Культурний маршрут (24.10-30.10)

Публічні зустрічі з українськими та іноземними митцями й дослідниками, семінарська програма з дизайну, відкрита дискусія про культурну спадщину з міжнародними фахівцями, media camp, присвячений соціальному та культурному активізму, – шукайте найцікавіші події наступних семи днів у традиційному Культурному маршруті.

 

З 25 по 28 жовтня в G13 project studio проходитиме семінарська програма Ukrainian Creative Week. У рамках програми – семінари та майстер-класи від кращих фахівців рекламно-комунікаційної індустрії України, виставка оригіналів робіт фіналістів, Церемонія нагородження переможців Ukrainian Design: The Very Best Of 2016, KAKADU Awards 2016 і ADC*UA Awards 2016. 

 


 

25 жовтня о 12.00 у рамках публічної дискусії "Сектор культурної спадщини України: зустріч з міжнародними спеціалістами музейної справи" дослідниці та консультантки з питань музейної справи та культурної спадщини Лінда Норріс (США) та Ваїва Ланкельєне (Литва) говоритимуть в Мистецькому Арсеналі про культурну спадщину в Україні та стратегії її розвитку.

 

 

Завтра, 25 жовтня, о 19.00 освітня платформа Educatorium проведе публічну зустріч з відомим українським фотографом-документалістом Олександром Глядєловим. Полем дослідження фотографа вже 30 років є небажані, межові теми, історії, яких цураються, про які хочуть швидше забути. Подія відбудеться в рамках виставки "DETOX (Ресентимент)", присвяченої творчості майстра. 

 

Фото: Олександр Чекменьов


25 жовтня о 19.00 у Малій Галереї Мистецького Арсеналу відбудеться artist talk Насті Саде-Ронко (Nastja Säde Rönkkö), фінсько-британської мисткині, легендарної представниці метамодернізму, відомої як індивідуальними проектами, так і численними колабораціями з англійським митцем Люком Тернером та американським актором Шаєю Лабафом.

 

Nastja Säde Rönkkö. #IAMSORRY, 2014, performance with Shia LaBeouf and Luke Turner

Фото: nastjar.com

 

26 жовтня о 18.00 харківська галерея "Vovatanya" презентує виставку "Ілюстрація у трьох поколіннях", на якій будуть представлені роботи таких майстрів як Григорій Бондаренко, Віталій та Борис Куликови. У майстерно виконаних ілюстраціях трьох талановитих митців втілилася художня традиція, що передалася від вчителя до учня та від батька до сина.

 

Борис Куликов. Ілюстрація до книги "The Boy Who Cried Wolf"

 

Також 26 жовтня, о 19.00,  освітня організація 31В1 проведе зустріч із французьким філософом Марком де Лоне "Герменевтика та живопис: Арістотель Рембрандта". У рамках лекції відомий дослідник (історик філософії, перекладач, професор Вищої Нормальної Школи, співробітник паризького Архіву Гуссерля) розглядатиме зв'язки між мистецтвом та філосоією на прикладі твору Рембрандта "Арістотель біля погруддя Гомера". 

 

 

26 жовтня о 19.00 свій "діалог" у Sergey Makhno Gallery проведе харківський художник Віталій Кохан – автор персональних виставок у галереях Харкова, Львова та Сум, постійний учасник міжнародного лендарт-симпозіуму "Простір прикордоння" (Могриця-Миропілля). "ДІАЛОГИ" – це серія розмов із художниками, скульпторами, архітекторами, керамістами, графіками, ілюстраторами. Вхід вільний. Реєстрація обов'язкова.

 

 

Культурний простір Mezzanine запрошує на відкриту дискусію "Вуличне мистецтво і мистецтво на вулиці", що відбудеться 26 жовтня о 19.30. Різні представники мистецтва в публічному просторі зберуться для того, аби розібратися, яке відношення між легетимізованим муралізмом та несанкціонованим вуличним мистецтвом; де проходить тонка межа між месседжем, рекламою, настінним декоруванням, та вандалізмом. 

 

 

У середу, 26 жовтня, о 19.00 PinchukArtCentre запрошує на екскурсію з кураторками виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище" Тетяною Кочубінською та Ксенією Малих. Виставка досліджує діяльність художників, які були пов'язані зі сквотом "Паркомуна", а також із ареалом біля тодішньої вулиці Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська), де існували сквоти та майстерні художників.

 

 

Voloshyn gallery представляє персональну виставку "SEX AND POLITICS" (18+) художника Юрія Соломко, що належить до яскравих представників українського contemporary art. На виставці, що відкриється 26 жовтня о 19.00, будуть показані роботи у традиційній для художника техніці – живопис та графіка на географічних картах і нові "об'єкти", що можуть розглядатись як вступні елементи, доповнення до картин, а також як окремі експонати.

 

 

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва 27 жовтня о 16.00 відбудеться презентація персональної виставки творів київського художника Владислава Щербини до 90-річчя від дня народження.  У експозиції виставки представлено близько 100 скульптурних робіт як із колекції музею, так і з власного зібрання автора, які були створені митцем в останні роки.

 

Робота Владислава Щербини

 

27 жовтня в харківському "ЄрміловЦентрі" відбудеться відкриття масштабного всеукраїнського проекту "Килим. Сучасні українські митці". У проекті беруть участь 20 авторів, кожен з яких покаже своє бачення традиційного мистецтва в сучасному світі. На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталляції та відео-арт. 

 

 

28 жовтня о 15.00 у НХМУ відбудеться презентація каталогу виставки та круглий стіл на тему: Мистецтво Києва пізньорадянських десятиліть у контексті загально художньої проблематики епохи. Говоритимуть про українське мистецтво другої полонини 1950-х середини 1980-х років, зокрема про роль та місце Києва у формуванні мистецько-культурної ситуації в Україні в цей період та про "офіційне" й "неофіційне" мистецтво. Вхід вільний.

 


 

З 29 до 31 жовтня в культурному просторі Educatorium експонуватиметься виставка робіт українського фотографа Микити Кузьменко "2US". 2US — це серія про двох людей у кадрі. Експозицію складатимуть двадцять два знімки, виконані в чорно-білому традиційному друці на желатиновому фотопапері, без жодного втручання цифрових технологій.

 


 

Впродовж вихідних, 29-30 жовтня ІЗОЛЯЦІЯ спільно з Deutsche Welle Akademie презентує media camp "Інструменти впливу". Протягом двох днів, з 10.00 до 19.00, у креативній спільноті IZONE пройдуть лекції, презентації, дискусії та воркшопи з громадянської журналістики, соціального та культурного активізму, документальної фотографії та мистецтв.