Культурний маршрут (10.09-16.09)

Цього тижня у Києві стартує міжнародний скульптурний симпозіум, присвячений пам'яті видатного українця Олександра Архипенка, у Львові презентують програму британсько-українських арт-резиденцій SWAP, а у Каневі художник Олександр Бабак проведе фінісаж своїм живописним проектом про українське Село. Більше – далі в Культурному маршруті.

 

10 вересня о 15:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття персональної виставки «Простір», що репрезентує творчий доробок молодої талановитої художниці Ольги Баландюх. У своїх живописних творах авторка багато експериментує із фактурою, синтезом матеріалів, площинами та кольором, створюючи візуально насичені та глибокі композиції. Як зазначає куратор виставки, професор Ярослав Шимін, «…творчість О.Баландюх яскраво ілюструє тезу про те, що реальність абстрактна, а абстрактність реальна…»

 

 

10 вересня о 18:30 в Центрі міської історії у Львові відбудеться презентація Програми мистецьких резиденцій SWAP: Україна/Великобританія, що вже протягом трьох років взаємодіє з інституціями в Україні та Британії, надаючи підтримку перспективним митцям та кураторам з обох країн. Цього року з програмою мистецьких резиденцій Британської Ради вперше співпрацюють інституції зі Львова – Арт Центр Фабрика Повидла та Центр міської історії. Під час презентації можна буде дізнатись цілі, які ставить для себе програма, умови участі та важливіть таких обмінів для мистецьких середовищ України та Великої Британії. 

 

© Paul Elliman, QUERTY_PE, 2012. Image courtesy the artist. Liverpool Biennial 2018 artist

 

11 вересня о 18:30 Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного разом із Семеном Широчиним, Олександром Михайликом і Кирилом Степанцем презентують нову книжку «Невідоме Лівобережжя. 1960–1980-ті». Книга продовжує розповідь авторів про невідомий лівобережний Київ найбільш недооціненого періоду 1960–1980-х років – епохи житлових масивів і типового житлового будівництва.

 

lisky.org.ua

 

11 вересня о 19:00 в PinchukArtCentre відбудеться лекція про художника Кирила Проценка. Мистецтвознавиця Ксенія Малих прочитає лекцію «Співець маскультури» про «рок-зірку» Паркомуни, тонкого знавця поп-культури із випалювачем у руці, засновника жанру "сидячих дискотек". Живописні та графічні серії Проценка народжувалися з регулярного дослідження хворих місць нашого суспільства та щирого милування життям в усіх його абсурдних проявах.

 

 

На початку вересня у видавництві Meridian Czernowitz світ побачила збірка віршів швейцарського письменника Педро Ленца «Мій друг машиніст крана». Він є одним із найвідоміших сучасних авторів, володарем численних літературних нагород. Збірка містить біля 50-ти віршів. З німецької видання переклали Сергій Жадан та Євгенія Лопата. Художнє оформлення книжки здійснила фотографка Юлія Вебер. Читання пройдуть 11 вересня у Харкові, 12 вересня у Києві та 13 вересня у Львові.

 


 

12 вересня о 19:00 Nebo Art Gallery запрошує на відкриття виставки «MixTape» художника і каліграфа Тараса Макара. Проект складуть графічні роботи створені на музичні композиції у колаборації з 32 іншими художниками, ілюстраторами, дизайнерами, татуювальниками, каліграфами. Роботи у експозиції будуть парними – одна з яких створена на пісню обрану Тарасом, інша на композицію запропоновану співавтором. Також буде представлено арт-бук, спільна робота над розворотами якого, послугувала поштовхом до створення цілісного проекту у просторі галереї.

 

 

З 12 вересня до 12 жовтня на ВДНГ пройде Київський міжнародний скульптурний симпозіум – через 30 років після першого в Україні Всесоюзного симпозіуму скульптури 1988 року, присвяченого 1000-річчю Хрещення Київської Русі. Саме завдяки цій події в Києві з'явився перший парк сучасної скульптури, збережені елементи якого можна побачити сьогодні на Володимирській гірці. Симпозіум присвячений пам'яті видатного українця Олександра Архипенка, законодавця світової авангардної скульптури. Учасниками заходу стануть 6 скульпторів з України, Канади, Німеччини, Іспанії.

 

 

13 вересня о 19:00 у столичному арт-просторі «ЦеГлинаАрт» відбудеться відкриття виставки «Вічне коло». Провідні українські керамісти покажуть сучасні художні тарелі, миски та декоративні блюда. Тарілка, миска – найпростіша та найдавніша форма побутової кераміки. Декорована вишуканою орнаментикою або сюжетною сценою, утилітарна річ підносилася в ранг унікального мистецького виробу зі своїм культурологічним посилом, що з плином часу лише обростав нашаруваннями смислів. 

 

 

15 вересня о 14:00 у Каневі у виставковому просторі "ЧервонеЧорне" відбудеться фінісаж персонального проекту Олександра Бабака “Дорога до Канева”. “Поступово рухаючись від сповненого кольорів пейзажу, де художник через красу спостерігає трагедію сучасності, до натюрмортів та предметів, як свідків часу, Бабак приходить до людини, пояснюючи Село як складний організм, як соціальний зріз. Бабак звертає увагу на традиції та культурні коди, що приховані у звичайному побуті, природі, та розглядає Україну з різних сторін, аналізує, описує, відтворює, реконструює.”

 

 

16 вер о 18:00 в арт-просторі Singulart відбудеться презентація проекту "Прірва". Бажаючи дослідити стан людини, яка стикається з "прірвою" на своєму життєвому шляху, художниця Альона Мамай стає на облік у місцевий Центр зайнятості, де шукає "офіційну" роботу й отримує щомісячну грошову допомогу (400 грн) по безробіттю. Проект полягає у ретельній документації перебування в ЦЗ. Експозиція створюється у співпраці з художницею Рікою Рижиковою, яка надала для виставки проект-опитування.