Культурний маршрут (17.09-23.09)

Цього тижня в Центрі Довженка у Києві відкривається кіноклуб, в Американському домі стартує виставка «Жінки. Рівність. Політика», а в полтавській галереї JUMP покажуть проект «Простір світла» українського арт-фотографа Дмитра Богачука. Про ці та інші цікаві події – далі в Культурному маршруті.

 

18 вересня о 18:00 в Американському домі (м. Київ, вул, Миколи Пимоненка, 6) відбудеться відкриття виставки та оголошення переможців спеціальної теми 5-го Міжнародного конкурсу "Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни країни" – «Жінки. Рівність. Політика». У рамках заходів відбудеться публічна дискусія: «Жінки. Рівний доступ до політики на виборах до Верховної Ради у 2019 році», що порушить тему способів подолання дискримінації жінок в українській політиці.

 

 

18 вересня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ та KyivPride презентують дискусію «Хто воює? Кольори українського патріотизму». Подія відбувається у рамках виставки "Ми були тут" фотографа Антона ШебеткаУчасть у бойових діях на сході України взяли понад 330 000 осіб, утім не існує жодної статистики, скільки серед них ЛГБТ+. Дискусія присвячена пошуку можливих шляхів впорядкування української армії з погляду гендерної, сексуальної ідентичності та поваги прав людини.

 

Антон Шебетко. Із проекту "Ми були тут"

Фото: Buro 24/7

 

18 вересня о 19:00 у галереї JUMP (Полтава) відкривається проект «Простір світла» українського арт-фотографа Дмитра Богачука. Проект є новим візуальним дослідженням автора. Важливою складовою серії робіт є колір. У певних умовах освітлення колір може створювати візуальний наратив. У різних відтінках – емоційне напруження. Матеріал серії – фасади модерністської архітектури, фрагменти і вікна будівель, міські простори, пейзажі.

 

 

З 19 вересня в лобі Довженко-Центру розпочнеться нове кіноклубне життя Києва. Відтепер кожної середи о 19:00 тут дивитимуться та обговорюватимуть найдивовижніші фільмі усіх жанрів та напрямків. Перша програма присвячена маловідомому українському кіно 90-х. В рамках програми «Невідомі 90-ті» буде переглянуто знакові українські фільми 90-х та осмислено їхнє місце в соціокультурному контексті того часу. Кожен показ супроводжуватиметься вступним словом куратора програми – провідного кінознавця Довженко-Центра Станіслава Битюцького.

 

Кадр із фільму «Путана», реж. Олександр Ісаєв

 

З 19 до 28 вересня вулиця Петрівська, 34, ("Хащі") у Києві стане місцем проведення урбаністичного проекту “Сусіди”. “Сусіди”  тема 10-го фестивалю архітектури та урбаністики "Варшава в Будові", що проводиться Музеєм сучасного мистецтва Варшави разом з Музеєм Варшави з 2009 року. Цього року програма фестивалю розподілена між Варшавою та Києвом. Програма включає в себе проведення воркшопів, лекції українських та європейських архітекторів, музичні та графіті джеми та кінопоказ. 

 

Фото: УрбанПростір

 

19 вересня о 18:00 у рамках проекту «СУСІДИ» пройде екскурсія околицями вулиці Петрівської від архітектора проекту Олександра Бурлаки, а також презентація результатів майстеркласу студії Формографія. Олександр розповість про нашарування урбаністичних контекстів навколо території яру, про його історію, про окремі старі та нові елементи, об'єкти, що зникають і виникають знову. Роман та Костянтин з Formografia design studio разом з учасниками 5-ти денного майстер-класу, коротко розкажуть про процеси і результати своєї роботи в умовах цього нестандартного міського ландшафту та виключно із знайденими на території будівельними матеріалами. Старт за адресою Петрівська, 34.

 

 

Освітня платформа CANactions запрошує на лекцію Вадима Денисенка "Транспорт децентралізації – велосипед в громадах", яка відбудеться у четвер, 20 вересня, о 19:00, в Галереї ДУКАТ. Лекція присвячена створенню більш сприятливих умов для велосипедистів шляхом спорудження інфраструктури та місць паркування велосипедів. Питання до розгляду: яким чином відбувається велосипедизація громад, які проблеми та виклики постають на цьому шляху, досвід участі у цих процесах Асоціації велосипедистів Києва. Лектор – Вадим Денисенко, координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва. Вхід вільний за реєстрацією.

 

 

27 вересня у залі аукціонного дому ЗОЛОТОЕ СЕЧЕНИЕ / відбудеться осінній аукціон тиражного мистецтва EDITIONS, у колекцію якого увійшли роботи Альбрехта Дюрера, Альберто Джакометті, Пабло Пікассо, Віктора Вазарелі, Роя Ліхтенштейна, Михайла Шемякіна, Марка Шагала, Сальвадора Далі, Жоана Міро, Енді Воргола та багатьох інших авторів. Усього на торги буде виставлено 66 лотів – літографій, гравюр, ксилографій, офортів, ліногравюр знаменитих на весь світ авторів. З 21 до 26 вереся усі охочі мають нагоду відвідати передаукціонну виставку. 

 

 

22 вересня о 19:00 в арт-центрі Closer відкриється виставка Михайла Букші "Primitive people". Проект досліджує питання етики поведінки і взаємин між людьми. Повсякденність «первісної людини» – людини до цивілізації, відображена в роботах художника, пропонує глядачеві зіставити реальність первісних людей і сучасного індивіда і ставить перед ним ряд питань. Зокрема  чи існували в первісному суспільстві регулювання поведінкових норм, етика і догми в тому вигляді, у якому вони існують сьогодні. Розмірковуючи про людину до появи релігії і теорій, що дають різні трактування світобудови, автор ставить під сумнів існування етичних норм в суспільстві, що переслідує єдину важливу мету – вижити.

 

 

22 вересня о 19:00 в літературно-меморіальному музеї М. Булгакова відбудеться відкриття наступної виставки міжнародного проекту лабораторнихвиставок KNO Lab. Space – "Icons Medium". Проект лабораторних виставок KNO lab.space є серію експериментальних виставок, на яких представлено творчість міжнародних та українських художників, що працюють у напрямку безпредметного мистецтва. Учасники виставки: Турі Сіметі (IT), Олексій Буістов (UA), Теймур Даімі (AZ). Куратори: Тіберій Сільваші (UA) та Олексій Буістов (UA).

 

Робота Турі Сіметі