Культурний маршрут (19-25.10)

Головними героями нинішнього Культурного маршруту стануть закордонні митці. У Києві відбудеться міжнародний фестиваль музики та цифрового мистецтва та «симфонія Донбасу» за участі британських художників, у Дніпропетровську – лекція про сучасних представників арт-середовища Німеччини. Не обійдеться без відкритих дискусій для творчих людей і навіть наукових конференцій про сучасне мистецтво.

 

Нео Раух. «Диктант» (2006). (До лекції в Я Галерея) Джерело ілюстрації: nashizdat.com

 

Цього тижня в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) розпочинаються зустрічі для творчих людей-візуалів у форматі відкритої дискусії з модераторами. Перша з них відбудеться 20 жовтня о 19:30 і буде присвячена фріланс-роботі. Модератори – фрілансер Олексій Кірін та ілюстратор Ольга Протасова.

 


 

Із 21 до 23 жовтня в Одесі пройде наукова конференція на тему «Мистецтву дозволено все?». Її мета – обговорення можливостей мистецтва в ХХІ столітті та його місця в сучасному культурному житті. Захід організовують кафедра культурології та мистецтвознавства гуманітарного факультету Одеського національного політехнічного університету та Музей сучасного мистецтва Одеси.

 


 

Тим часом мистецтвознавиця Олена Годенко-Наконечна продовжить цикл лекцій про митців модернізму та постмодернізму в Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17). Нинішню зустріч буде присвячено двом постатям сучасного арт-середовища Німеччини – фотохудожнику Герхарду Ріхтеру та живописцю Нео Рауху. Вона відбудеться 21 жовтня о 19:00.

 

Герхард Ріхтер. «Два Фіати» (1964, полотно, олія). З колекції Музею Фрідера Бурди (Баден-Баден)

 

«TOY STORY» – виставка, що розпочинається 21 жовтня о 19:00 в галереї Mystetska Zbirka Art Gallery (м. Київ; вул. Терещенківська, 13). Вона присвячена одразу двом темам – місцю жінки в сучасному суспільстві та соціальній грі за «дитячим сценарієм». Відвідати проект можна буде до 15 листопада.

 


 

Із 22 до 24 жовтня в Києві в черговий раз відбудеться Міжнародний фестиваль прогресивної музики та цифрового мистецтва NextSound. В його лекційній частині засновник фестивалю Андрій Кириченко, композитори Алла Загайкевич і Григорій Потопальський та інші розкажуть про історію та особливості електроакустичної музики. В музичній частині виступлять сучасні електроакустичні композитори з Великобританії, Німеччини, Польщі, України та інших країн. Всі лекції триватимуть  в просторі Kontrapunkt (м. Київ; вул. Іллінська, 16), а виступи – в Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31).

 


 

23 жовтня фонд ІЗОЛЯЦІЯ відкриває в Маріуполі виставку «Листи меру». У ній учасники резиденції «Architecture Ukraine» напишуть листа меру міста, в якомі піднімуть питання про його можливу трансформацію. Відвідати її можна буде до 13 листопада.

 


 

Так само в п’ятницю, 23 жовтня, розпочинається нова виставка в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10). «Еее...» – проект Юлії Макаренко та Олексія Романенко, в якому вони досліджують «гру випадковості і ситуативності в міській повсякденності».

 

Ілюстрація до проекту

 

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує ще один проект цього тижня. «Industrial Symphony: UK / Donbas» – спільна ініціатива фонду та британського міжнародного фестивалю візуального мистецтва, музики та кіно AV Festival. В рамках події відбудуться кінопокази, зустріч із фотографом Валерієм Мілосердовим та істориком Антоном Лягушею, а також діджей-сет від групи Test Dept. Заходи триватимуть 24 жовтня з 18:30.

 


 


Також на тижні радимо відвідати виставку Петра Лебединця, яка розпочалася 14 жовтня у арт-просторі «Kalivoshko & Shubina Gallery» (м. Київ; вул. Гончара, 22). Художник відомий своїми абстрактними роботами як в Україні, так і за кордоном. Експозиція триватиме до 4 листопада.

 




Культурний маршрут (20-26 жовтня)