Культурний маршрут (30.07-5.08)

Цього тижня у PinchukArtCentre розкажуть про народження відео-мистецтва Львова, в IZONE пройде зустріч з італійською мисткинею та етнографинею Марією К'яра Кальвані, а Одеський художній музей покаже українське декоративно-прикладне мистецтво зі своєї колекції. Про ці та інші цікаві події — у Культурному маршруті.

 

30 липня о 19:00 в IZONE відбудеться зустріч із резиденткою фонду ІЗОЛЯЦІЯ — італійською мисткинею та етнографинею Марією К'яра Кальвані. У форматі artist talk Марія розповість про свої мистецькі проекти та покаже інсталяцію, створену на основі її досліджень фольклору різних країн. Дослідження мисткині загалом зосереджуються на елементах народної культури (легенди, оповідання, народні вірші, звичаї, мистецтво та ремесла).

 

 

31 липня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» відкриється виставка Олександра Яновича під назвою «31 липня». Вона стане четвертою персональною виставкою художника, яка відобразить набутий ним творчий досвід. Для поціновувачів робіт митця проект дасть змогу прослідкувати зміни і, можливо, “еволюцію” його техніки, а для решти аудиторії стане візитівкою молодого художника, який лише починає бути включеним в український і світовий арт-простір.

 

 

1 серпня о 18:00 в галереї «Триптих АРТ» відкриється персональна виставка Валерія Шкарупи «Ретроспектива 2010–2018». У експозиції будуть представлені роботи художника із серій «Fragile», «Мангри», «Внутрішня Монголія», «Саргасси», «ІХТІС», «Східний пейзаж», «Людина плинної води», виконані у техніці левкасу на полотні упродовж 2010–2018 років.

 

 

1 серпня о 19:00 у рамках проекту “Арт-середа” у IZONE відбудеться перша персональна виставка молодої херсонської художниці Світлани Михайлової. Світлана працює з різними медіа, надаючи перевагу живопису, арт-букам, об'ємним “іграшкам” та коллажним інсталяціям. У минулому художниця була організаторкою творчої групи «Резиденція думок» та фестивалю сучасного мистецтва «SIOSIOMAGA».

 

Фото: Фейсбук-сторінка Світлани Михалової

 

2 серпня о 19:00 у PinchukArtCentre Богдан Шумилович прочитає лекцію «Ритуали переходу та народження відео-мистецтва у Львові» у рамках публічної програми до виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років». Лектор розповість та покаже, як із мистецьких практик 1980-х у Львові постав український відео-арт.

 

 

4 серпня о 18:00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться відкриття виставки Гамлета Зіньківського "Біль та Шмат землі". Виставка складається із двох окремих проектів. ”Біль” — це серія робіт-ілюстрацій до книги сучасного німецького філософа Райнхарда Кнодта “Біль. Філософсько-поетичні мініатюри”. “Шмат землі” — історія однієї родини тривалістю у 100 років — у своїй оселі, на своєму клаптику землі, де люди народжуються, виростають і помирають.

 

 

5 серпня у Одеському художньому музеї відбудеться екскурсія “Українське декоративно-прикладне мистецтво”. Експонати з колекції музею включають зразки ткацтва, кераміки, килимарства, малюнка, вишивки і різьби. У рамках заходу провідна спеціалістка музею у галузі прикладного мистецтва, Тетяна Мазур, прочитає лекцію.