Культурний маршрут (28.11-4.12)

Цього тижня галерея "COME IN" (Харків) повернеться до кубізму, аби відновити порушену спадкоємність між укранськими авангардизмом та сучасним мистецтвом, київський простір "М17" спробує активізувати діалог між мистецтвом та бізнесом, а в "ІЗОЛЯЦІЇ" говоритимуть про медіа-мистецтво, культурний менеджмент і перформативне осмислення публічних просторів. Про ці та інші події читайте в нашому Культурному маршруті!

 

У вівторок, 29 листопада, у ЦСМ "М17" відбудеться комерційний аукціон робіт класичного, андерграундного та сучасного мистецтва CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY. У рамках аукціону буде представлено 114 лотів, з-поміж яких твори таких майстрів українського живопису, як Максиміліан Волошин, Двид Бурлюк, Алла Горська, Микола Глущенко. Організатор  аукціонний дім "Золотое Сечение". 

 

Давид Бурлюк

 

29 листопада о 15.00 в галереї ЛНАМ відкриється перша персональна виставка живопису двох молодих митців, студентів ЛНАМ, Романа Хруща і Зоряни Савки. Їх твори вже неодноразово експонувалися на численних виставках, проте саме експозиція "Приховане" вперше комплексно представить живописні експерименти двох молодих авторів, їх неординарне бачення внутрішнього світу людини.

 

Твір з експозиції

 

Також 29 листопада, о 16.00, Ґете-Інститут в Україні та Центр розвитку музейної справи презентують результати проекту "Культ чи культура розвиток учасницьких практик в українських музеях", а також публікацію про проект. Говоритимуть експерти: Марія Задорожна, Юлія Ваганова, Олена Гончарук, Владислав Піоро та Анастасія Чередниченко.

 


 

29 листопада о 19.00 в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться artist talk чеської медіа-художниці Юліани Гошлової (Juliana Höschlová), випускниці празької Академії образотворчих мистецтв. Її роботи останніх років в основному ґрунтуються на осмисленні та критиці феноменів ЗМІ та реклами. Візит мисткині до України проходить в рамках резидентської програми фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

 

 

30 листопада о 18.00 в Музеї історії Києва пройде відкриття виставки Альони Кузнєцової "Природа відчуттів". Роботи мисткині ґрунтуються на деяких, іноді давно минулих зорово-інтуїтивних враженнях і пов’язані зі стихіями (вогонь, вода, повітря та земля), з природою і ландшафтом, мікро- і макрокосмом, глибинами та атмосферними явищами, що переходять в космічні простори і змінюють свій масштаб. 

 

Твір Альони Кузнєцової

 

1 грудня о 19.00 у ЦСМ "М17" відкриється мистецький проект "Втілюючи місію. Мистецтво і бізнес", націлений на створення діалогу між лідерами бізнесу, митцями і широкою аудиторією. Виставка має на меті представити і промотувати філософію створення бізнесу, що ґрунтується на відповідальності та усвідомленні власної суспільної місії. 

 

 

1 грудня о 18.00 в галереї Vovatanya (Харків) відкриється виставка відомого харківського художника, професора кафедри рисунку і живопису ХНУБА Віталія Кулікова (1935-2015). У рамках експозиції будуть представлені живописні роботи майстра. Виставка — продовження програми "Збережемо доробок Кулікова", започаткованої ще в 2015 році. 

 

 

Мистецький простір "Nebo" запрошує на персональну виставку художника Андрія Цоя. У своєму новому проекті митець досліджує взаємозв'язок творів мистецтва з фетишизмом — явищем, яке пронизує весь наш видимий і невидимий світ та є одним з історичних витоків творчості. Відкриття виставки 1 грудня о 19.00.

 

 

1 грудня в галереї COME IN (Харків) відкриється виставка "Український кубізм. Приблизно". Учасники проекту Олег Тістол, Юрій Пікуль, Юрій Єфанов, Соня Помогайбо та куратор Інга Естеркіна демонструють повернення до основ сучасного мистецтва. Звернення до кубізму для них — це спосіб зв'язати розірвану нитку часів, протягнути руку гігантам, на плечах яких стоїть сучасне мистецтво.

 

 

1 грудня, о 19.00 в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться artist talk менеджера культури Франсіса Корабефа (Франція). Фахівець закінчив магістерську програму з менеджменту культури Університету Париж VIII. У рамках зустрічі він поділитися досвідом роботи в різних художніх сферах, описуючи їхню проблематику, та презентує короткий семінар для місцевих митців щодо основ саморепрезентації на сцені сучасного мистецтва.

 

 

З 1 грудня поціновувачі таланту художника Нікіти Кравцова зможуть побачити в Educatorium надзвичайно різноманітну добірку його робіт. На думку кураторки виставки Тетяни Швед-Безкоровайної, назва проекту "Homo Gaudens" дуже точно говорить про художника, як про людину, що вміє насолоджуватися життям, вміє радіти і бути щасливим за будь-яких обставин й заряджати цим людей, що знаходяться поряд.

 

Твір Нікіти Кравцова

 

У п'ятницю, 2 грудня, о 19.00 PinchukArtCentre запрошує на зустріч з мистецтвознавцем Олегом Сидором-Гібеліндою у рамках виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище". Модератор: Ксенія Малих, співкураторка виставки. Теми зустрічі: мистецькі проекти ранніх 90-х, роль художника у суспільстві того часу, реакція критики на процеси, що відбувалися в мистецтві 90-х років. 

 

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентує культурно-мистецький проект «Aqva vita від гончарних красенів», який відбуватиметься в грудні 2016 – січні 2017 років. У рамках проекту заплановано виставку зооморфних посудин із музейної колекції та круглий стіл "Зооморфний посуд в українському народному та декоративному мистецтві. Історія. Призначення. Використання". Відкриття — 2 грудня о 16.00.