Культурний маршрут (2.07-8.07)

Першого тижня липня в Києві пройде Ніч у PinchukArtCentre, у Каневі стартує благодійний фестиваль SHEVAFEST, а у Дніпрі відбудеться відкриття незалежного простору "Кімната". Про ці та інші цікаві події – далі в Культурному маршруті!

 

2 липня у Львові у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" відбудеться лекція Адама Редзіка "Слідами Аллергандів у Львові: ті, що (не)пережили Голокост". Лекція є розповіддю-мандрівкою слідами родини професора Мауриція Аллерганда, який загинув у Львові під час Голокосту. Лекція є частиною Конференції-марафону "Простір пам'яті", що проходить у Львові з 1 до 3 липня 2018 р. Початок о 17.30.

 

 

3 липня у Львові в галереї Iconart на вул. Вірменській пройде відкриття виставки Джейсона Франциско "Золота Роза". Це візуальна і текстуальна спроба погляду на час, втрату та пам’ять, яка пов’язана із Золотою Розою у Львові, однією із найвідоміших синагог у Європі. На виставці представлено великоформатні фотографії, рисунки та тексти, виконані в техніці тоновано срібного желатинового друку. Початок о 17.00

 


3 липня о 17.00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбудеться лекція з циклу «Символізм Священних текстів» на тему: «Символізм Корану. Сура 2. Аль Бакара. Ч. 4». Лекторкою є кандидатка філософських наук, релігієзнавиця Шелковая Наталія Валеріївна.

 

 

4 липня о 18.00 галерея «Триптих АРТ» презентує проект «Амнезія» Ольги Кузюри. Виставка досліджує теми пам’яті і колективної свідомості: прочерки у пам’яті завжди заповнюються. На місці нашого понівеченого інтелектуального і культурного спадку утворився вакуум у колективній свідомості. Його швидко і насильно заповнили неправдивими судженнями, одновимірними поняттями, які просто засвоюються. Колективну пам’ять визначає екзистенційна ситуація конкретного індивіда та суспільства в цілому.

 



4 липня в креативній спільноті IZONE відбудеться зустріч з кінорежисером, поетом Олександром Фразе́-Фразе́нком. У форматі зустрічі-інтерв'ю Олександр розповість про свої проекти у різних сферах мистецтва та трішки про арт-середовища Львова та Нью-Йорку, де проводить чимало часу.  Початок о 19.00. Вхід вільний.

 

 

4 липня в арт-центрі Клоузер відбудеться відкриття виставки Міті Чурікова та Маркуса Хіпа «Закарпаття». Виставка представляє собою квазіархеологічне дослідження готелю «Інтурист-Закарпаття» у місті Ужгород. Позбавлений можливості сприйняття лінійної розповіді, глядач знайомиться з двома історіями, що сталися у готелі.

 

 
    

4 липня о 19.00 в «Музеї історії Києва», в рамках продовження проекту «Kyїv art school», відкривається персональна виставка Анни Миронової «Моя реальність». Мета проекту «Kyїv art school» – згадати історію становлення та розвитку Української академії мистецтв та організувати серію ретроспективних виставок відомих київських митців сучасності, що отримали професійну освіту в Києві. 

 

 

5 липня – відкриття виставки "Трансформація глянцю" у  America House Kyiv, де Олександра Гаврилюк дасть нове життя старим журналам. “Хтось створює з використаного пластику предмети побуту, хтось дає нове життя старому одягу, а мені, як художнику, було цікаво попрацювати з папером. ... За рік було створено більше сорока колажів, які торкаються питань ідентифікації людини, взаємовідносин її з природою, міським середовищем та суспільством,” – Олександра. Відкриття: 18:30 (не забудьте паспорт або посвідчення водія)

 



5 липня у Дніпрі відбудеться відкриття незалежного простору "Кімната" та виставка Вікторії Тимонової «Гра в присутність». «Будь-яка інституція чи інститут, починаючи з народження, лишає на нас відбиток власної сітківки. Медичні заклади, родина, школа, університет, робота сприяють загостреному сприйняттю самих себе та відчуженості через постійний страх бути невідповідними, негармонійними, несумісними", – Вікторія Тимонова. Відкриття о 19:00, галерея Артсвіт.

 

 

5 липня о 19:00 Dymchuk Gallery представляє проект «Саламандри сьогодення» дуету Krolikowski Art. Протягом арт-резиденції в студії PRAM (Прага, Чеська республіка) дует Krolikowski Art провів дослідження механізмів інформаційної війни. Використовуючи образ саламандр та основні мотиви роману "Війна з саламандрами" чеського письменника Карела Чапека, митці створили проект, який за допомогою арт-об'єктів розповідає про різні технології інформаційних війн.

 

 

З 5 липня до 8 липня відбуватиметься «Карбонаріум» – перший міжнародний фестиваль перформансу, який об’єднає митців з різних країн. В продовж чотирьох днів Фестивалю буде створений освітній майданчик, де зацікавлені глядачі та учасники зможуть дослідити на власному досвіді базові перформативні мистецькі практики. Тема фестивалю – «ІНТЕГРАЦІЯ», як базовий принцип нашої спільноти. Проходитиме фестиваль у просторі мистецької резиденції Carbon за адресою: Київ, проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон 13.

 

Фото: The Art Newspaper


6 липня з 21.00 до 00.00 пройде Ніч у PinchukArtCentre. Вночі відвідувачі зможуть взяти участь у різноманітних заходах, серед яких: читання вірша «Я хочу президента» Зо Леонар, обраних творів Нельсона Мандели, Джавахарлал Неру, Мартіна Лютера Кінга, матері Терези, Махатми Ганді в залі з роботами Паскаля Мартіна Таю; перформанс-дослідження в залі з «Непорушною річкою» Олафура Еліассона, аудіальний перформанс в просторі роботи Сондри Перрі «Наближається тайфун» та багато іншого.

 


7 липня  Pavlovka ArtGallery презентує перформанс Ігоря і Юлії Бельських у співавторстві з Waldemart Klyuzko та Olimana Gurimana із назвою «Інтеграція чорного коня у супрематичний простір», який стосується правил однієї гри, що зародилася в Індії. Автор ідеї: Olegg Kulay-Kulaychuk. Прем'єра на Carbonarium.

 

 

7 липня в рамках проекту "Інтерактивний майданчик" фонд ІЗОЛЯЦІЯ та IZONE / Photolab запрошують підлітків віком 12-16 років взяти участь у двох інтерактивних майстер-класах з основ чорно-білої плівкової фотографії, що відбудуться о 12:00 та 15:00. Це практичне заняття, що дає змогу навчитись проявляти плівку та виготовляти ч/б фото. Участь у майстер-класах безкоштовна, проте кількість місць обмежена, тому необхідна реєстрація тут: на  12:00 та на 15:00.

 



7 липня під час благодійного фестивалю SHEVAFEST в м. Каневі 7 липня відбудеться прем’єра документального мультимедійного шоу #freeshevchenko. Мультимедійне документальне шоу про Тараса Шевченка змушує нас зануритися в пошуки відповіді на питання, який він, справжній Шевченко попри всі стереотипи, які нам нав’язані ідеологічними міфами?