним мистецтвом, яке не припиняє знаходити у архетипічних кодах наїву джерело натхнення та референцій.

 

 

13 квітня PinchukArtCentre запрошує на лекцію "Гендер та інші нерівності: чи може освіта подолати інакшування?", яку прочитає Тамара Марценюк, кандидат соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії. Лекторка розповість про теоричні засади нерівностей та розгляне їхні емпіричні приклади в українському суспільстві й історії викликів стереотипам. Початок о 19.00. Реєстрація

 

Platfor.ma 

 

Культурна лабораторія EDUCATORIUM (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) відкриває освітній цикл "Художники про мистецтво": нерафінована теорія, історія та практика мистецтва від безпосередніх учасників та очевидців. Цикл відкриє український художник Матвій Вайсберг, який зосередиться на художньому явищі Київської школи. Лекція відбудеться 13 квітня. Початок о 19.00.

 

Матвій Вайсберг / L'officiel

 

Бруно Танант, ландшафтний архітектор, співзасновник архітектурного бюро TN PLUS (Франція) проведе відкриту лекцію "Геометричний підхід до ландшафту" у школі CANactions (м. Київ, вул. Лаврська, 16). Бюро TN PLUS засноване у 2002 році і займається як архітектурою в її класичній формі, так урбаністикою. Лекція відбудеться 14 квітня. Поаток о 19.00. Мова — англійська. 

 

 

14 квітня в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться презентація генеративної інсталяції In[ter]sect by v4w.enko За допомогою програми Max/MSP та технології NeuroSky* художник створює площину цифрового сну, в якій мозкові хвилі глядача контролюють код роботизованої композиції з абстрактних форм. Внутрішній стан глядача, схожий на усвідомлене сновидіння, буде проектуватися в real-time у зовнішній фізичний світ галереї.Початок о 18.00.