Культурний маршрут (17.10-23.10)

Соціо-культурна картина світу 90-х, особливості сучасної вуличної комунікації, ресентимент, чотири покоління митців однієї династії та ювілей Олександра Ройтбурда — про що поговорити, над чим замислитися та чим розважитися цього тижня шукайте нижче, у Культурному маршруті.

 

Вже сьогодні, 17 жовтня, о 19.00 Владислава Осьмак, керівниця Центру урбаністичних студій НаУКМА, проведе у Port creative hub лекцію-дискусію "Захист історичної забудови Києва: зрада чи перемога?". Лекція-дискусія спрямована на обговорення та пошук успішної стратегії боротьби за збереження пам’яток архітектури у Києві та є спробою з’ясувати, від чого залежить успішність кампані та яка роль громади у подібній боротьбі. 

 

Фото: Vlad Donskoy

 

У жовтні 2016 р. Олександр Ройтбурд святкує своє 55-річчя, з нагоди якого 18 жовтня о 18.30 у Київському національному музеї російського мистецтва відбудеться відкриття виставки "Ройтбурд в музеї". Виставка покликана передати історію тривалого "діалогу" митця з музеєм. "Музей — це, в певному сенсі, моя батьківщина", — коментує художник.

 


 

У вівторок, 18 жовтня, о 19.00 у Port creative hub стартує виставка "Речовий доказ". У рамках виставки автори вирішили звернутися до теми сприйняття дому за допомогою речей, що нас оточують. Ці речі стали острівцями пам'яті, що розповідають історії з життя переселенців зі сходу України, які були вимушені в найкоротший термін залишити свій дім, забираючи з собою лише найнеобхідніше і найцінніше. 

 


 

18 жовтня о 19.00 у EDUCATORIUM відбудеться відкриття фотовиставки Олександра Глядєлова "DETOX (Ресентимент)". У рамках відкриття вперше буде представлено книгу Сібе Шаапа, Наталі Погожевої та Олени Нагорної "DETOX. Діалоги з філософом: ресентимент та політика", ілюстраціями до якої послугували фотографічні твори митця.

 

 

19 жовтня о 18.30 у новому виставковому просторі Art&Design.Communications (вул. Звіринецька, 47, м. Київ) розпочнеться виставка "Об'єкт бажань". На відкритті експозиції можна буде почути лекцію-презентацію кураторки Вікторії Бурлаки "Актуальне мистецтво у життєвому середовищі". Говоритимуть про дизайн, інтер'єри та зміст сучасного мистейтва. Для участі в події необхідна попередня реєстрація.

 

Твір Артема Волокітіна

 

Київський арт-центр "Я Галерея" запрошує на відкриття проекту Ростислава Котерліна "Неясний об'єкт життя", що відбудеться в середу, 19 жовтня, о 19.00. Неясні об'єкти життя — це невидимі речі, які "істотно впливають на нашу суб'єктивність", змушують нас обирати той чи інший напрямок. Це речі, які, зі слів митця, перебувають "як поруч з людиною, так і всередині неї, мислячи про які, ми не маємо жодної ясності. Лише віра, або бунт".

 

Твір Ростислава Котерліна

 

20 жовтня о 18.00 у PinchukArtCentre відкривається виставка "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище", яка є результатом тривалої роботи команди Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Виставка досліджує діяльність художників, які так чи інакше були пов'язані зі сквотом "Паркомуна", радше з ареалом біля тодішьної вулиці Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська), де існували сквоти та майстерні художників (1989–1994).

 

Сквот Паркомуна (початок 1990-х, Київ)
Фото: life.pravda.com.ua

 

20 жовтня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва України відбудеться відкриття виставки класиків українського живопису та їх нащадків "Династія. 100 років у мистецтві". Велику родину митців очолюють відомі живописці Петро Сльота та Галина Зоря, учні майстерні класика українського живопису Федора Кричевського. Саме на їхній творчості виросли чотири покоління яскравих, самобутніх, талановитих художників професіоналів. 

 


 

20 жовтня о 19.00 Галерея ART 14 представить виставки одразу двох художників — Самуїла Аккермана (Україна, Ізраїль, Франція) і Яна Раухвергера (Україна, Росія, Ізраїль). Серії митців чудово доповнюють одна одну: "Шибболет" Самуїла Аккермана торкається роздумів про буття людства у вимірі національних протиріч, смерті, життя та любові, в той час як "Пастелі" Яна Раухвергера відлунюють ствердженням гуманістичних цінностей.

 

 

Також 20 жовтня о 19.00 у VCRC пройде Презентація книжки "Феміністська (арт)критика". Книга, видана колективом білоруських дослідниць, є результатом колективного аналізу сучасного феміністичного мистецтва у пострадянських країнах. До неї увійшли теоретичні та публіцистичні тексти, присвячені різним гендерним питанням сучасних суспільств, а також стратегіям і тактикам феміністичного мистецтва. 

 

 

У п'ятницю, 21 жовтня, о 17.00 Національний музей Тараса Шевченка запрошує всіх поціновувачів 3D дизайну на вернісаж "Мистецтво візуалізації". На захід було запрошено більше 70 дизайнерів та архітекторів з усіх куточків України. Вернісаж покликаний налагоджувати комунцікацію між досвідченими та новими поколіннями професіоналів. Дрес-код: наявність елемента одягу зеленого кольору.

 


 

21 жовтня о 19.00 в Малій Галереї Мистецького Арсеналу відкривається проект Андрія Рачинського та Даніїла Ревковського "Війна написів". Митці досліджують вуличну комунікацію як засіб висловлення на актуальну тематику: сьогодні в Україні майже в кожному населеному пункті можна зустріти написи пов`язані з війною, патріотизмом, засудженням російської агресії та висміюванням росийського президента.

 


 

Також 21 жовтня о 19.00 відбудеться перша подія публічної програми в рамках виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище": антропологічна дискусія "Sex, Drugs, and Rock’n’Roll: Культурний протест і свобода 90х" від Тетяни Булах. Дискусія покликана контекстуалізувати виставку "ПАРКОМУНА" як у соціо-культурній картині переламних 1990х, так і з ширшої точки зору мистецької провокації та протесту.

 

 

22 жовтня о 12.00 у Музеї української діаспори розпочинається курс лекцій в рамках просвітницького проекту "The hidden Ukrainians", присвяченого обговоренню життєвого й творчого шляху видатних діячів культури, котрі мають українське походження. На першій лекції розповідатимуть про знакові події долі Олександра Архипенка, його творчі новації та їх значення для мистецтва сучасності. Лектор — культурологиня та художниця Маріам Наєм.

 



Центр візуальної культури та "Політична критика" запрошують на розмову з художником Микитою Каданом "Історія в пеклі", що відбудеться 21 жовтня о 19.00 в рамках виставки "Візит привидів". На зустрічі художник розповість про свої проекти 2013-2016 років, такі як "Кожен хоче жити біля моря", "Межі відповідальності", "Газелька", "Одержимий може свідчити у суді", серія "Хроніка". 

 

Микита Кадан. Селянин (із серії "Хроніка"), 2016