Культурний маршрут (18.04-23.04)

Дизайнерка зі світовим іменем Маталі Крассе прочитає лекцію в Києві, в Одесі відкриється виставка творів Давида Бурлюка, у Тернополі покажуть кращий британський відео-арт останніх семи років, а в Полтаві відбудеться лекція про українське мистецтво перших років незалежності. Про ці та інші, не менш цікаві події, — в Культурному маршруті!

 

У Музеї сучасного мистецтва Одеси пройде виставка, присвячена творчості видатного Давида Бурлюка. Відомі колекціонери Євген Деменок та сім'я Волошун обіцяють надати понад 50 творів художника, переважно 40-х і 50-х років. Окрасою експозиції будуть рідкісні роботи початку століття. Також експонуватимуться архівні матеріали, що ілюструють яскраву біографію Давида Бурлюка. Відкриття відбудеться 18 квітня о 17.00.

 

Давид Бурлюк. Вулиця в Нью-Йорку, 1951. З колекції Євгенія Деменка

 

Вілла Грети і Фріца Тугендгат, зведена в 1929-1930 роках у місті Брно за проектом архітектора Людвіга Міс ван дер Рое, є пам'яткою архітектури а також єдиним прикладом архітектури модерну в Чехії, який внесений до списку ЮНЕСКО. Про модерну Віллу розповість чеська архітекторка Люція Валдханцова (Lucie Valdhansova). Лекція відбудеться 18 квітня у приміщенні школи CANactions (м. Київ, вул. Лаврська, 16). Початок о 19.00.

 

Вілла Тугендгат

 

18 квітня в креативній спільноті IZONE відбудеться artist talk мисткині та перформерки Вікторії Миронюк. Протягом квітня Вікторія була учасницею резидентської програми фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Під час artist talk Вікторія розповість про свої дослідження теми ритуальних структур, кордонів та традицій, а також про процес створення Сеансу емансипативної магії над яким вона працювала з Анною Хвиль. Початок о 19.00.

 

Вікторія Миронюк

 

Фотовиставка під назвою "В очікуванні літа" — це спільна робота куратора Кевін Лі (Сингапур) та 14 фотографів з України. Для того, щоб створити експозицію, фестиваль Odessa//Batumi Photo days провів відкритий конкурс, у якому взяли участь 123 фотографа з України. У результаті Кевін Лі відібрав 14 серій, які і сформують головну експозицію фестивалю. Виставка відкриється 19 квітня в Музеї сучасного мистецтва Одеси.

 

З проекту Саші Маслова "Ветерани" / Надано Odessa//Batumi Photo days

 

Сьогодні все більш потужно у світовому мистецтві звучить мистецтво Сходу та Азії. Після, здавалося б, тотального панування в 20-му столітті Європи та Америки в цій царині. Однак в середині минулого століття японська GUTAI GROUP багато в чому сформувала сучасні художні тенденції. Про творчість групи розповість мистецтвознавиця Євгенія Моляр. Зустріч відбудеться 19 квітня в арт-центрі Closer. Початок о 19.00.

 

Сабуро Муракамі з GUTAI GROUP. Перформанс "Прориваючись крізь папір", 1955

 

19 квітня Арт-Середу в ІЗОЛЯЦІЇ проведе Олексій Салманов. Митець працює з різними медіа (фотографія, відео, перформативні практики, інсталяція), у рамках зустрічі він представить DJ-сет. Формальної освіти в галузі мистецтва Олексій не має. Художню практику розпочав у 2008 році, а в 2009 році здобув Спеціальну премію Pinchuk Art Center та пройшов стажування в студії Олафура Еліассона. Початок зустрічі о 19.00.

 

Олексій Салманов

 

Виставка робіт Дані Олів'є (Dani Olivier), французького фото-художника, що працює в жанрі арт-ню, пройде в Києві з 20 по 30 квітня 2017 року в галереї "Митець" (вул. Велика Васильківська 12). Фотограф створює свої роботи шляхом проектування складних світлових ефектів і зображень на оголені тіла своїх моделей. Він не використовує для створення фотографій ретуш та будь-які графічні програми.

 

Дані Олів'є

 

Проект "Раймузей" в ArtUkraine Gallery добігає кінця, а це означає, що прийшов час підбивати підсумки. Цього разу йтиметься не про сотні відвідувачів, які побачили райські пальми і не про кількість масштабних івентів та лекцій, а про сакральне, — про те, що приховано поза картинами, а саме про Рай. Камерна дружня дискусія на цю тему відбудеться у приміщенні галереї 20 квітня. Початок о 18.30.

 

Фрагмент експозиції "Раймузей" в ArtUkraine Gallery

 

У межах культурно-освітнього проекту "Культурний код. Франція" міжнародного фестивалю "Французька весна" до Києва завітає французька дизайнерка нової формації Маталі Крассе (Matali Crasset). 20 та 21 квітня майстриня проведе для українських колег унікальний воркшоп-дискусію "Французький інтер'єр в деталях. Дизайн об'єкта від ідеї до реалізації" та лекцію "Дизайн і прагматизм". Детальніше

 

Маталі Крассе / Фото: Cultural Services of the French Embassy

 

20 квітня о 19.00 аукціонний дім Дукат розпочне четвертий Тихий аукціон. Цього разу колекція налічує 75 витворів українського мистецтва від 1920-х років до сьогодення. Найцікавішим блоком аукціону є добірка післявоєнного мистецтва, сформована з робіт українських шістдесятників. Колекціонери українського авангарду та поціновувачі сучасного мистецтва також зможуть знайти на аукціоні дещо на свій смак. Детальніше

 

Алла Горська

 

20 квітня в одеському арт-просторі Nt-Art Gallery відбудеться відкриття одразу двох виставок — проекту грузинського фотографа Гурама Тібахашвілі "Визначення" та експозиції "Пам'ять на склі", що представить невідому колекцію скляних негативів з сімейного архіву фотографа-самоучки Шалва Алханаідзе. Відкриття виставки відбудеться о 17.00.

 

 

20 квітня — відправна точка дводенного марафону експериментальної музики та медія-мистецтва — Шостого міжнародного фестивалю «Гамселить» у Тернополі. Окрім насиченої музичної програми за участі українських та іноземних виконавців і гуртів організатори обіцяють порадувати цікавими лекціями й виставками українського та британського відеоарту. Детальніше

 

 

21 квітня о 21.00 у рамках рамках Odessa//Batumi Photo Days 2017 в Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться відкриття фотовиставки "Харків. 18+". "Харків. 18+" — це екскурс в андеграундну харківську фотографію 70‒90-х років. Сьогодні Харківська школа фотографії — це визнаний феномен, традиції якого підтримуються вже кількома поколіннями фотографів. Куратор проекту — Сергій Лебединський. 

 

Євгеній Павлов. Сніданок в саду, 1988

 

21 квітня у креативному просторі Impact Hub в Одесі (вул. вулиця Грецька, 1А) відбудеться лекція фахівчині Анні Валленюс "Фотографія і фінський модернізм". Головна кураторка колекцій в Фінському музеї фотографії (Гельсінкі, Фінляндія) розгляне фінський модернізм за допомогою зображень з колекції гельсінського музею. Початок о 17.00. Реєстрація

 

Одна з виставкових зал Фінського музею фотографії

 

21 квітня в галереї Art Jump (м. Полтава, вул. Монастирська, 3) відбудеться лекція мистецтвознавиці, кандидатки філософських наук Ольги Балашової "Сни наяву. Українське мистецтво перших років незалежності". Ольга Балашова — викладачка кафедри Теорії та історії мистецтва НАОМА, кураторка напрямку "Сучасне мистецтво" в КАМА, авторка і кураторка багатьох неформальних освітніх програм з мистецтва. Початок лекції о 18.00.

 

 

21 квітня о 18.00.в кінотеатрі Палац Кіно в Тернополі розпочнеться тур показів колекції британського відео-арту. Протягом квітня-липня 2017 року покази відбудуться також у Херсоні, Дніпрі та Києві. У глядачів буде унікальна можливість безкоштовно переглянути інноваційну програму відеоарту, що об'єднує твори 18 художників, які були номіновані на престижну Премію Джармена Film London протягом останніх семи років. 

 

Кадр із відео Елізабет Прайс "User Group Disco" / Фото: Museum Cultures - WordPress.com

 

Видавництво ArtHuss випустило артбук-збірку оповідань культового російського письменника Віктора Єрофєєва, яку переклав Сашко Ушкалов, а ілюстрував Костянтин Зоркін. У рамках презентації книги, що відбудеться 21 квітня в арт-просторі Д12 (м. Київ), організатори події обіцяють показати ілюстративний ряд — а це більше шестидесяти графічних робіт. Експозиція підсилена інсталяцією та живописом. Початок о 19.00.

 

Ілюстрація Костянтин Зоркін до книги "Тіло"

 

22 квітня галерея "Мануфактура" презентує виставку живопису "Дикий сон розуму". Авторка картин — художниця Кристина Кириліна, випускниця факультету монументально-декоративного живопису академії ім. С.Г. Строганова. "Дикий сон розуму" — це смілива спроба дати пояснення різним сторонам людської сутності, часто непідвладним розуму. Відкриття виставки відбудеться о 17.00.

 

Кристина Кириліна 

 

23 квітня о 18.00 в галереї Invogue#Art (м. Одеса, вул. Катериненська, 25) відкриється проект "SAVE US" Юлії Бєляєвої, у якому художниця досліджує протиріччя посттоталітарного суспільства. Аналізуючи, художниця виявляє, що в сучасному, високотехнологічному світі часто відсутні базові принципи гуманності. Працюючи з цифровим інформаційним простором, мисткиня відкриває несподівані соціальні аспекти нових технологій. 

 

Юлія Бєляєва

 

На честь святкування у 2017 році Року Японії в Україні та 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і Японією, ГО ARTPROFSPILKA спільно з ГО "Японський клуб" представляють фестиваль "Японська весна", що об'єднає більше десяти течій японської культури. Фестиваль відбудеться 23 квітня з 12.00 до 20.00 в культурному просторі Underpub (м. Одеса, вул. Приморська, 15/17).