Культурний маршрут (27.03-2.04)

Зустріч з відомим іранським архітектором Німа Кейвані, лекції про Йозефа Бойса й школу Баухаус, виставка живопису Володимира Буднікова у Voloshyn Gallery та візит режисера-документаліста Якоба Пройсса до Києва — про це та багато іншого читайте в Культурному маршруті на найближчий тиждень!

 

28 березня в креативному просторі AMD – design club відбудеться зустріч з іранським архітектором Німа Кейвані, засновником архітектурної студії Architecture & Interior Design Studio, автором проекту Orsi Khaneh, що у перекладі означає "дім з вітражним склом", що став обкладинкою журналу XXI architecture magazine та здобув низку міжнародних нагород. Початок о 18.00. Вхід за реєстрацією.

 

Фасад будівлі, зведеної за проектом Orsi Khaneh

Фото: Domus

 

29 березня в арт-центрі Closer в Києві відбудеться лекція мистецтвознавиці та кураторки Тетяни Кочубінської про впливового німецького художника, скульптора, теоретика та викладача мистецтва Йозефа Бойса, що приніс світові нову стратегію мистецтва. Біографія Бойса — одна з найбільш міфологізованих в історії ХХ століття й нерозривна з його творчістю. Початок о 19.00.

 

Йозеф Бойс

 

Voloshyn Gallery представляє виставку живопису Володимира Буднікова "Міри часу".  Структура серії  подібна до сховища для абетки, де кожна літера, перебуваючи у множині, міститься у спеціальному власному відділі. Подібні форми являють собою низку повторів із ледве відмінними градаціями. Кожна форма повторює іншу, майже тотожну, але із ледве помітним зсувом. Відкриття: 29 березня о 19:00.

 

Твір Володимира Буднікова

 

29 березня Арт-Середу в ІЗОЛЯЦІЇ проведе художник Михайло Алєксєєнко — один із засновників арт-групи "ЙОД", ініціатор відкриття мистецького простору на Троєщині "Квартира 14". У рамках зустрічі митець розповість про своє арт-середовище та переосмислення пострадянського досвіду. Початок о 19.00.

 

Михайло Алєксєєнко 

Фото: bit.ua

 

Відкрита бібліотека кра́сних мистецтв спільно з бібліотекою Ґете-Інституту розпочинає освітній проект Відкритий канон. Цикл лекцій розпочнеться з розповіді архітектора й дослідника архітектури Олексія Бикова про Баухаус — одну з найзнаніших шкіл мистецтв ХХ сторіччя. Зустріч відбудеться ввечері 30 березня у приміщенні бібліотеки Ґете-Інституту на Волоській 12/4. Початок о 19.00.

 

Проект Державного будинку будівництва у Де́ссау засновника Баухаус архітектора Вальтера Ґропіуса

 

30 березня о 18.30 в Американському домі відбудеться відкриття виставки Діни Бернардін "Women's Rights are Human Rights" (з англ. "права жінок — це права людини"). Цією виставкою автор віддає належне та підкреслює важливість основних прав, закріплених в декларації прав людини, прийнятій ООН в 1948 році. Не забудьте паспорт або посвідчення водія.

 

 

Також 30 березня Центр візуальної культури запрошує на показ документального фільму “Пол приходить з-за моря: щоденник зустрічі” та обговорення за участі режисера Якоба Пройсса. Фільм розповідає історію мігранта Пола, що пройшов складний шлях від свого дому в Камеруні до Німеччини. Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами. Початок о 19.00.

 

Кадр із фільму “Пол приходить з-за моря: щоденник зустрічі”

 

Карась Галерея представляє виставку Сергія Панасенко "Треба Було", що складається з різноманітних об’єктів живопису, скульптури та інсталяції. Сергій сміливо і жваво експериментує з просторами і сенсами, часто-густо порушуючи "незручні" питання. Нова виставка Сергія присвячена певним людським стереотипам та розумовим пасткам екзистенції. Відкриття: 30 березня о 19.00.

 

 

"Будь-які збіги з реальністю випадкові" — новий проект художниці Ольги Федорової в галереї Артсвіт (Дніпро). У своєму проекті-дослідженні мисткиня апелює до поняття "хромакею" — суцільного фону, який використовують у кінематографі, аби з його допомогою "домальовувати" нову реальність. Відкриття проекту відбудеться 31 березня о 19.00.

 

Будь-які збіги з реальністю випадкові. Ольга Федорова

 

1‒2 квітня в арт-просторі EDUCATORIUM (Рейтарська, 8-б) відбудеться вже знайомий усім ярмарок ART WE CAN. На мистецькому ярмарку ви зможете придбати графіку, ювелірні прикраси, аксесуари та сувеніри, а також відвідати різноманітні й цікаві майстер-класи.

 

Фрагмент графічного твору учасниці ярмарку Аліси Гоц з Літографської майстерні "30"