Культурний маршрут (20.02-26.02)

Цього тижня на культурній мапі країни — масштабна ретроспектива творчості Тетяни Яблонської, приурочена до 100-річчя майстрині, лекція авторитетного дослідника Петера ван ден Брінка про ранні репліки Босха й виставка, присвячена творчості Леся Курбаса. Про ці та інші події — у традиційному Культурному маршруті!

 

20 лютого в ІЗОЛЯЦІЇ відбулося відкриття виставки фотографа Олександра Чекменьова, який знімав Донбас і загалом документував життя Східної України впродовж більше ніж 20 років. Фотосерії Олександра публікувалися у таких журналах як New York Times Lens blog, Time Lightbox, New Yorker Photo Booth, MSNBC, Quartz. 

 

Фотографія О.Чекменьова

 

Інститут проблем сучасного мистецтва та art:optimism: запрошують вас 21 лютого о 18.00 на презентацію проекту Optimism:Київ. Концепція проекту полягає в тому, щоб переосмислити слово "оптимізм" в українському суспільстві. Його ініціатори прагнуть, аби кожен учасник, глядач та відвідувач подивився на "оптимізм" як на інструмент для втілення позитивного сценарію життя.

 

 

21 лютого о 18.00 в галереї Bereznitsky Aesthetics відбудеться відкриття проекту "From The Void". Проект об'єднав двох, здавалося б, несхожих художників — Сашу Прахову, представницю старовинної київської династії Прахових, і німецького художника японського походження Канта Кімура. Обидва художники трактують людське існування як безодню, на дні якої нічого немає.

 

Твір Канта Кімура

 

На персональній виставці Олексія Сая "Temporary" представлені роботи з excel-art серії "Новий пейзаж". У експозиції зібрані твори з зображеннями будівництва, які створювалися протягом 10 років. Проект Олексія — про особливий фокус уваги до речей, що оточують людину кожного дня. Відкриття — 21 лютого о 18.30, Американський дім.

 

Олексій Сай. Із серії "Новий пейзаж"

 

21 лютого о 19.00 Vozdvizhenka Arts House відкриває виставку Віктора Савківа "Відсутність". Художник апелює до традиції так званого "концептуалістського проекту", у якому завоювання та осмислення ВідсутностіНіщоПорожнечі ведеться на рівні понять, концептів, в просторах, що розкриваються між предметом та його найменуванням.

 

Віктор Савків — художник, власник 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE, засновник Old Fashioned Radio

 

З 21 до 24 лютого 2017 року у рамках проекту "Музей відкрито на ремонт: Слов’янськ, Лисичанськ" на базі Слов’янського краєзнавчого музею проходитиме воркшоп "Сучасні методи роботи музею". Участь у проекті візьмуть 28 музеїв із Луганщини і Донеччини, а також Києва, Дніпра та інших міст України. Детальніше

 

 

22 лютого Український католицький університет запрошує на науковий семінар за участі віцепрезидента Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), експерта з питань музейництва Зеновія Мазурика "Музейна політика в Україні і тенденції розвитку музейництва". Початок о 16.30.

 

 

У просторі XXWHYISM відкривається виставка Антона Логова і Ольги Касянюк "Постфактум". Серія фото, зроблених Олею в 2012 і допрацьованих постфактум Антоном у 2014 році показує реальність Києва в період до Майдану і після нього, документуючи ту візуальну форму, котра застигла в буднях українського суспільства і не змінюється з роками. Відкриття — 22 лютого о 18.00.

 

Твір Антона Логова і Ольги Касянюк з серії "Постфактум"

 

22 лютого о 19.00 свою Арт-Середу в ІЗОЛЯЦІЇ проведуть майбутні випускники і куратори пілотного курсу Digital Fabrication School. Дев’ять молодих дизайнерів покажуть навчальні проекти (work in progress), поділяться своїми враженнями і планами на майбутнє у сфері промислового дизайну. 

 


 

Цього тижня креативний простір Closer презентує виставку української мисткині Катерини Єрмолаєвої "Інтротурист". Те, чим художниця ділиться з глядачем через свої роботи — особисте, інтимне. Незалежно від медіуму. Проект був створений в рамках резиденції "Вибачте номерів немає" (м. Ужгород, 2016). Відкриття — 22 лютого о 19.00.

 

Твір Катерини Єрмолаєвої у рамках проекту "Інтротурист"

 

22 лютого Art Ukraine Gallery запрошує вас на artist talk з Олегом Тістолом та Миколою Маценком, авторами мистецького проекту Раймузей. Під час artist talk митці говоритимуть про створення мікромоделі української культури в європейському та світовому просторі, запропонують варіант-ескіз музею майбутнього. Початок о 19.00. Вартість можна уточнити за посиланням.

 

Твір Олега Тістола

 

23 лютого о 18.30 в Мистецькому Арсеналі відбудеться відкриття масштабного виставкового проекту "Олександр Гнилицький. Реальність ілюзій", який триватиме до 26 березня. У виставці будуть представлені зразки живопису, скульптури, графіки і медіа руки одного з найяскравіших представників "нової хвилі". 

 

Олександр Гнилицький. Ортодоксальне дзеркало, 2008 р.

 

23 лютого о 19.00 у Центрі візуальної культури відбудеться показ фільму "Затримані" Шаон Чакраборті та Анни Перссон (учасниці колективу "Råfilm"). Протягом шести місяців режисерки фільмували життя всередині одного зі шведських центрів для утримання іммігрантів, яким країна відмовила у притулку.

 

 

24 лютого у столичному арт-просторі "Золотий Перетин" (рос. "Золотое Сечение"; вул Л. Первомайського, 4) відбудеться благодійний аукціон робіт сучасного мистецтва White Box. Мета торгів — допомога будинкам для людей похилого віку Київської області, які на даний момент знаходяться у занедваному стані.

 

Твір Тіберія Сільваші

 

24 лютого о 18.00 Національний художній музей України до 100-річчя від дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської відкриває ретроспективну ювілейну виставку "І спогади і мрії". На виставці буде представлено близько 100 творів живопису й графіки, матеріали з родинного архіву, які охоплюють основні періоди творчості художниці.

 

Тетяна Яблонська. "Юність". 1969. Полотно, олія

 

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України відкриває виставку "Курбас у Києві", що триватиме з 25 лютого до 25 квітняТут можна буде побачити ескізи костюмів, які викликали захоплення публіки і мистецьких критиків Нью Йорку, оригінальні і реконструйовані костюми, макети сценографії, афіші, режисерські екземпляри п’єс з нотатками Курбаса, документальні фотографії.

 

Лесь Курбас

 

26 лютого в Музеї Ханенків відбудеться лекція авторитетного дослідника, генерального директора Міських музеїв міста Аахен Петера ван ден Брінка про ранні репліки творів Ієронімуса Босха. У рамках лекції науковець розгляне декілька з картин, що первісно були створені саме як підробки творів майстра. Початок о 14.00. Вхід за попередньою реєстрацією. Детальніше