Культурний маршрут (22-29 квітня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — добірку цікавих подій, які мають статися в Україні протягом найближчих днів. У цьому матеріалі: міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» у Славутичі, різноманітні художні проекти у Києві та Одесі, а також театралізовані читання, які проходитимуть у рамках Французької весни.

 

Сьогодні, 22 квітня, о 16:00 в Одеському музеї західного та східного мистецтва відкриється виставка робіт сучасних одеських художників «Горизонти темпоральності». Куратор проекту: Сергій Бєлік. Серед учасників: Олександр Ройтбурд, Сергій Бєлік, Ігор Гусєв, Вадим Бондеро, Мирослав Кульчицький, Ірина Озаринська, Антон Логов, Альбіна Ялоза тощо.

 

У середу, 23 квітня, у ЦСМ М17 (Київ) відбудеться презентація проекту «Український культурний фронт», у якому бере участь Союз Вольних Художників «Воля або Смерть», творче угруповання «Мистецький Барбакан», а також видавництво «Люта справа». У програмі презентації: інтерактивна  інсталяція, показ документального фільму «Майдан. Мистецтво спротиву», фотопроект «Майдан. Революція Духу», прес-конференція тощо.  

 

 

 

24-27 квітня 2014 року у місті Славутич, що біля Чорнобиля, відбудеться Перший міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86», який присвячено актуальним проблемам сучасних міст, альтернативній енергетиці та екології. Програма «86» складається з трьох частин: кіно, театр і дискусії менеджерів культури, активістів, екологів та урбаністів. У Славутич приїде оскарівський номінант Роберт Стоун із новим фільмом про майбутнє атомної енергетики «Обіцянка Пандори» та учасник Берлінського кінофестивалю Фагад Мустафа - режисер фільму «Знеструмлені» (Powerless) про індійське місто Канпур. 

 


Славутич. Фото: 86.org.ua


Цього ж дня у кінотеатрі «Кінопанорама» розпочнеться Фестиваль короткометражних фільмів про їжу FOOD FILM FEST, який складається з найцікавіших робіт з міжнародних фестивалів. Відібрані фільми піднімають соціальні, культурні, гастрономічні та інші питання. Програму поділено на такі секції: Food & People, Cook Book, Tastes like Animal, Food Porn, Food Ad.

 

25 квітня Центр візуальної культури презентуватиме нову виставку Миколи Рідного «Укриття». У цьому проекті автор звертається до проблеми місця та долі індивіда на перехресті глобальних процесів. Політичне та соціальне уявне сучасної людини, колективні фобії та страхи, а також винахідливість в індивідуальному вирішенні системних проблем входять в зону мистецького дослідження Рідного.

 



26 квітня у рамках фестивалю «Французька весна» Дені Лаван та Дмитро Ярошенко проведуть театралізовані читання «У ПОДОРОЖІ». Цей франко-український проект став одою грі, подорожі, творам, написаним українською, французькою та російською мовами, а також шаною таким авторам, як Шекспір, Гоголь, Достоєвський, Кольтес. Головні ролі виконають Дені Лаван та Дмитро Ярошенко, а Марина Вознюк забезпечить музичний супровід та переклад. 

 

Серед проектів, які нещодавно розпочали свою роботу:
'Les amours imaginaires' — проект Сергія Мельниченко та Kinder Album у галереї «Артерія» (Одеса). Куратор: Ольга Ланнік. Цю виставку можна вважати діалогом про любов між двома авторами. По суті це мультидисциплінарна експозиція (графіка, фото, відео), яка об'єднує в собі три проекти, що по-різному розкривають тему. Експозиція складається з одного спільного проекта, а також двох персональних (по одному від Сергія Мельниченка та Kinder Album).

 

«Вцілілі та повернені» — виставка полотен вітчизняних класиків живопису, що були кілька років тому надані у «тимчасове користування» до КМДА та у представницькі приміщення Адміністрації Президента. Тепер ці твори не лише повернені до Музею історії міста Києва, а й доступні для огляду. В експозиції переважають міські пейзажі, особливо зображення Києва недавніх часів. Серед провідних тем київських пейзажів другої половини ХХ століття – війна та її руйнівні наслідки, відбудова та поява нових районів, старі пам’ятки, схили Дніпра, парки міста.