Культурний маршрут (15.10-21.10)

Цього тижня культурний маршрут проходитиме через вузлові точки перетину мистецтва те технологій у лекції Дагмара Домагала та новій виставці від фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Карась Галерея, Pavlovka ArtGallery та «Речовий доказ» презентують нові проекти, присвячені переосмисленню міста, простору та людини в них, а Мистецький арсенал запрошує на відкриття масштабної виставки, що розповість про творчість Леся Курбаса. Про це та більше – в Art Ukraine.

 

У понеділок, 15 жовтня о 15.45, в рамках KMA days до дня народження Києво-Могилянської академії, відомий український художник Антон Логов прочитає лекцію "Зворотній зв’язок". Це – аналітична розповідь про художників з історії мистецтв, які мали вплив на Логова в різні часи. Антон розмірковує над тим, що їх саме поєднує між собою, а також розповість про свої виставки різних років. Цікаво буде дізнатися чому саме він перейшов від живопису до інсталяцій і інших жанрів сучасного мистецтва. Як експерименти з різними матеріалами і підходами до них призводять до цікавих результатів.

Київ, вул. Г. Сковороди 2, корп. 4, ауд. 225. Вхід вільний.

Антон Логов, інсталяція "Історія мистецтв"

Фото: Ольга Касянюк


У вівторок, 16 жовтня о 19.00 у галереї «Речовий доказ» відкриється виставка Олега Соснова «Район2». Оптика Соснова націлена на виявлення парадоксальних точок на межі дивоглядного й буденного, приватного й публічного, красивого й потворного, витонченого й грубого, впорядкованого й хаотичного. Тема часу, пам’яті, ностальгії й самотності виростає з роздрібненої множинності розсипаних (розсіяних) спогадів, збираючись по крихтах в єдине ціле.

Київ, вул. Рейтарська 8-Б. Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook 


Також 16 жовтня о 19.00 в Карась Галереї відкриється нова виставка київського художника Андрія Блудова. Новий проект "Урбаністика" метафорично торкається теми простору, структури та лабіринту, а також пропонуючи аналогію бачення світу сучасною людиною. У проекті художник знову звертається до теми свідомості Homo sapiens, трохи збитої, кліпової, і в якомусь сенсі навіть заплутаної. Зародки цієї теми з'являються ще в проектах "Station" (2012), "Движимое/Недвижимое" (2013) та "Соціополіс" (2017). У проекті присутні незвичайні креслення постмодерністської архітектури, де всі споруди і будівлі дані у вигляді світлоносних прозорих структур, які створюють уявне місто. Воно сповнене енергетичними потоками, вібраціями, а також співвідношеннями всіх елементів, таким чином натякаючи на причинно-наслідковий зв'язок усіх, хто в ньому знаходиться, на їхню співзалежність. 

Київ, Андріївський узвіз 22-а. Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook 

 

У середу, 17 жовтня о 18.30 Мистецький арсенал запрошує на відкриття виставки, присвяченої Лесю Курбасу. «КУРБАС: НОВІ СВІТИ» — мистецький проект, що досліджує новації режисера. Виставка складається з двох частин. Перша присвячена експериментальній творчості Леся Курбаса й Мистецького об’єднання «Березіль» у Києві 1922—1926 роках. У другій частині йдеться про вистави, створені в Харківському державному театрі «Березіль», де Курбас працював у 1926—1933 роках. Під час виставки вперше буде представлено партитуру джаз-ревю «Алло на хвилі 477!», яка зберігається у музеї Харківського державного академічного українського  драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.  Це дає можливість відтворити музику до першого українського мюзикла. Відвідувач матиме рідкісну можливість прослухати аудіо-запис першої дії вистави «Народний Малахій» у виконанні Йосипа Гірняка, який у 1928 р. був головним актором цієї постановки. Запис здійснений у 1960-х роках у Нью-Йорку.

Київ, вул. Лаврська 10-12. Квитки.

Зображення: artarsenal.in.ua


У четвер, 18 жовтня о 16.00 відбудеться презентація напрацювань художника Мартіма Рамоса, який протягом півтора місяця працював з Міським медіаархівом Центру міської історії (Львів) в межах Програми мистецьких резиденцій SWAP: Україна/Великобританія від British Council Ukraine. У своїй мистецькій практиці Мартім Рамос часто вдається до використання та запозичення візуальних матеріалів і образів для створення власних продуктів. Протягом резиденції у вересні і жовтні художник досліджував матеріали Міського медіаархіву Центру для створення псевдодокументального фільму "О, темний, чудовий світ" (A darker, better place) на основі кадрів з архіву Львівського телебачення.

Львів, вул. академіка Богомольця 6. Вхід вільний. Мова презентації – англійська.

Зображення зі сторінки події на facebook 

 

Також 18 жовтня о 12.00 у музеї-майстерні І.П. Кавалерідзе відбудеться лекція Дагмара Домагала (Польща), присвячена тому, як мистецтво може врятувати душу технології. Технологічний прогрес насправді відкриває цілком новий світ сучасним музеям, розширюючи діапазон виставкових стратегій, які можуть покращити музейний досвід, зробити це веселішим та привабливішим. Під час лекції розглядатимуться найбільш сучасні засоби подання та переживання мистецтва. Учасників ознайомлять із новими стратегіями розповсюдження архівів та розвитку аудиторії. Це буде не спробою шукати музей майбутнього, а інтенцією до створення майбутнього в музеї.

Київ, Андріївський узвіз, 21. Мова лекції англійська, переклад українською. Реєстрація.

Зображення зі сторінки події на facebook 

 

Окрім того, 18 жовтня о 19.00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ спільно з Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center (Вроцлав) вперше у Києві презентують виставку для дітей та дорослих — "Інтерактивний майданчик". Виставка, створена командою WRO у 2008, мандрує світом і відзначає цього року десяту річницю: за цей час її відвідали понад триста тисяч людей на трьох континентах. "Інтерактивний майданчик" — незвичайна виставка. Це місце, де мистецтво переплелося з новітніми технологіями. Дитина тут може робити все: галасувати, стрибати, торкатися предметів, експериментувати та вигадувати власні розваги, створюючи нові арт-об’єкти та навчаючись у грі. Паралельна програма виставки складатиметься з шести освітніх заходів, спікери яких розкажуть про актуальні мистецькі практики та методики альтернативної освіти в Україні.

Київ, вул. Набережно-Лугова 8. Вхід вільний.

Зображення: www.facebook.com/wroartcenter

 

У п’ятницю, 19 жовтня о 19.00 Pavlovka ArtGallery презентує виставку живопису Ольги Баландюх "Простір". Цим проектом художниця хоче поділитися своїми враженнями та спостереженнями від безпрецедентності природи, чарівності безмежного неба та різноманітності барв космосу, нагадати, що щастя та краса зовсім поруч – вони у навколишньому середовищі, у найпростіших, але таких геніальних та прекрасних речах. «Час відірвати очі від екранів, а руки звільнити від клавіатури. Вийти на вулицю, вдихнути п’янкий аромат повітря і роздивитися навколо: побачити синяву неба та легкість хмар; пройнятися тремтінням від прийдешньої грози та посміхнутися миттєвим блискавицям; відчути теплі поцілунки Сонця на холодній шкірі; увійти в ніч, в космічний сон, який розкинувся міріадами зірок, огорнути туманності та пливти на хвилях мрій, які подарують спокій та насолоду.»

Київ, вул. Костянтинівська 73. Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook 

 

Також 19 жовтня PinchukArtCentre запрошує провести вечір у просторі виставки та в компанії художників і лідерів думок в рамках нового формату подій «Мистецтво проти ночі». О 20.00 Світлана Заліщук, журналістка та народна депутатка України, проведе авторську екскурсію виставкою «І знову демократія?», коментуючи роботи художників крізь призму власного професійного та життєвого досвіду.

PinchukArtCentre, експозиційний простір виставки «І знову демократія?». Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова. 

Фото зі сторінки події на facebook 

 

19 жовтня о 17.00 у креативному просторі IZONE 19 жовтня відкривається Перша в Україні мистецька виставка за участі людей з синдромом Дауна «Що важливо». Кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько відібрали та поєднали понад 40 робіт, які дозволять відвідувачам зануритися в світ того, що важливо для людей з чи без додаткової хромосоми. У межах проекту Станіслав Туріна та Катерина Лібкінд взаємодіяли з людьми із синдромом Дауна щоб з’ясувати, що ж їх хвилює найбільше? Саме на ці теми розмірковують художники. До проекту увійшли роботи, що були створені сучасними українськими митцями за останні 20 років, а також проекти, реалізовані самостійно та в партнерстві з людьми із синдромом Дауна. Гості також побачать об’єкти з Німеччини: роботи художників із синдромом Дауна та серію фотопортретів.

Київ, вул. Набережно-Лугова 8. Вхід вільний.

Фото: Бріт Шилінґ