Культурний маршрут (20.03-26.03)

Цього тижня у Львові покажуть колекцію творів мистецтва з Підгорецького замку, у Полтаві поговорять про місцеве андерґраундне мистецтво, дизайнер зі світовим іменем Стефан Загмейстер особисто презентує свій новий фільм у Києві, а в Art Ukraine Gallery пройде artist talk Віктора Сидоренка. Про ці та інші цікаві події — в Культурному маршруті.

 

21 березня Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького представить  частину творів мистецтва, які свого часу прикрашали інтер’єри Підгорецького замку. Виставка налічуватиме понад 200 експонатів. Тут експонуватиметься українська частина колекції — твори живопису, скульптура, зброя, ужиткове мистецтво.

 

 

Під час прес-конференції 21 березня в Українському кризовому медіа-центрі буде оголошено офіційний старт ініціативи #SOSмайбутнє та наступні кроки її організаторів та учасників. Метою ініціативи є створення громадського реєстру об’єктів, які знаходяться під загрозою закриття, зникнення або знищення, втілення рішень для їх відновлення, модернізації чи розбудови. Початок о 10.30.

 

 

21 березня в креативній спільноті IZONE відбудеться artist talk художниці з Праги Мартіни Смутної, яка наразі перебуває на резиденції у фонді ІЗОЛЯЦІЯ. Мартіна є випускницею празької Академії образотворчих мистецтв та учасницею багатьох виставок та художніх проектів. Працює у різних жанрах: від живопису та скульптури до створення об’єктів, інсталяцій та відео. Початок о 19.00.

 

 

У рамках проекту Донбаські Студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ 21 березня у креативній спільноті IZONE відбудеться показ та обговорення документального фільму "Богданове щастя". Після кінопоказу представники культурних та гуманітарних ініціатив на Донбасі будуть вести розмову на тему "Як культура може зупинити війну?". Початок о 19.00.

 


 

21 березня о 19.00 у галереї «Дукат» відбудеться відкриття виставки скульптора Пінхаса (Павла) Фішеля "TREE", де будуть представлені одразу три художні серії автора, поєднані спільним матеріалом — деревиною. Поєднання трьох серій у одній експозиції вкладається у авторську програму зі створення синтетичного, мульниконцептуального мистецтва та формування нового глядача.

 


 

22 березня в Музеї Сновидінь мистецтвознавиця та психоаналітикиня Тетяна Цвілодуб прочитає лекцію "Не тільки про Малевича". У рамках лекції дослідниця розповість про ключових представників авангардного мистецтва, прекрасне та піднесене, утопічні та анархічні ідеї, розгляне конкретні приклади. Початок о 19.30.

 

 

22 березня о 19.00 в галереї Invogue#Art (Одеса) відбудеться відкриття виставки скульптури Юлії Яланжі "Клітинна практика". Проект відсилає глядача до яскравої традиції абстрактної скульптури, створення цілісного обсягу з аморфних об'єктів у дусі Генрі Мура, Луїзи Буржуа або Ернесту Нету. 

 

 

"Коло Ріки" — це назва до пов'язаних між собою серій, над якими працює Олег останні півтора роки. Роботами, створеними спеціально до проекту, він намагається ширше показати світ, який щиро зібрано у квінтесенцію наївним живописом. Відкриття проекту за участі автора відбудеться 22 березня о 19.00.

 


 

Art Ukraine Gallery запрошує усіх охочих на artist talk Віктора Сидоренка, що відбудеться в галереї цієї середи, 22 березня. У дружній атмосфері біля каміну митець розповість про свою творчість, про шлях від реалізму до неоавангардизму, про центальні ідеї своїх проектів — Час, Пам’ять та Історію. Початок о 18.30. Рестрація обов'язкова. Вартість: 100 гривень.

 

 

23 березня в Dymchuk Gallery відкривається виставка Наташі Шульте "Сімпосій: третя стать та кіборги". Проект є дослідженням художницею гендерної та тілесної проблематики в сучасній культурі, що підтримує самим широку дискусію навколо теорії про постгендер і постлюдину, яка в останні десятиліття розгортається як в наукових, так і в мистецьких колах. 

 

 

XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться в Києві з 24 до 31 березня в Будинку кіно, у кінотеатрах "Київ" та "Кінопанорама". На Docudays UA-2017 глядачі побачать 94 фільми із 47 країн світу. Усього на фестиваль приїде 170 учасників і учасниць, з них — 76 іноземців.

 

 

24 березня галерея сучасного мистецтва Jump (Полтава) відкриє експозицію, присвячену неформальним мистецьким пошукам Полтави в 90 роки минулого сторіччя. Виставка-дослідження розповість про пласту культурного життя з незвичною естетикою, що на перший погляд випадає з культурного контексту регіону, та проекти, презентація яких нерідко супроводжувалася скандалами.

 

 

25 березня о 16.00 в Американському домі відбудеться відкриття виставки "CANactions. Місто. Цінності". Проект відображає місто та демонструє його голові цінності, серед яких приорітетними є люди. Виставка дасть змогу кожному із нас знайти це своє особисте в загальному та відшукати власні цінності в розрізі міста. 

 

 

25 березня всесвітньовідомий дизайнер Стефан Загмейстер приїздить в Україну на прем’єру свого документального фільму "The Happy Film" — це експерименту творчої особистості у гонитві за пошуком себе. Перший візит Стефана в Україну — важлива подія для креативної індустрії країни, адже він є одним із найвідоміших дизайнерів нашого часу. Детальніше

 

 

Три зимових місяці тривав марафон #yap_collage: щопонеділка усім охочим пропонувалася тема для натхнення і учасники надсилали свої роботи. Цієї неділі, 26 березня, ініціатива Youth Art Platform (Молодіжна художня платформа) запрошує на відкриття колективної виставки паперових колажів у науково-мистецькій платформі "ОСТРІВ" (вул. Волинськая 9/21). Відкриття — о 18.00.