Культурний маршрут (26.06-2.07)

Цього тижня в Києві можна буде побачити британський відеоарт та польське сучасне мистецтво і послухати про бельгійського перформера Франсіса Аліса. В Ужгороді відкриється персональна виставка Михайла Деяка, а в Хмельницькому презентують книги про творчість Якутовича та Базилевича. Про це та інше — в Культурному маршруті!

 

26 червня, у Міжнародний день захисту жертв катувань, у Центрі візуальної культури (м. Київ, вул. Глибочицька, 44) відбудеться відкриття виставково-дискусійного проекту “Місця несвободи”. В рамках проекту відбудуться дискусії, лекції та кінопокази. Кураторки — Наталка Нешевець та Руслана Козієнко. Відкриття — о 19.00.

 

 

На п'ятій лекції про мистецтво Відродження, що відбудеться в IZONE (м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) 26 червня, художник Антон Проненко розповідатиме про римських пап 15 століття — покровителів та замовників ренесансного мистецтва, що втілювали свої фантазми та амбіції в реальність за допомогою самих обдарованим худохніков свого часу. Початок лекції о 19.00.

 

 

У вівторок, 27 червня, о 13.00 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2) організатори проекту "ДЕ НЕ ДЕ: Південь" представлять концепцію і описовий план реалізації ініціативи. Пріорітетом діяльності "ДЕ НЕ ДЕ" є залучення художників до спільних поїздок, які є своєрідною творчою лабораторією.

 

 

27 червня в Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] відкриється персональна виставка художниці Лесі Хоменко. Художниця покаже роботи з різних періодів своєї практики (з серій Дивокрай, Сородна праця, Моржі та Авторський повтор). Як каже сама авторка проекту, їй цікаво подивитись на свої роботи з певної дистанції та проявити зв’язки між різними творами. Детальніше

 

 

27 червня в арт-центрі Closer у Києві відбудеться показ колекції "Moving Pictures: відеоарт британських художників з Премії Джармена, Film London". У глядачів буде унікальна можливість безкоштовно переглянути інноваційну програму відеоарту, що об'єднує твори 20 художників, які були номіновані на престижну Премію Джармена Film London протягом останніх семи років. Початок о 19.00.

 

 

27 червня в IZONE відбудеться artist talk фотографині з Німеччини Евеліни Куйман. Протягом червня Евеліна була учасницею резидентської програми фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Під час artist talk мисткиня розповість про екологічне проявлення фотоплівки та покаже декілька робіт, які їй вдалось зробити протягом резиденції й над якими вона продовжуватиме працювати у Німеччині. Початок о 19.00.

 

 

28 червня у Центрі візуальної культури пройде зустріч із Олександром Еткіндом, істориком, філологом, кандидатом психологічних наук, доктором філософії. На зустрічі дослідник представить свої книги “Криве горе: пам’ять про непохованих” та “Світ міг бути інакшим. Вільям Булліт у спробі змінити ХХ століття”. Початок зустрічі о 19.00.

 

 

28 червня художник Сергій Попов прочитає в арт-центрі "Closer" лекцію про Франсіса Аліса. Франсіс Аліс — художник-перфомер. Аліса цікавлять теми, пов’язані з напруженістю між політикою і етикою, індивідуальною дією і масовою свідомістю. Його проекти мають яскравий соціальний характер, художник часто звертається до тем переосмислення громадського простору. Початок о 19.00

 

Франсіс Аліс. Paradox of the Praxis (Sometimes Making Something Leads to Nothing), Mexico City 1997

beczmiana.pl

 

Видавництво "Родовід" і МЦ "Локація" запрошують на презентацію нової книги Тетяни Павлової "Carte Blanche Aнатоля Петрицького" — про одного з найяскравіших представників українського авангарду. Презентація пройде в мистецькому центрі "Локація" 29 червня з 19.00 до 21.00. Детальніше

 

 

29 червня в Арт-Дворику на Ільінській, 16, відбудеться презентація проекту молодого художника і фотографа Максим Зацаринного "Світло". Мистецтво з добра, любові та щирості — це те, що на думку автора може повпливати на світ та зробити його кращим. Максим буде презентувати свій зін та розкаже про свій досвід пошуку чистої позитивної емоції та гармонії навколо. Початок о 20.00.

 

 

З 29 червня по 30 липня у Мистецькому арсеналі відбудеться виставка українського і польського сучасного мистецтва "Мистецька праця. ART WORK", що ставить собі за мету порушити низку важливих питань про неоднозначні стосунки митця та арт-ринку в сучасну епоху. У виставці буде представлено 55 арт-проектів провідних сучасних художників України і Польщі. 

 

Корнел Янчи. "Майбутня ностальгія", об’єкт, 2016

Надано організаторами

 

Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая спільно із Voloshyn Gallery (Київ) представляють виставку Михайла Деяка "Creation". Це перший соло-проект Михайла Деяка на Західній Україні, звідки він родом. Куратори Виставка Creation є певним підсумком етапу трансформації творчості художника. Відкриття: 29 червня о 17.00

 


 

30 червня з 18.30 до 20.00 в арт-центрі MASLO (м. Хмельницький, Старокостянтинівське шоссе, 20/3) відбудеться презетація книг Книги "Як у Тіні" та "Енеїда Базилевича" видавництва "Артбук", що є прикладами нового для України формату "книга про книгу", де в центрі уваги постає історія іншого видання. Учасники презентації — засновник видавництва Павло Гудімов та авторка Поліна Ліміна.

 

Читати також: «Як у Тіні» – книга про книгу

 

 

30 червня у Центрі Леся Курбаса у Києві TanzLaboratorium представить проект "Гамлети. Гра в театр" — експеримент з ігровими структурами та уявою глядача, здатного перезібрати виставу. Метод композиції, що своєю структурою "нагадує" роботу з Книгою Перемін, чи то підважує і адаптує існуючу театральну конвенцію, чи то проблематизує її. Дізнатися вартість