Культурний маршрут (17-23 лютого)

Щопонеділка ART UKRAINE публікує добірку актуальних культурних подій та відкриттів, що можуть зацікавити читачів та внести художні корективи до буденного маршруту містом. Цього тижня: початок нового кінофестивалю у кінотеатрі «Київ», відкриття мистецького проекту «Непережиття», під час якого відбудеться музично-пластичний перформанс, відкрита дискусія між українськими, польскими та чеськими істориками на тему протестів та багато іншого. 

Сьогодні, 17 лютого о 19:00 у Галереї ім. О.Замостян художня студія «Антресоля» презентуватиме свій новий проект «Непережиття», під час відкриття якого буде показано музично-пластичний перформанс «ПідКриття».

Виставка є відгуком молодих художників на нинішні події в Україні, командною роботою з контекстом і шляхами його сприйняття. Що ж до перформансу, то його метою є визначення того, як мистецтво, яке завжди має певну претензію на революційність, спрацьовує у середовищі, що й без того несе революційний заряд. Перформерами виступають Ліна Романуха, Ната Максименко (фортепіано) та румунсько-польський музикант Мартін Неагао (віолончель), суддями експерименту стануть глядачі. Щоб потрапити на перформанс, відвідувач повинен взяти з собою закордонний паспорт (або заповнити спеціальний бланк на вході в галерею) – це теж є частиною мистецької акції. 

Також сьогодні, 17 лютого, у кінотеатрі ім. Чапаєва відбудеться цікавий кінопоказ – на глядачів чекає стрічка режисера Робера Брессона «Мушетт».


І хоча персональний проект Юрія Соломка «Без ГМО» відкрився вже давно, 20 лютого в Dymchuk Gallery відбудеться вернісаж цієї виставки. У відвідувачів, які ще не встигли побачити нові роботи художника, буде можливість ознайомитися з полотнами серії «Без ГМО», сюжетами для яких послугували різноманітні природні форми.

Цього тижня все ще можна потрапити на виставку художниці Альони Кузнєцової «Плоть». Ось як пояснює концепцію проекту програмний текст:

«Зіткнення ідеалізованої зони комфорту і реальності фізичного життя. Колір, абстрактна форма, чистий живопис, без коливань та схем з одного боку і графіка, закони, системність побудов, правильна трансляція інформації в накопиченні історії - з іншого. […] Зародження шарів сну, поза контекстів та концепцій - півроку внутрішньоутробного безпечного розвитку і досліджень кольору без зовнішніх втручань, в умовах лабораторної депривації (серпень 2013 – січень 2014)». 

 

20 лютого у кінотеатрі «Київ» розпочинається фестиваль сучасного данського кіно. У програмі - шість фестивальних стрічок, які можна буде переглянути з 20 до 26 лютого. 

 

21 лютого на киян чекає ще один кінопоказ - у Будинку кіно покажуть фільм Аґнєшки Голланд «Неопалима купина», в основу якого покладено історію чеського студента Яна Палаха, що 16 січня 1969 року вчинив самоспалення на Вацлавській площі на знак протесту проти радянської окупації Чехословачинни. Наступного дня, 22 лютого, у тому ж Будинку кіно відбудеться дискусія на тему "Вогняні протести 1968-1969" за участі чеських, польських та українських істориків. Вхід на обидві події вільний.

Кадр із фільму Аґнєшки Голланд «Неопалима купина»

21 лютого у Мистецькому Арсеналі відбудеться відкриття мистецького проекту ШЕВЧЕНКО/MANIA/. Експозиція проекту представить понад 50 художніх творів Тараса Григоровича. Акварелі та офорти 1830 – 1850-х років пов’язані з основними етапами життєвого шляху майстра: серед енциклопедичних і водночас маловідомих творів унікальною є серія рисунків, створена Тарасом Шевченком під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці. Впродовж роботи проекту ШЕВЧЕНКО/MANIA/ відвідувачів Мистецького Арсеналу чекає насичена програма подій – освітня, дискусійна платформа, зустрічі з поетами, письменниками, а також інтерактивна інноваційна платформа.


21 лютого о 17:00 у галереї "Арт на мур" (Фортечний провулок 1, Івано-Франківськ) відкриється виставка Юрія Боринця "Звуки і букви". Під час презентації свого проекту художник планує провести перформанс, який супроводжуватиметься музикою «Перкалабських придатків».

 

Цього ж дня, 21 лютого, о 19:00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську мистецтвознавець Олена Годенко-Наконечна проведе лекцію, присвячену зачинателям сучасної архітектури та дизайну – Вальтеру Гропіусу, Людвігу Міс ван дер Рое та Ле Корбюзьє.