Культурний маршрут (25.04-30.04)

Цього тижня Зінаїда Ліхачева представить проект-дослідження українського образу жінки, в ArtUkraine Gallery відкриється новий масштабний проект Арсена Савадова, у Славутичі стартує довгоочікуваний міжнародний кінофестиваль, а у Львові презентують перше українське естетичне періодичне видання для дітей, покликане навчати їх любити себе, світ та мистецтво. Шукайте найцікавіше для себе в Культурному маршруті!

 

24 квітня Voloshyn Gallery презентувала новий проект Анни Валієвої "Спогади майбутнього і минулого". Частина робіт з цієї серії вже була продемонстрована в США на арт-шоу SCOPE Miami Beach 2016 і SCOPE New York 2017, але більшість з них публіка побачить вперше. Масштабна експозиція представлена живописними полотнами, колажами та скульптурою, у яких мисткиня втілила свої роздуми про природу часу та спогадів.

 

Читати також: Анна Валиева: "Если художественные акценты не найдены, твое искусство рискует стать декором"

 

Анна Валієва. Сніданок

 

25 квітня в КМДА відкривається виставка "CANactions. Місто. Цінності" Марго Дідіченко. Виставка відображає місто та демонструє його головні цінності,серед яких пріоритетними є люди. Фотографії показують Київ з усіма його недоліками та перевагами щодо життя у ньому. Виставка дасть змогу кожному відшукати власні цінності в розрізі міста. В експозиції представлено 57 фотографій. 

 

Фото: CANactions

 

"Сон Гуллівера" — це назва нової виставки живопису Арсена Савадова, відкриття якої відбудеться 25 квітня в Art Ukraine Gallery. Творчість митця — це вимір, у якому люди заглиблені у ситуативні пропозиції  в передчутті пробудження, але ефемерний засліплюючий простір сну повільно перетворюється у реальність, проступаючи на полотнах потоками фарби, що течуть донизу. Детальніше

 

Арсен Савадов. Гімн Посейдону, 2016

 

Не так давно Лекторій Призма запустив авторський курс лекцій з новітньої історії. Сам курс недарма отримав назву «Більше, ніж історія», адже тут слухачі не тільки вивчають причини і наслідки різних подій, а й стають активними учасниками створення нової освітньої культури в Україні. 26 квітня у рамках Лекторію Призма в Art Ukraine Gallery відбудеться лекція "Третій рейх та тріумф пропаганди (1935-1939)". Лекторка — Тетяна Григор'єва. Детальніше

 

Джессі Оуенс — переможець змагань з бігу на 100 метрів на Олімпійських іграх 1936 року

 

26 квітня в арт-центрі Closer кураторка, художниця та публіцистка Оксана Брюховецька прочитає лекцію про австрійську мисткину, перформерку та активістку феміністичного руху Валі Експорт — одну з найрадикальніших мисткинь 70-х років ХХ століття, що з небувалою сміливістю ставить питання щодо жіночого тіла і жіночої ролі, критикує споживацько-вуайєристський чоловічий погляд на жінку, деконструює парадигму сексуальності. Початок лекції о 19.00. Реєстрація

 

Валі Експорт. Stufe, 1982

 

26 квітня о 18.00 галерея "Триптих АРТ" (м. Київ, вул. Десятинна, 13) презентує виставку живопису Андрія Блудова "TV. Obscura". Проект представлений серією містичних пейзажів, дія яких розгортається у внутрішньому просторі. Вони транслюють свою власну систему образів, викривлених у загадковому ящику — обскурі. Таким чином, набір ординарних об’єктів та предметів, що зазнали аберації, набуває іншого сенсу та моторошного звучання. 

 

 

26 квітня свою Арт-Середу в ІЗОЛЯЦІЇ (м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) проведе українська fashion-дизайнерка Поліна Веллер. Поліна активно співпрацює з галереями, режисерами і театрами, створює сценічні образи для Dakh Daughters. У рамках зустрічі дизайнерка покаже нові роботи, на створення яких її надихнули скульптури Хав'єра Вейлана (Xavier Veilhan). Початок о 19.00.

 

 

27 квітня о 17.00 в галереї "Хлібня" на території Національного музею-заповідника "Софія Київська" (м. Київ, вул.Володимирська, 24) відбудеться відкриття міжмузейного проекту "Чумацький шлях". Експозиція предметів з колекцій Музею сім'ї Фельдан і Музею Шереметьєвих розкривають взаємовпливи кримськотатарських та українських культур й мистецтва. 

 

 

27 квітня галерея Артсвіт (м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4А) запрошує на лекцію директорки та кураторки Харківської Муніципальної галереї Тетяни Тумасян про першу українську бієнале молодого сучасного мистецтва. Тетяна Тумасян — одна з найуспішніших культурних діячок України, вже 20 років керує Муніципальною галереєю, а також є арт-директоркою Vovatanya Gallery, першою кураторкою ЕрмиловЦентру та засновниею фестивалю NonStopMedia. Початок зустрічі о 19.00.

 

Тетяна Тумасян / Фото: Українська правда. Життя

 

27 квітня о 18.00 у рамках KyivArtWeek в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ, бул.Т. Шевченка, 12) відбудеться відкриття виставки Зінаїди Ліхачевої "dakini". У новому проекті мисткиня залишається вірною своєму об’єкту дослідження — серія присвячена Жінці. Виставка об'єднує інсталяцію та відео, матеріали для якого мисткиня впродовж останніх п'яти років збирала на Західній Україні. Детальніше 

 

Кадр із відео в рамках проекту "dakini"

 

27 квітня о 18.30 в Американському домі відкриється виставка "Quo Vadis". Масштабний арт-проект відомих українських художників-нонконформістів Сергія Друзяки та Сергія Литвинова — такий собі філософський роздум про те, куди і до чого прийшло людство, який шлях для себе обере далі, що очікує на цей світ? У своїх роботах митці зачіпають низку складних соціальних, політичних та естетичних проблем сучасного суспільства. При собі потрібно мати паспорт або водійські права.

 


 

Галерея в Домі Майстер Клас представляє останню подію першого тематичного циклу кураторської дискусії — про статус мистецького твору в умовах нематеріального художнього виробництва. На запрошення кураторського колективу Лізавети Герман та Марії Ланько до Києва приїде львівський митець Володимир Топій. Спеціально для простору Галереї Володимир створить новий перфоманс, у відповідь на попередні чотири проекти та існуючу експозицію. Подія  відбудеться 27 квітня. Початок о 19.00.

 

Володимир Топій / Фото: Мар'яна Клочко

 

27 квітня о 19.00 в київській галереї "Ню Арт" (м. Київ, вул Грушевського 28/2) відкриється колективна виставка європейської фотографії "Актуальний пейзаж". До уваги української публіки будуть представлені твори українських та європейських авторів, що працюють у площині сучасної пейзажної фотографії, кожен по своєму, але зі схожою проблематикою сучасного пейзажу. 

 

 

27 квітня о 19.00 32Vozdvizhenka Arts House представить виставку "Банери" Семена Храмцова— дослідницький проект, який концентрує увагу на проблемах графічного середовища повсякденності. Він передбачає аналіз критичних рефлексій дизайнерів на дизайн. В опитуванні брали участь професійні дизайнери що родом з Херсонщини. Концентрація штампів, стереотипів, популярних прийомів, породжує соціальну складову і розкриває проблеми естетичного та етичного характеру.

 

 

Світ японської культури через мистецтво, музику та моду відкриватиметься цієї весни в "Educatorium" (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б). На фестивалі "Японія-Україна: Діалог" будуть представлені твори класиків японської гравюри (Хокусай, Утамаро, Кітагава), роботи видатних українських графіків та оригінальні видання з ілюстраціями Анатоля Петрицького, Василя Седляра, Георгія Нарбута. Фестиваль пройде  27 квітня – 6 травня 2017 року.

 

Культурний Проект

 

28 квітня в рамках проекту КУЛЬТУРИСТ відбудеться зустріч з арт-дилером Владиславом Тузовим. Він поділиться з гостями заходу своїм досвідом у сфері менеджменту культури, розповість про специфіку арт-ринку в Україні та особливості діяльності арт-дилера. Зустріч пройде в Червоному корпусі КНУ ім.. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) в аудиторії 325 (3 поверх). Початок о 13.00.

 

Владислав Тузов / Фото: TVNET

 

28 квітня – 2 травня 2017 року в місті Славутич неподалік Чорнобиля відбудеться четвертий міжнародний фестиваль кіно та урбаністики "86". Цьогорічна тема — «Близькість». Програма фестивалю буде спробою з'ясувати, що таке близькість, як можливий цей утопійний доcвід у сучасному місті — між самотністю і тоталітарним колективізмом. Детальніше

 

Читати також: Ілля Гладштейн: “Ми робимо такий фестиваль, на який самі хотіли б поїхати”

 

 

"Надзвичайний транспорт" з моменту свого створення у 2005 році вже показав понад 600 вистав у більш ніж 160 містах Франції і за кордоном на п'яти континентах. "Надзвичайний транспорт" — це заколисаний аріями Самсона і Даліли у майстерному виконанні Марії Каллас, окрилений дует танцівника та ескаватора, плоті та заліза. 29 квітня з 15.00 до 17.00 кияни та гості столиці зможуть побачити виступ незвичного дуету біля Арки Дружби народів.

 

 

29 квітня у львівській кав'ярні "Білка" (пл. Соборна, 14, ТЦ Роксолана, 4 поверх) відбудеться презентація журналу harbuz — першого естетичного видання для дітей, спрямованого на розвиток щасливої та творчої особистості. Видавці журналу harbuz прагнуть прививати юним читачам любов до себе й до світу, навчати їх шукати натхнення й бачити красу там, де вона, можливо, не очевидна. Початок презентації об 11.00.

 

Читати також: Нове періодичне видання для дітей, навчатиме любити себе, світ та мистецтво

 

 

З 30 квітня до 14 травня 2017 року на території Національного історико-архітектурного музею “Київська Фортеця” відбудеться культурно-соціальний проект “KYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва”. Протягом 15 днів просто неба, на території 1,3 га буде презентовано масштабну експозицію з художніх проектів провідних українських митців. На відвідувачів чекає насичена програма, цікава і дорослим, і дітям: виставки, презентації, екскурсії, майстер-класи, творчі зустрічі.