Культурний маршрут (10.05-14.05)

У Києві стартує фестиваль художньої кераміки "ЦеГлина 2017" та пройде фестиваль ручної друкованої графіки "Принт Фест 2/100", у Львові відкриється виставка творів Павла Макова й пройде серія воркшопів з перформансу, а в Чернівцях презентують проект "Safe Space" та поговорять про важливість толерантності в сучасному туристичному місті. Про ці та інші події цього тижня — в Культурному маршруті!

 

10 травня у галереї "Дукат" (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) відбудеться відкриття виставки Влада Волосенка "Граніт. Мармур. Дерево". Митець активно поєднує у творах схематизовані антропоморфні образи з універсальними природними формами. Переважна більшість цих форм є асоціативним наслідуванням ландшафтного рельєфу: хвилястих вигинів річки чи плавних контурів пагорбів. 

 

Влад Волосенко. Горизонтальний торс. Мармур, 2013

 

10 травня о 18.00 галерея "Триптих АРТ" презентує виставку братів-скульпторів Єгора та Микити Зігура "Bifronte". Митці пропонують новий погляд на свої роботи, об’єднані спільною концепцією у межах виставки. Один із ключових задумів — продемонструвати, унаочнити глибинний внутрішній зв'язок, тонку діалогічність між їхніми підходами до пластичного мистецтва.

 

Єгор Зігура. Зсув свідомості. 2017

 

Павло Маков — представник харківської школи, член Спілки художників України, член-кореспондент Академії мистецтв України, а також член Королівського товариства живописців і графіків Великої Британії. Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) запрошує на відкриття виставки Павла Макова "Фонтан", що відбудеться 10 травня о 16.00.

 

Павло Маков. Сад для пані М. 2009—10

Фото з сайту митця makov.com.ua

 

10 травня у Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2А) поговорять про мистецтво, революцію та спадщину Гі Дебора. Складний для прочитання, безкомпромісний новатор та головний натхненник революційних подій у Франції 1968 року, Гі Дебор був не лише засновником ситуаціоністського интернаціоналу, а й основою більшості відомих сьогодні течій радикального переосмислення мистецьких практик. Початок зустрічі о 17.00.

 

У центрі — Гі Дебор

Фото:next.liberation.fr

 

10 травня о 19.00 у столичному керамічному арт-просторі "ЦеГлинаАрт" (вул. Набережно-Лугова, 2В) відбудеться відкриття щорічного фестивалю сучасної художньої кераміки "ЦеГлина 2017". Головна мета проекту — розвиток професійної кераміки в Україні. Фестиваль сучасної художньої кераміки проходить п`ятий  рік поспіль. Гості фестивалю  побачать роботи провідних українських керамістів. Детальніше

 

Твір учасника виставки Юрія Мусатова

 

Цього тижня гостями Арт-Середи в ІЗОЛЯЦІЇ стануть дизайнерка Поліна Чоні та графічна майстерня EtchingRoom #1. Творчий колектив переосмислює урбан-геральдику і переносить образи знакових місць улюбленого міста на повсякденні речі. Головна концепція їхнього проекту "Identify Kyiv" — сприйняття навколишнього середовища як інструменту творчості. Зустріч відбудеться 10 травня. Початок о 19.00.

 

Фото надане організаторами

 

Інститут лідерства та управління УКУ запрошує усіх, хто цікавиться урбаністикою прийти на панельну дискусію 10 травня. Метою зустрічі є познайомити громаду Львова з діяльністю різних ініціатив, пов'язаних зі створенням та розвитком громадських просторів. Місце проведення: Лекторій (цокольний поверх) в академічному корпусі УКУ (вул. Козельницька 2А). Початок о 18.30Реєстрація обов'язкова.

 

lviv.vgorode.ua

 

10 травня у Літературному Целанівському Центрі (м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 51) презентують проект "Safe Space", що об'єднує в мережу заклади, організації та просто людей, які виступають проти будь-яких видів дискримінації задля дотримання прав людини. Говоритимуть про різноманітність, рівність та роль толерантності у сучасному туристичному європейському місті та його інфраструктурі. Початок о 15.00.

 

 

Щербенко Арт Центр представляє міжнародний фотопроект "Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць". У цьому проекті Сонгте Джонг схоплює в фотографії життя корейців і їх сімей, які народилися в Кореї, але були депортовані на Сахалін і потім в Україну через Центральну Азію в рамках політики депортації Йосифа Сталіна. Відкриття: 11 травня, 19.00

 

Сонгте Джонг. Із серії "Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць"

Надано організаторами

 

11 травня в школі CANactions (м. Київ, вул. Лаврська, 16) відбудеться презентація проектів двох урбаністичних ініціатив, з Києва та Херсона. Макс Попов з ГО "Міст" розповість про те, як у Херсоні дно висушеного в 90-х озера перетворили на культурний простір, а Максим Головко з ГО "Агенти змін" презентуватиме результати напрацювань щодо реконструкції публічного простору КМДА. Початок о 19.00. Реєстрація

 

 

12 травня о 18.30 відбудеться відкриття проекту "Коротка Амбітна Мистецька Акція", який буде представлено в рамках фестивалю "Німі ночі 7 ½" у Довженко-Центрі. Виставка "КАМА" стане результатом взаємодії молодих художників та арт-менеджерів — студентів Kyiv Academy of Media Arts, курсу Contemporary Art: Artist and Art Management. Детальніше

 

Учасники проекту "Коротка амбітна мистецька акція"

 

12 травня в рамках виставки Living by Industry фонду ІЗОЛЯЦІЯ у креативній спільноті IZONE (вул. Набережно-Лугова 8, другий поверх). відбудеться круглий стіл "Нове життя промзони" про ревіталізацію промислових об’єктів". За круглим столом зберуться представники активних соціокультурних ініціатив та креативних індустрій, що існують та розвиваються на територіях колишніх індустріальних споруд в Україні. Початок о 17.00.

 

Фото: Платформа

 

12 травня о 18.00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття виставки Данила Галкіна "Оглядовий майданчик". Це висловлювання про самовираження і способи презентації портфоліо крізь особистість культурного діяча так, немов заздалегідь було зведено оглядовий майданчик з найбільш вигідним кутом зору для тих, хто безпосередньо впливає на його розвиток. 

 

 

12 травня о 18.30 в Національному художньому музеї презентують роботу Федора Тетянича "Кошовий отаман Іван Сірко", створеної в 1966–1990-х роках та переданої в дар музею родиною художника. Твір є безперечним цінним поповненням музейної колекції та додає виразних рис до висвітлення мистецьких процесів 1960-х років. У тимчасовій експозиції також буде представлено інші живописні та графічні твори з колекції родини художника.

 

 

12–14 травня в рамках Eurovision 2017 у Києві відбудеться перший фестиваль світла та медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival. Яскраві і барвисті світлові скульптури та інсталяції, проекції на будівлі і дерева, світлові шоу, шоу дронів на три дні перетворять місто на відкриту арт-галерею та створять незабутню атмосферу. Детальніше

 

Читати також: Австралійський митець влаштує світлове шоу на деревах у Києві

 

Інсталяція Крега Волша / Надано організаторами

 

Із 12 по 15 травня у Львові вперше відбудеться Лабораторія міждисциплінарних практик "Березіль", яка розвиватиме новаторські мистецькі практики, засновані Лесем Курбасом. У програмі першої (травневої) сесії: лекції, майстер-класи, практичні консультації, виступи перфомерів з України, Польщі, Китаю та Гонконгу. 

 

Читати також: У Львові пройде серія воркшопів з перфомансу

 

Перформанс польської мисткині Марти Босовської, гості першої сесії лабораторії "Березіль"

 

14 травня з 12.00 до 19.00 в культурному просторі Plivka (м. Київ, вул. Васильківська, 1) пройде ПРИНТ ФЕСТ 2/100 — щорічний захід, присвячений мистецтву принту й покликаний просувати митців, що працюють в галузі тиражної графіки. На фестивалі-ярмарку усі охочі зможуть побачити й придбати авторські твори мистецтва й дізнатися багато цікавого про методи їх створення.

 

Фото: Фейсбук-сторінка фесивалю "Принт Фест"