Культурний маршрут (11.12-17.12)

Цього тижня в Києві відкриється виставка відомого скульптора Назара Білика, твори мистецтва «зазвучать музикою» в Музеї Ханенків, а проект в НХМУ охопить 100 років харківського авангарду. Тим часом в Івано-Франківську говоритимуть про міський простір, а Музей сучасного мистецтва Одеси презентує нову постійну експозицію. Про ці та інші події — в Культурному маршруті!

 

12 грудня Educatorium (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) представить персональну виставку відомого дніпровського художника Сергія Алієва-Ковики. «Бестіарій» — це серія графічних та скульптурних творів, де співіснують реальні звірі та фантазійні істоти, виконані у притаманнійавтору архаїчній естетиці. Відкриття виставки: 12 грудня о 19.00.

 

 

12 грудня о 19.00 в школі фотографії Bird in Flight пройде відкрита зустріч «Фотокнига: ідея, створення, просування», де видавці та фотографи поділяться досвідом створення та просування фотокниги. На зустрічі ви дізнаєтеся, як почати роботу над фотокнигою, якщо ви молодий автор, як взаємодіяти з різними видавництвами, а також як просувати свою фотокнигу в Україні і за кордоном. Детальніше

 

 

13 грудня в Івано-Франківську мистецтвознавиця Євгенія Моляр проведе лекцію-розмову «Мистецтво для міста чи місто для мистецтва». Мова піде про те, що робиться на наших вулицях, хто робить, для кого і навіщо, про публічне мистецтво, публічні пустоти та історичну память в публічному просторі. Зустріч пройде в культурному просторі Urban Space 100 (вул. Грушевського, 19). Початок о 18.00.

 

 

Урбанізація трансформувала житлову архітектуру в машину для життя чи коробку для проживання? Новий рівень життя в зв'язку з прогресом в ХХ столітті  нові зручності? Нові небезпеки? Виклик архітекторам? 13 грудня в архітектурному бюро ARCHIMATIKA відбудеться лекція архітектора, дизайнера Костянтина Русєва «Архітектурні утопії в кіно». Початок о 18.30. Вхід вільний, необхідна попередня реєстрація

 

The Walking City — (Archigram + Tarantino)

YouTube

 

Відкрита бібліотека кра́сних мистецтв спільно з Bibliothek Goethe-Institut Ukraine продовжує цикл лекцій «Відкритий канон». 13 грудня відомий український фотограф Віктор Марущенко розповість про Дюссельдорфську школу фотографії — групу митців, які визначили розвиток концептуальної фотографії зокрема і вплинули на рух концептуального мистецтва загалом. Зустріч пройде у приміщенні бібліотеки Ґете-Інституту на Волоській 12/4. Початок о 19.30.

 

Читати також: Віктор Марущенко: «Нам треба запустити процес дослідження»

 

 

13 грудня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється нова постійна експозиція. Колекція музею цього разу отримає абсолютно нове звучання: замість того, щоб показувати різні явища одеського мистецтва згідно з хронологією, кураторка Вікторія Велікодоменко об'єднує твори згідно з темами, яких торкаються художники. Що ж стало імпульсом для таких змін? Про це — за посиланням.

 

Дмитро Дульфан. No-Future-Now, 1997

 

У 1920-ті ‒ 1950-ті в Києві було побудовано безліч промислових підприємств, серед яких — електростанції, меблеві фабрики, заводи з ремонту танків, вагонів і автомобілів, виготовлення вимірювальних і радіоприладів, продуктів. До наших днів зберегли первісний вигляд не всі будівлі. 13 грудня про їхню долю розповість в IZONE (м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) дослідник архітектури Семен Широчин. Початок о 20.00. Вартість — 100 грн. 

 

 

14 грудня о 19.00 Nebo Art Gallery запрошує на відкриття персонального проекту художниці Романи Рубан «Холодна гора. Список справ». Експозицію складе живопис і просторові інсталяції. У своїх роботах художниця досліджує умовну межу між старим і новим роком, символічний момент, коли «обнуляється лічильник» — і людина, стоячи на порозі чогось нового, починає писати черговий список справ. Детальніше

 

 

14 грудня о 18.00 в івано-франківському просторі Urban Space 100 відбудеться лекція мистецтвознавиці Євгенії Моляр (Київ) «Інфраструктурна спадщина радянського періоду» та опісля перегляд документального фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр "Емек"». Розповідатимуть, зокрема, про досвід ревіталізації кінотеатрів ініціативою «ДЕ НЕ ДЕ». 

 

Фото: Типовий Франківськ

 

14 грудня о 19.00 в кінотеатрі «Жовтень» у Києві пройде кінопоказ у форматі дискусійного клубу іноземною мовою. Показуватимуть анімаційний фільм «З любов’ю, Вінсент» (2017). Нагадаємо, що 23 листопада в українських кінотеатрах стартували покази довгоочікуваної стрічки «З любов'ю, Вінсент» – першого у світі повністю написаного художниками фільму, де кожен із 65000 кадрів – це олійна картина. Детальніше

 

Фото: nytimes.com

 

15 грудня у Національному музеї «Київська картинна галерея» відбудеться відкриття персональної виставки «Уявні відстані» одного з найяскравіших митців сучасного українського мистецтва, скульптора Назара Білика. «Проект “Уявні відстані” Назара Білика – це фундаментальна інтроспекція з метою пошуку відповідей на базові питання нашого існування», — пише арт-критикиня Аліса Ложкіна. Детальніше

 

 

15 грудня в НХМУ відкриється виставка «Місто ХА», що досліджує авангардну лінію в мистецтві Харкова останніх 100 років. Куратор та кураторка проекту Сергій Братков та Тетяна Тумасян використовують термін авангард у найширшому розумінні, у фокусі їхньої уваги — експериментальне мистецтво, яке виходить за рамки класичної естетики і використовує оригінальні, новаторські засоби вираження. Детальніше

 

 

15 грудня о 19.00 Музей сучасного мистецтва Одеси представить перформанс Олексія Салманова «З вулиці — в музей». У своїх практиках митець поєднує роботу з різними медіа. Протягом останніх декількох років Олексій розробляє нову художню мову, яка отримала умовну назву «графіті-перформанс». В рамках виставки художник представить документацію перформансів та інших вуличних практик.

 

 

16 грудня з 12.00 до 23.00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ та креативна спільнота IZONE святкують наближення Нового року. У невимушеній та затишній атмосфері молоді художники, фотографи та дизайнери представлять свої роботи. Загалом очікується біля 50 учасників, які працюють у різних жанрах та форматах.
Відвідувачі матимуть чудову нагоду придбати роботи безпосередньо в авторів, взяти участь у майстер-класах та залишити свої побажання на 2018 рік. 

 

Фейсбук-сторінка Christmas ART market

 

17 грудня в Музеї Ханенків відбудеться камерний концерт-екскурсія «Голоси епох». Концерт покаже якби картина могла виспівати себе, як би це звучало? Яку музику могли «чути» шедеври музейної колекції в часи їхнього створення або побутування? Спільно з київським Ансамблем солістів «Благовість» музейні куратори простежили і відновили історичні зв’язки художніх та музичних образів. Вартість квитка – 170 грн. Початок о 18.00.