Культурний маршрут (13.03-19.03)

Виставка ізраїльського сучасного мистецва, аж дві лекції Олексія Малих про ленд-арт, авторська екскурсія Антона Логова, а також дві примітні передаукціонні виставки й фільм про мисткинь, котрі на власних прикладах доводять, що ґрафіті — не лише для чоловіків, —про ці та інші цікаві події — у традиційному Культурному маршруті!

 

13 березня культурна лабораторія Educatorium запрошує усіх охочих на зустріч з художником Олексієм Малих. Митець познайомить вас з поняттям ленд-арту та історією його світового розвитку. У рамках події у вас буде нагода ознайомитись із навчальною програмою безкоштовного курсу з ленд-арту, що передуватиме цьогорічному симпозіуму "Вітер". Початок зустрічі о 19.00.

 

Річард Лонг. Лабіринт, 1971

 

14 березня аукціонний дім "Дукат" відкриє передаукціонну виставку "Українська книга". Традиційно колекція складається з букіністичних і антикварних видань, карт, світлин, плакатів, графіки. Особливе місце в добірці посідає мистецьката художня література. Прижиттєві видання творів Івана Котляревського, Лесі Українки, Максима Рильського та Василя Стуса — лише невелика частка цікавинок аукціону.

 

 

14 березня в Інституті проблем сучасного мистецтва у рамках виставки "Сучасне мистецтво Ізраїлю" відбудеться презентація Сержа Тіроша, засновника START та спів-засновника Tiroche DeLeon колекцій. Фахівець розповість про виставку та поділиться досвідом роботи в галузі арт-бізнесу. Початок о 18.00. Мова доповіді — англійська. Вхід за попередньою акредитацією. Детальніше

 

 

З 15 до 26 березня в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України проходитиме виставка, що об’єднує відео-роботи визнаних та молодих художників Ізраїлю. Виставка проводить паралелі між життям ізраїльтян і українців. Обидві країни змушені існувати і розвиватися в умовах конфлікту, не тільки з точки зору території, але і з точки зору ідентичності та історії.

 

 

15 березня в ArtUkraine Gallery відома українська мистецтвознавиця Олеся Авраменко прочитає лекцію "Метафізика чистого кольору А. Криволапа". Лекція — це можливість зрозуміти еволюцію творчого методу визнаного в усьому світі художника, зокрема, — рух від споглядального пейзажу через абстракцію та емоційний пейзаж до пейзажу медитативного. Дізнатися вартість

 

 

15 березня свою виставку в рамках проекту Арт-Середа в ІЗОЛЯЦІЇ покажуть учасники творчого об'єднання "Літографська майстерня 30". Команда незалежної майстерні прагне не лише створювати роботи, а й діілиться знаннями, набувати нового досвіду, розвивати культуру тиражної графіки. Початок о 19.00.

 

 

16 березня в Музеї історії Києва відбудеться прес-конференція з нагоди старту арт-проекту "Київський пейзаж". "Київський Пейзаж" —безпрецедентний проект, що презентує найбільшу виставку київського пейзажу за всю історію України з бієнальною циклічністю раз на два роки. Мета проекту — простежити як місто трансформується через історичну оптику митців різних поколінь. Початок о 12.00.

 

Едуард Потапенков, "Центр", 2016. Робота була експанована на виставці "Київський пейзаж" в Карась Галереї у 2016 році

 

Роберт Смітсон — піонер ленд-арту та один з ключових художників цього напрямку, автор концепції Місць (Sites) і Не-місць (Non-sites), що стала ключовою для ленд-арту, що зародився в 60-ті роки ХХ століття. Про нього 15 березня на лекції в арт-центрі Closer розповість художник Олексій Малих, співзасновник київського ленд-арт фестивалю "Весняний Вітер". Початок о 19.00.

 

Роберт Смітсон. Спіральна гребля, 1970

 

16 березня у арт-просторі BARVY відкриється новий проект — виставка робіт сучасних українських художників під назвою Coding. Митці-учасники досліджують тему кодування інформації, що сьогодні поширилося на більшість видів людської діяльності. Ця міра позначення вже переросла всі межі, а з появою біометрії ризикує перекинутися і на людей. Відкриття о 19.00.

 

 

17 березня в галереї Vovatanya (Харків, Харківська набережна, 6) відбудеться відкриття виставки робіт скульптора Геннадія Корнієнка "IRONiЯ". Cкульптура Геннадія Корнієнка — це зразок сучасного декоративно-прикладного мистецтва, що черпає свій матеріал в абсолютно неймовірному: у відходах техногенної цивілізації, залишки промислового виробництва і сліди техноценоз.

 

 

17 березня в арт-просторі Я Галерея в Києві відбудеться авторська екскурсія Антона Логова виставкою "Цвіль".  "Цвіль — нестабільна і метафорична субстанція, в якій захлинаєшся, і не помічаєш решти. Вона є певним підтекстом у мистецтві", — коментує сам митець. Початок екскурсії о 18.30.

 

 

17 березня о 19.00 у мистецькому просторі "ЦеГлинаАрт" відкриється виставка  сучасної кераміки "Світло". Митці-учасники покажуть сучасну малу керамічну пластику та арт-об`єкти. До проекту також запросили юних колег із cпеціалізованої школи-інтернату для незрячих дітей №5 м. Києва, що відвідують гурток "Кераміка" під керівництвом Галини Дигас.

 

 

17 березня в арт-просторі "Золотий Перетин" (рос. Золотое Сечение; Київ, вул. Первомайського, 4) відкриється виставка-продаж західного та східноєвропейського класичного живопису XVI‒XIX століть з приватних колекцій. Серед експонатів — твори найвідоміших українських та російських класиків, а також картини двох знаних європейських майстрів.

 

Твір Майстра Блудного сина, ХVІ ст.

 

Фільм Girl Power знайомить нас із 15-ма ґрафіті-художницями з 15 міст по всьому світу. Переважно за ґрафіті беруться чоловіки і вони ж часто-густо транслюють думку, що цей різновид мистецтва не для дівчат. Втім, за останні роки дівчата стали значно вільніше почуватися в цій царині. Показ фільму пройде 17 березня в Центрі візуальної культури. Початок о 19.00.

 

 

У суботу, 18 березня, Яніна Пруденко та Юлія Кузнєцова проведуть кураторську екскурсію виставкою "Метода" в галереї "Майстер Клас". Виставка присвячена висвітленню історії формування й демонстрації творчого доробку мистецького угруповання akuvido (Ганна Куц та Віктор Довгалюк), що працювало з напрямом нет-арт. Початок екскурсії о 17.00. О 18.00 в галереї пройде artist talk художника Альфреда Максименка, творчого наставника та співавтора перших робіт групи akuvido.

 

Скріншот з відеороботи "Призма 6+1" (1997), автори: Альфред Максименко, Ганна Куц, Віктор Довгалюк, Катерина Кіт