Культурний маршрут (27 жовтня - 2 листопада)

Актуальний Культурний маршрут від ART UKRAINE на цей тиждень готовий. Тут ви знайдете інформацію про культурні події, які мають відбутися найближчими днями або тільки-но розпочалися. Цього тижня усі шанувальники кіно зможуть з понеділка до неділі насолоджуватися фільмами, представленими у програмі міжнародного кінофестивалю «Молодість». Разом з тим завтра у Києві стартує Національний форум «Донкульт — Мистецькі надра», присвячений культурі Донбасу та її ключовим постаттям, які здійснили серйозний плив як на мистецтво регіону, так і на мистецьке життя усієї країни в цілому. Окрім цих масштабних подій, у програмах яких чимало цікавих заходів, на тижні пройде декілька культурно-освітніх лекцій, а також презентації архітектурного проекту у Харкові та нового числа журналу «Політична критика» Києві.

 

Упродовж усього тижня (27 жовтня - 2 листопада) триватиме Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Це одна з найбільших спеціалізованих кіноподій України та Східної Європи за версією Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів (FIAPF). Щоосені фестиваль представляє понад 250 фільмів з усього світу. Головне завдання фестивалю — сприяння розвитку молодого професійного кіно. Як і сорок років тому конкурсна програма представляє професійні та аматорські фільми дебютантів. Головні секції — студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) та перший повнометражний ігровий фільм. До географії конкурсних робіт належать країни майже з усіх континентів.


Сеанси фестивальних фільмів ітимуть у кінотеатрах «Київ», «Жовтень», «Кінопанорама», «Kronverk Cinema Sky Mall». Інші фестивальні локації: кінотеатри «Жовтень» і «Кінопанорама», а також культурно-освітній центр «Майстер Клас». З програмою фестивалю та розкладом кінопоказів можна ознайомитися на офіційному сайті «Молодості».

 

 

28 жовтня о 18:00 відбудеться урочисте відкриття Національного форуму «Донкульт — Мистецькі надра». Форум, присвячений культурі та мистецьким здобуткам Донбасу, триватиме з 28 жовтня по 11 листопада у київському музеї «Духовні скарби України» (Київ, вул. Десятинна, 12). У рамках форуму протягом двох тижнів відбудеться близько 80 подій з різних видів мистецтва — образотворчого, літератури, кіно, музики, театру. На сторінці форуму у фейсбуці можна знайти розклад подій на найближчі дні.

 

«Донкульт — Мистецькі надра» має на меті створити позитивний імідж цього регіону, продемонструвати потужний інтелектуальний та культурний потенціал. У виставковому проекті буде представлено близько 200 творів візуального мистецтва ХІХ-ХХІ століть. Серед них — роботи художників А. Куїнджі, П. Кончаловського, Р. Мініна та арт-групи «Мурзилки».

Про націкавіші заходи, що прохидитимуть під час форуму ми додатково інформуватимемо вас на нашому сайті.

 

 

Того ж дян (28 жовтня) о 18:00 у книгарні «Є» мистецтвознавиця Діана Клочко прочитає лекцію «Колажі Параджанова та мозаїки Софії Київської».

Колажі Сергія Параджанова часто демонструють на виставках на батьківщині режисера, однак, в Україні вони залишаються мало дослідженим явищем. У 2013 році Діана Клочко вирішила виправити ситуацію і випустила тримовний альбом «Сергій Параджанов. Колаж. Асамбляж. Предмет» у видавництві «Дух і Літера». Цікаво, що цей альбом увійшов до списку найкрасивіших книжок цьогорічного Форуму видавців у Львові.

 

Нині незавершений сценарій Параджанова «Київські фрески» надихнув пані Діану пошукати паралелі між колажами режисера і мозаїкою в соборі Софії Київської  однієї з найдавніших українських церков, спорудженої князем Ярославом Мудрим у XI столітті. 

 

 

Тим часом в Одесі (28 жовтня) відбудуться лекція «Мистецтво 1920-30-х років: конструктивізм, метафізичний живопис, нова матеріальність, соцреалізм, нацистське мистецтво» — четверте заняття курсу лекцій і семінарів «Актуальна історія мистецтва, XX-XXI ст.». Викладач — Рашковецький М.М., мистецтвознавець, арт-критик, куратор, директор музею історії євреїв м.Одеси.

 

Михайло Рашковецький: «Наступна зустріч в рамках циклу «Актуальна історія мистецтва» присвячена логіці, чи швидше алогічності художнього процесу 1920-30-х років (від метафізичного живопису, нової матеріальність до конструктивізму, соціалістичного реалізму, мистецтва нацистської Німеччини та фашистської Італії) . Ми поговоримо про те, що зазвичай відбувається у мистецтві після революційних подій».

 

 

У середу, 29 жовтня, о 19:00 в київському арт-просторі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться наступна, п’ята за рахунком лекція з циклу «ОБРАЗ». Вона буде присвячена іспанському художнику Ель Греко. І прочитає її Матвій Вайсберг — український живописець та графік.

 

Справжнє ім’я Ель Греко — Домініко Теотокопулос. Він вчився у Тиціана та Тінторетто, але свій особливий стиль набув саме в Іспанії. «Межовий стан між життям і смертю та гостра напруга в суспільстві стали головним художнім зацікавленням митця. Високий драматизм образів, тонка психологічна проникливість при стриманому колориті прославили художника», — розповідають організатори лекторію.

 

 

30 жовтня у харківському Єрміловцентрі розпочинається лекторій з еко-плакату за підтримки Асоціації дизайнерів-графіків «4-й Блок», Центру європейської культури Dante та університету «Іона». Перше заняття Міжнародної школи дизайну «4-й Блок» відбудеться у цей четвер о 18:30 за адресою: Площа Свободи, 4 (головний корпус ХНУ ім. Каразіна).

 

Під час першого осінньо-зимового семестру лекторію українські та закордонні дизайнери розкажуть про світові школи графічного дизайну та основні напрямм в сфері плакатного мистецтва. Участь в Міжнародній школі дизайну коштує 50 грн. (30 грн. для студентів). Усі кошти підуть на розвиток фестивалю «4-й Блок».

 

 

1 листопада о 18:00 у Центрі візуальної культури відбудеться презентація п’ятого числа журналу «Політична критика» під назвою «Нам нема що втрачати, крім наших Майданів».

 

Незважаючи на всю кількість написаних текстів та створених образів, усі ми досі далекі від повного розуміння події Майдану. П’ятий номер «Політичної критики» представляє феномен Майдану, який можна вважати «візуальною революцією», його власними візуальними засобами. Під час подій на Майдані можна було переконатися у політичній, революційній силі візуального образу. Видання «Політичної критики» аналізує візуальний образ як інструмент революції на Майдані.

 

 

А тим часом у Харкові 1 листопада о 18:00 у Єрміловцентрі (Площа Свободи, 4) відбудеться презентація ініціатив громадської організації «Критичне мислення»  «Майстерня» та «Інститут планування та розвитку». «Майстерня» — освітньо-дослідницький проект. Його мета — досягнення нової якості архітектури через удосконалення проектних навичок. Метою Інституту планування та розвитку є розробка стратегій міста, які базуються на міцному фундаменті його історії, постійних дослідженнях, співпраці професіоналів різних галузей та представників громадськості.

 

Громадська організація «Критичне мислення» заснована групою молодих харківських архітекторів «Сніжок» (Богдан Волинський, Василиса Щоголева). Вони мають досвід участі в проекті «Архітектурні Пригоди», а також у міжнародних воркшопах і конференціях.