Культурний маршрут (4.04-9.04)

Твори Соні Делоне вперше покажуть в Україні, головний урбаніст Ейндховена (Нідерланди) завітає до Одеси з освітньою програмою, у Харкові покажуть твори з Центру сучасного мистецтва в Торуні (Польща), а в Музеї історії Києва стартує проект, що триватиме чотири роки. Про ці та інші цікаві події — у традиційному Культурному маршруті!

 

Національний музеї Тараса Шевченка презентує виставку Петра Антипа "Амазонка – богиня степу". До експозиції входять створені в Донбасі довоєнні та нові скульптурні й живописні роботи митця, що з’явилися на світ після його вимушеного переїзду до Києва в 2014 році. Проект відкритий до інтерпретацій: хтось вгледить в серії прямі аналогії з воєнним конфліктом  на сході країни, а хтось загляне в глибину історії й відчує її циклічність.  Відкриття — 4 квітня о 17.00

 

 

4 квітня о 19.00 у мистецькому просторі Д12 відкриється 30-та, ювілейна, передаукціонна виставка "Корнерс". Аукціон, що відбудеться 11 квітня, початок о 19.30, буде присвячений мистецтву ХХ століття: від реалізму і авангарду до плакатного мистецтва і нонконформізму. Вперше на торгах в Україні будуть представлені роботи Соні Делоне, всесвітньо відомої мисткині українського походження, робіт якої, нажаль, немає в державних музеях нашої країни.

 

Соня Делоне. "Ескіз тканини", 1930-ті рр.

Фото: korners.org.ua

 

4 квітня в арт-центрі Closer в Києві відбудеться лекція мистецтвознавиці та кураторки Тетяни Кочубінської про впливового німецького художника, скульптора, теоретика та викладача мистецтва Йозефа Бойса. Біографія Бойса — одна з найбільш міфологізованих в історії ХХ століття й нерозривна з його творчістю. Початок лекції о 19.00Реєстрація

 

 

4 квітня о 19.00 у галереї "Дукат" відбудеться відкриття групової виставки "Вісім подорожей Ван Гога", присвяченої пам’яті грузинського художника Темо Свірелі. Темо Свірелі — грузинський живописець, який довгий час працював у Києві. Темо передчасно пішов із життя 20 жовтня 2014 року у віці 50 років. Виставка представить роботи вісьмох українських художників. 

 

 

4 квітня о 19.00 у Щербенко Арт Центрі відкриється нова виставка "Деперсоналізація" українського художника Віктора Сидоренка, на якій будуть представлені скульптури та серія картин.  Художник створив серію живописних робіт із знайомими локаціями Лондона і Берліна, Парижа і Венеції, Афін і Києва, населивши їх своїми впізнаваними героями — чужими серед своїх "людьми без властивостей".

 

 

4 квітня PinchukArtCentre запрошує на лекцію кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії КНУ Володимира Приходька "Писати Іншого: філософські нотатки на полях". Слухачі лекції дізнаються, чому поява відмінних є самозрозумілою, але разом з тим складною подією та спробують осмислити феномен "Іншого" через чотири ключові метафори: М’ясо, Маска, Монстр, Бог. Початок о 19.00. Реєстрація

 

 

Культурний простір "Плівка" запрошує на перший із циклу семінарів у рамках підготовки до Kyiv Lights Festival — першого фестивалю світла та медіа-мистецтва у Києві. Генеральний директор Front Pictures Юрій Костенко та віджей з команди Tenpoint Макс Побережський розкажуть про локації фестивалю, ознайомлять з умовами участі та поділяться досвідом створення проекційних шоу. Зустріч відбудеться 4 квітня, початок о 19.00.

 

 

5 квітня Арт-Середу в ІЗОЛЯЦІЇ проведе Дарія Кузьмич, яка наразі вчиться в Університеті мистецтв Берліну, в класі медіа-арту та у класі Ай-Вейвея. Дарія працює з темою тілесності, використовуючи в основному відео та текст. Artist talk відбуваиметься у форматі презентації багатосерійного відео-проекту та лекції про тілесність на основі текстів Моріса Мерло-Понті, Жана-Люка Нансі, Джонатана Крері та інших. Початок о 19.00.

 

 

5‒8 квітня в  аукціонному домі «Золотое Сечение» в Києві відбудеться відкриття першого етапу передаукціонної виставки CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY., що представить класичне та андеґраундне мистецтво. Друга частина передаукціонної експозиції, сучасне мистецтво, пройде 9‒11 квітня. Серед топ-лотів — твори Бурлюка, Глущенка, Коткова, Марчука, Примаченко. Детальніше 

 

 

6 квітня о 19.00 в галереї "Лавра" відбудеться відкриття виставки Василя Равлюка "Теплобачення", що продовжить цикл персональних виставок учнів Школи сучасного мистецтва. Сучасний живопис завжди заклопотаний тим, щоб йти в ногу із часом і завжди переростати самого себе.Послуговуючись живописним медіумом, митець вирішив спроектувати в нього "медійний" погляд тепловізора, досліджуючи поширений в інтернеті тренд фотографії.

 

 

6 квітня в одеському культурному просторі Underpub відбудеться зустріч учасників та друзів громадської організації Artprofspilka. Члени організації поставили собі за мету сприяти розвитку сучасної української кульури й об'єднувати людей, які прагнуть створювати щось нове й цікаве. У рамках зусрічі Artprofspilka розповість про себе, а гості отримають нагоду долучитися до некомерційної творчої ініціативи. Початок о 18.00.

 

 

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики "86" запрошує до "86:КІНОКЛУБ" на перегляд стрічки "Я — Белфаст". Зосереджуючись навколо одного міста, стрічка зачіпає низку тем, від впливу навколишнього ландшафту на архітектуру та соціальну структуру, до політичних та особистісних наслідків північноірландського конфлікту. Зустріч відбудеться 6 квітня в приміщенні ІІ поверху ресторану "Старий Таллінн" (м. Славутич) . Початок о 19.00.

 

 

6 квітня о 19.00 в Музеї історії Києва відбудеться відкриття проекту "Kyїv art school", що триватиме з 2017 до 2020 року. Мета проекту — пригадати столітню історію заснування Української академії мистецтв та провести серію ретроспективних виставок знакових київських художників, які отримали професійну мистецьку освіту в Києві. Проект розпочнеться великою персональною виставкою відомого художника-абстракціоніста — Петра Лебединця, добре знаного як в Україні так і закордоном. 

 

 

"Тунельний зір" — серія нових графічних і живописних робіт відомого українського художника Микити Кравцова. Роботи з серії візуалізують неміцність тимчасових, недовготривалих союзів, заснованих на компромісах. Або ж навпаки — ситуації, коли сильні ідеології буквально "впираються рогами" одна в одну. Відкриття виставки в Музеї історії Києва відбудеться 7 квітня о 18.00

 

 

У рамках освітнього проекту "Формат" від креативного агентства 4Press головний урбаніст Ейндховена і один з провідних світових експертів Кейс Донкерс завітає в Одесу з освітньою програмою. Під час візиту Донкерса заплановано кілька подієвих форматів, у яких Кейс поділився своїм досвідом та ідеями в перетворенні міського простору як з широкою публікою, так і з тими, хто може вплинути на вигляд міста. Перша подія в рамках візиту відбудеться 7 квітня. Детальніше

 

 

7 квітня в харківському центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр відбудеться відкриття виставки польського мистецтва з колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні (Польща). Виставка включає 40 експонатів, що дозволять більше дізнатися про польське сучасне мистецтво та ще раз замислитись над місцем і роллю художника в світі. Відкриття — о 18.00.

 

 

7 квітня культурна лабораторія EDUCATORIUM презентує виставку творів білоруського художника-авангардиста Олексія Хацкевича, автора і учасника легендарного проекту "Саша і Сережа". До експозиції увійдуть живописні твори, арт-об’єкти та відео-інсталяції. В рамках відкриття о 19.00 відбудеться концерт проекту "Саша и Сироты" з групою "МЕТЕОР", а також інтерактивний перформанс "Лікувально-профілактична дискотека".

 

 

Також 7 квітня гостями школи CANactions стануть чеські архітектори — засновник архітектурної майстерні ARCHWERK Мартін Клода (Martin Kloda) та співзасновник  "Майстерні архітектури" Давід Кубік (David Kubík). Фахівці презентують власні проекти, розкажуть про чеську архітектуру та процеси в сфері урбаністики.  Початок о 19.00. Необхідна попередня реєстрація