Культурний маршрут (29.10 – 4.11)

Цього тижня в Києві розпочнеться Міжнародний ярмарок фотографії Photo Kyiv Fair 2018, у рамках якого відбудеться низка лекторіїв та виставок, присвячених актуальним проблемам сучасного фотомистецтва. Окрім того, PinchukArtCentre запрошує на відкриття феміністичної виставки, Музей сучасного мистецтва України презентує проект-ретроспективу творчої спадщини родини Прахових, а у Запоріжжі відбудеться відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporary art project. Більше культурних подій цього тижня – далі в культурному маршруті.

 

У вівторок, 30 листопада о 19:00  відбудеться відкриття шостої виставки в рамках Дослідницької платформи PinchukArtCentre «Свій простір».Її назва відсилає до хрестоматійного есе Вірджинії Вулф «Своя кімната» (1929), у якому письменниця підважила стереотипне уявлення про позицію і місце жінки-художниці в «чоловічому» світі. Апелюючи до цієї назви, виставка ставить питання, що є «простором» жінки в сучасному українському суспільстві. Умовно виставка складається з трьох розділів, у яких по-різному трактується ідея простору як вимушеного / прихованого, політичного / маніфестаційного, тілесного / чуттєвого. «Простори» конструюються навколо діалогів між творами сучасних художників і художниць та історичними феноменами, як-от агітаційний плакат 1920–1930-х років, радянське монументальне мистецтво, так звана «народна» творчість тощо.

Вхід вільний.

м. Київ вул. Велика Васильківська, вул. Басейна, 1, 3-2.

Зображння зі сторінки події на facebook

 

У четвер, 1 листопада о 18.00 у Музеї сучасного мистецтва України відбудеться знаменна подія – відкриття виставки «САША ПРАХОВА. СІМ’Я», де будуть представлені роботи Саші Прахової, Гєни Гончарова, Миколи Гончарова та Миколи Гончарова молодшого. Музейний проект «Семейные ценности – Родинні зв’язки» презентує не просто талановиту родину, а родину, яка дуже багато зробила для культури рідного міста і нашої держави в цілому. Прахови – славетне прізвище у культурно-мистецькому середовищі міста, воно оповите легендою й закарбовано в образі Богоматері у Кирилівській церкві. Ця виставка – поєднання поколінь, професіоналізму, краси і світла. 

Вхід вільний.

Розклад роботи музею:
Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний
м. Київ, вул. Кирилівська, 41.

modern-museum.org.ua

Олександра Прахова (1950-2011), Femina 1, 1995

Зображення: modern-museum.org.ua

 

Окрім того, 1 листопадао 12.00, у рамках PhotoKyivFair 2018, культурно-мистецька фундація BrovdiArt представлятиме проект сучасної фотографії «Фрагментації. На межі» під кураторством Тараса Табаки. У рамках проекту експонуватимуться фотороботи українських та німецьких митців: Erika HEINE, Klaus BLECHER, Ната ПОПОВА, Михайло ПАЛІНЧАК, Роберт ДОВГАНИЧ, Іван НЕБЕСНИК, Олександра ЛІВЕНЬ, Віктор ДЬОМІН та Володимир ПАВЛИШИН (мол.) Крім цього, на стенді фундації Abramovych.Art у партнерстві з BrovdiArt будуть презентовані роботи знаменитого на весь світколажиста Сергія Святченка, який не лише особисто відвідає захід, але й 2 листопада виступить з відкритою лекцією «Наближене і Особисте. Стиль і мистецтво».

Квитки.

м. Київ, вул. Антоновича, 44.

E. Heine, K. Blecher "Divers", 2014, photo collage, 123x95

Зображення: zakarpat.brovdi.art

 

У п'ятницю, 2 листопада о 18.00 у Карась Галереї відбудеться презентація нового проекту Віктора Сидоренка "НЕ-СВОЄ-ЧАС-НІ | UN-TIMELY". Ф. Ніцше, розробляючи концепцію «несвоєчасного», вказував, що «довіра до прийдешнього залежить, як в окремої людини, так і в народу від того, чи існує для нього лінія, що відділяє доступне зору та світле від непроникного для світла й темного; залежить від того, чи вміє він однаково добре вчасно забувати, так і вчасно згадувати… » – все це має бути для того, щоб діяти несвоєчасно, тобто у розріз із часом, а завдяки цьому впливати на нього. Так, «НЕ-СВОЄ-ЧАС-НІ», завмерлі на порозі миті, стають низкою змістовних та художніх опозицій, що поєднуються з одного боку в єдине парадоксально ціле – ментальний фантом, а з іншого – візуалізують деконструкцію минулого в сучасному суспільстві. 
Вхід вільний. 

Графік роботи виставки:
02 – 20.11.2018
Пн.-Пт.: 11:00 – 19:00
Сб.-Нд.: вихідний
м. Київ, Андріївський узвіз, 22-а.
www.KarasGallery.com
www.facebook.com/KarasGallery

Зображння зі сторінки події на facebook

 

У суботу, 3 листопада о 18:00 у Туристично-інформаційному центрі Art HUB Zp, за підтримки Українського культурного фонду, відбудеться урочисте відкриття виставки проекту Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY contemporaryartproject під назвою «Бирючий 018 або Неошаманізм. Сила Ритуалу». Першу частину проекту  було реалізовано на півострові Бирючий, Херсонської області, де в рамках мистецької резиденції, що існує вже 13 років, жили та працювали відомі українські митці. ВIRUCHIY – це наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006 році, є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту, поєднуючи функції художньої лабораторії, платформи для дискусій та майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном.

Вхід вільний.

м. Запоріжжя, пр. Соборний, 151.

Андрій Лобов, Марія Прошковська, «ЛОВЕЦЬ СНІВ», діджитал колаж, банер, прінт, 200 х 500 см., 2017