Культурний маршрут (2-8 лютого)

Як розмовляти з дітьми про прекрасне? Яким є сучасне мистецтво Білорусі? Для чого потрібен міжмузейний проект в «Мистецькому Арсеналі»? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте, відвідавши заходи з нового випуску рубрики «Культурний маршрут».

 

У вівторок, 3 лютого о 19:00, освітня організація «Культурний Проект» запрошує на публічну лекцію доктора філософських наук Ірини Малишко «Науково доведено або Еволюція наукового знання від Античності до сьогодення». Одна з її цілей – зруйнувати стереотипні уявлення про наукове пізнання. Захід відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1. Вхід – вільний.

 

 

Цього ж дня о 19:00 в дніпропетровському арт-центрі Я Галерея відбудеться вернісаж першої персональної виставки Олега Грищенка. В основу проекту «Процвітання. Тепличні умови» покладено авторські картини та інсталяції художника, а також петриківський розпис народних майстрів, зокрема – Ганни Шостак. Грищенко переконує, що дослідження цього мистецтва потребує майже тепличних умов, які дають можливість аналізу та нових інтерпретацій. Виставка триватиме до 3 березня.

 

 

У Щербенко Арт Центрі з 3 до 28 лютого відбуватиметься проект «Ресентимент», що спрямований на дослідження ситуації, коли людина опиняється в умовах агресії, і виник як реакція куратора Марини Щербенко та її команди на події, які відбуваються в Україні протягом останнього року. Учасники виставки: Катерина Єрмолаєва, Ларіон Лозовий, Даниїл Галкін, Анатолій Твердий, Аліна Максименко, Богдан Томашевський та інші. Відкриття «Ресентименту» – 3 лютого о 19:00.

 

 

Ескпозиція «Львівські стіни» відкривається в середу, 4 лютого, о 18:00, в Галереї сучасного мистецтва «Триптих АРТ». У ній столичний митець Олексій Малих втілив враження від споглядання мурів, соборів, замків та старовинних будинків «міста Лева». До проекту увійшли роботи, створені художником в період 2014-2015 років. Останній день виставки – 17 лютого.

 

 

5 лютого київське відділення арт-центру Я Галерея запрошує на презентацію арт-буку Андрія Хіра «Забобони». У видання увійшли твори з однойменного виставкового проекту, що представив авторську інтерпретацію етнографічних матеріалів українських дослідників В. Гнатюка, А. Онищука та В. Шухевича. Окрім автора у презентації візьме участь дизайнер Оксана Хір. Початок – о 19:00. Вхід – вільний.

 

 

Цього ж дня о 19:00 у київській книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) на вас чекає ще одна літературна подія. Презентуватиметься книжка Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?», видана в Україні «Видавництвом Старого Лева». Презентація відбудеться за участі перекладачки Софії Рябчук. Модератор – Наталя Жеваго, засновниця «Культурного проекту».

 

 

Також 5 лютого в «Мистецькому Арсеналі» розпочнеться міжмузейний проект «Вікна». Його мета – подати сучасну інтерпретацію давніх традицій та окреслити їх вплив на повсякденний побут нового покоління. На заході можна буде відвідати експозицію українських етностроїв ХІХ-ХХ століть, подивитися на світлини вікон українських хат від Петра Гончара, побувати на лекціях та майстер-класах для дорослих і дітей із традиційного мистецтва, а також зробити благодійний внесок на потреби української армії. «Вікна» триватимуть до 1 березня цього року.

 

 

У п’ятницю, 6 лютого, арт-простір Closer ініціює відкриту розмову «Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри», яка розпочнеться о 19:00. Під час зустрічі представники культурних ініціатив та інституцій на основі свого досвіду обговорять перспективні напрямки культурних проектів та їхню роль у реінтеграції самої культури в соціальне життя країни. Дискусія відбудеться в рамках проекту Центру сучасного мистецтва (CSM) «Культура. Завтра» та стане третьою відкритою подією семінару культурної критики та репортажу «Культура 3.0». Для участі в заході необхідно заповнити реєстраційну форму.

 

 

Також з 6 до 8 лютого в Центрі Сучасного Мистецтва М17 (м. Київ; вул. Горького, 102-104) покажуть виставку «Реанімація». Це експозиція робіт випускників курсу «Концептуальна фотографія з Романом Пятковкою», організованого Центром PhotoCULT. Учасники  проекту поставили перед собою мету «реанімувати» мистецтво фотографії, розвінчуючи думку про те, що воно «померло». «Реанімація» розпочнеться о 19:00.

 

 

А завершити «Культурний маршрут» цього тижня радимо лекцією про сучасне мистецтво Білорусі від художника Андрія Дурейка, яка відбудеться 7 лютого у фонді ІЗОЛЯЦІЯ. У проекті «Зараз» митець розповість про творчість білоруських художників на батьківщині та за кордоном. Лекція відбудеться в останній день виставки «Ревізія». Початок «Зараз» – о 13:00.

 

 

Також нагадуємо, що з 7 лютого по суботах у Школі сучасного мистецтва стартує новий набір на програму «Вікенд з мистецтвом». Стати учасником курсу можна, заповнивши анкету на офіційному сайті школи.