Культурний маршрут (23.01-29.01)

Цього тижня завсідники мистецьких заходів матимуть нагоду відвідати міжнародну виставку пінхол-фотографії, послухати лекцію про майстрів британської ліногравюри й насолодитися спогляданням оригінальних творів всесвітньо відомих майстрів, від Дюрера до Воргола, на передаукціонній виставці тиражного мистецтва. Про ці та інші цікаві проекти й події найближчих днів читайте у традиційному Культурному маршруті!

 

24 січня о 19.00 у київській галереї "Дукат" відбудеться відкриття виставки Дмитра Ерліха «Відродження/версія 1.0». Виставка стане першою частиною з циклу персональних і кураторських проектів, у яких митець досліджує поняття «українського ренесансу» у контексті роздумів про формування та існування паралельної утопічної української реальності. 

 

Твір Дмитра Ерліха

 

24 січня у Домі Майстер Клас в рамках проекту Олексія Белюсенка «БритАртХХ» відбудеться лекція «Британська ліногравюра епохи ар-деко: група "Grosvenor School"». У форматі лекції-бесіди ви познайомитеся з роботами найяскравіших представників школи сучасного мистецтва Гросвенор, заснованої в 1925 році британськими друкарями і художниками по ліногравюрі, такими як: Клод Флайт, Ян Макнаб, Кирило Пауер і Сібіль Ендрюс. Початок лекції о 19:00.

 

Сібіль Ендрюс. "Кувалди" (Sledgehammers)

 

Також 24 січня, о 17.00, у Pavlovka ArtGallery відкриється міжнародна виставка пінхол-фотографії. Пінхол-фотографія це зйомка фотокамерою спрощеної конструкції. Власне, пінхол-камера це може бути звичайна світлонепроникна коробка з невеличким отвором, який і слугує об'єктивом. Фотографії, зроблені пінхолом відрізняються великою глибиною різкості та особливим малюнком, властивим саме такій зйомці.

 

Фото: Олексій Кібкало (Вінниця)

 

У середу, 25 січня з 11.00 в аукціонному домі "Золотое сечение" діятиме передаукціонна виставка класичного й сучасного тиражного мистецтва  "EDITIONS". Загальна кількість лотів 50 творів. Серед них — праці таких всесвітньо відомих художників як Сальвадор Далі, Пабло Пікассо, Василь Кандинський, Альбрехт Дюрер, Альфонс Муха, Рембрандт. Окрім творінь світових знаменитостей, на торги виставлять роботи відомих українців.

 

Твір Тамари де Лемпіцка

 

25 січня о 19:00 у Щербенко Арт Центрі відкриється виставка Аліни Максименко «Титри». Ця виставка продовжить вже усталену традицію поєднання художницею контрастних медіа: у проекті поєднано два живописні триптихи і відео-робота. Знову тонкий і вишуканий проект зверне увагу глядача на елементи образу, які зазвичай непомітно вписуються в нього. Проте, кожен елемент несе свою цінність і може набути окремого, автономного сенсу, якщо подивитися на нього під іншим кутом.

 

Твір Аліни Максименко

 

Культурна лабораторія EDUCATORIUM відкриває виставковий рік колективним проектом «Експедиція Пападокія. Артефакти». Група художників: Володимир Гуліч, Анастасія Лойко, Рита Новак, Алп Аслан, DJ Kalashnikov та VJ Yarkus — представлять твори у різних техніках, роботу над якими вони почали у художній  експедиції до Каппадокії (Туреччина) у 2016 році. Відкриття виставки — 25 січня о 19:00.

 

Твір Рити Новак

 

25 січня о 10.00 в креативному просторі «Щастя Хаб», відбудеться презентація системи індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток, розроблених за методологією ЮНЕСКО. Програма ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність» представить дослідження у партнерстві з Українським центром культурних досліджень та громадською організацією “Демократія через культуру”. Реєстрація

 

www.culturepartnership.eu

 

Цього тижня свою арт-середу в ІЗОЛЯЦІЇ буде створювати перформер і хореограф Віктор Рубан. Він розповість про освіту в області сучасного танцю і перформативного мистецтва у Франції та Німеччині про міфи та реалії, а також нові тенденції навчальних програм для практикуючих художників і дослідників в галузі танцю. Також Віктор розкриє особливості та складнощі арт-середовища в Україні та за кордоном. Зустріч  25 січня о 19.00.

 

Віктор Рубан

Фото: Марта Ващук

 

26 січня о 19.00 у арт-просторі BARVY відбудеться відкриття персональної виставки художниці Taisha 3,14, у рамках якої буде представлено твори з одразу декількох великих проектів мисткині: “Побічні реакції”, “На тлі крайнього занепокоєння”, “Шизофренія”. Taisha 3,14 учасниця Art Basel Miami Beach, Art Kyiv Contemporary 2014 (“Мистецький Арсенал”), престижних аукціонів Phillips (Лондон).

 

Твір Taisha 3,14 

 

26 січня о 19.00 у київському мистецькому просторі ART 14 відбудеться відкриття виставки Володимира Базана "Візуальна щедрість. Світлини Парижу". "Творчість Володимира Базана близька до традиції гуманістичної повоєнної фотографії, яку започаткували ще Анрі Картьє-Брессон, Робер Дуано, Брассай та інші. Близкість відчувається, перш за все, у згаданій візуальності, в увазі до психологічного стану автора, тобто, до персонального світу людини" (Гліб Вишеславський). 

 

Твір Володимира Базана

 

Книгарня “Є” запрошує на лекцію дослідника культури майя Юрія Полюховича “Розгадуючи загадки цивілізації: про що розповідають написи стародавніх майя”. Юрій Полюхович — доктор філософії Державного університету штату Каліфорнія, кандидат історичних наук, засновник туристичної компанії Royal Adventures. Зустріч відбудеться 26 січня, початок о 18.30.

 

 

27 січня о 18:30 у рамках виставки "Геометрія просвітлення", де представлені твори живопису Андрія Сідерського, акцентовані гротескною пластикою Богдана Андрійцева, у Музеї історії Києва відбудеться лекція на тему "Антропологія просвітлення" із Тарасом Лютим, доктором філософських наук, доцентом кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», письменником, поетом. 

 

Фото з виставки "Геометрія просвітлення"

 

29 січня в Національному художньому музеї України в Києві — вільний вхід. Зараз у Музеї діє виставка витонченої японської гравюри укійо-е “Світ кабукі”. На виставці експонується близько 100 робіт найвпливовішої школи японської графіки ХІХ століття школи Утаґава. Її представники відомі творами у жанрі якуся-е зображень акторів театру кабукі. Збір о 12.00 біля будівлі музею.