Культурний маршрут (30.01-5.02)

Цього тижня усі охочі зможуть на власні очі побачити, як функціонує сучасна художня майстерня, відсвяткувати Рік Японії в Україні, відкривши в собі "внутрішню Японію", й послухати artist talk організаторки щорічного фестивалю Odesa // Batumi Photo Days Катерини Радченко. Про ці та інші, не менш цікаві події, читайте у нашому традиційному Культурному маршруті!

 

31 січня в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться відкриття виставки живопису Ольги Чернецької "У ритмі міста". Ольга Чернецька працює в жанрі ліричної та геометричної абстракції, пише натюрморти і портрети та займається графікою. Мистецькі пошуки останніх років художниці пов’язані, перш за все, із кольором — субстанцією, яка напряму взаємодіє із сильними емоціями і стає на її полотні потужним енергетичним висловом.

 

Ольга Чернецька. Із серії “Інтермеццо”

 

31 січня о 18.00 у Києво-Могилянській академiї відкриється виставка-перформанс “Як працює сучасна художня майстерня”, на якій будуть представлені твори учасників майстерні під керівництвом художниці Віри Крутіліної — понад 100 робіт у різних техніках і жанрах. Виставка триватиме 2 тижні, у цей час майстерня працюватиме у звичному режимі. Ви побачите на власні очі як відбувається навчання малюнку, композиції, живопису у різних манерах, техніках і матеріалах.

 

 

Центр урбаністичних студій запрошує всіх охочих відвідати перше цьогорічне засідання Дискусійного урбан-клубу. Гостями дискусії на тему "Охорона пам’яток: чия це відповідальність?" запрошені Ірина Прокопенко, генеральна директорка Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій (КНМЦ) та Олена Мокроусова, головна спеціалістка відділу обліку пам’яток КНМЦ. Зустріч відбудеться 31 січня, початок о 18.30.

 

Андріївський узвіз, 2011 рік

Фото: В. Осьмак

 

1 лютого о 18.00 у Музеї історії Києва стартує виставка "Внутрішня Японія", приурочена до святкування року Японії в Україні. У експозиції проекту буде представлено живопис, графіку та інсталяції. Що для нас, українців, Японія? Японія зовнішня, реальна і “Японія” уявна, внутрішня? Як вони співіснують, уживаються між собою? Куди веде нас цей шлях на Схід? Чи насправді exorientelux? На ці запитання спробують відповісти митці-учасники.

 

Наталія Карпінська. "Таємний ліс"

 

У своєму новому проекті під назвою «Біль білила» мисткиня Альбіна Ялоза повідує про біль друком на хустках, що виводить її у додатковий нестійкий, проте вже добре відомий художниці, простір — поле релігійного мистецтва. Після низки проектів, у яких мисткиня пропонувала власний погляд на центральні євангельські сюжети, Альбіна Ялоза зміщує центр уваги — з канонічного корпусу історій на побутове християнство. Відкриття виставки в арт-центрі "Я Галерея"  відбудеться 1 лютого о 19.00

 

Альбіна Ялоза. Із проекту «Біль білила»

 

1 лютого о 14.00 у приміщенні НЦТМ імені Леся Курбаса відбудеться відкрита дискусія на тему: "Модернізація культурної політики: стратегія, реформа, перспективи. Під знаком Леся Курбаса". У рамках заходу Центр обіцяє запропонувати реальний план дій із реформування театральної галузі за європейськими моделями, розроблений на основі порівняльного аналізу законодавства, системи організації і мистецької практики країн Європи та в Україні. Дізнатися більше

 

Читати: Центр Курбаса просить підтримки в небайдужої громадськості

 

Вистава у Центрі Курбаса

 

1 лютого кураторка, фотографка й організаторка фестивалю Odesa // Batumi Photo Days Катерина Радченко розповість про себе в рамках Арт-Середи в ІЗОЛЯЦІЇ. Точніше про свої проекти, перетин між фотографією, арт менеджментом, дослідженням і кураторством. Про натхнення, людей і дії, про роботу в різних сферах, про те, до чого призводить філософія і про справжню, внутрішню любов.

 

Odesa // Batumi Photo Days

 

2 лютого о 19.00 у Центрі візуальної культури відкриється виставка Давида Чичкана “Втрачена можливість”. Присвячена війні та ситуації після Майдану в Україні, виставка ставить запитання, що понад три роки висіло в повітрі: чим був, став і міг стати Майдан. На думку автора, Майдан для українського суспільства це втрачена можливість здійснити соціальну революцію: не захистити гідність, а врешті здобути гідні умови життя.

 

Твір Давида Чичкана

 

У п’ятницю, 3 лютого, о 18.00 у Львові відкриється виставка «Діалог», що запропонує відвідувачам ознайомитися із творами двох визначних українських художників: Матвія Вайсберга та Юрія Пікуля. Ця експозиція стане першою у низці культурних заходів, котрі відбудуться у новоствореному мистецькому просторі «Львіварня». "«Львіварня» — відкрита платформа для митців, мистецтва та суспільства, — наголошує менеджерка простору Соломія Короненко. 

 

Матвій Вайсберг. "День шостий"

 

Art Ukraine Gallery запрошує на оглядову лекцію «Сучасне українське візуальне мистецтво». Ми поговоримо про відомих українських художників та розглянемо, які підтексти та орієнтири існують у їх творчості. Унікальність лекції полягає у тому, що усі бажаючі зможуть побачити оригінали картин тих самих класиків українського мистецтва, про яких йтиметься у лекції. Лектор — мистецтвознавиця Катерина Гончар. 5 лютого, початок о 14.00. Детальніше

 

Твір Олега Тістола