Культурний маршрут (5.12-11.12)

Цього тижня Київ зустрічатиме "Килим", у Харкові відкриється масштабний культурний форум, а в Дніпрі поговорять про модернізм та постмодернізм. Про ці та інші цікаві події дізнавайтеся з нашого Культурного маршруту!

 

Сьогодні, 5 грудня, у рамках програми мистецьких резиденцій PortArtStudio відкривається проект Катерини Бучацької та Віталія Кохана "МÁРА". Митці розмірковують над сутністю образів скульптури — предметів матеріального світу. Де насправді існують ці образи? В нашій уяві, у фізичному об’єкті чи в його зображенні? Наявність тактильного контакту є необхідністю чи просто формальністю?

 

 

6 грудня в Музейно-виставковому центрі "Музей історії Києва" відбудеться відкриття масштабного всеукраїнського проекту "Килим. Сучасні українські митці", який вже встиг побувати в Карпатах, Львові та Харкові. Ідея проекту — поєднати традиційне і сучасне мистецтво, знайомити з  етнічною культурою, вписуючи "народність" в сучасний контекст. 

 

Роман Мінін. "Килим"

 

6 грудня о 19.00 PinchukArtCentre запрошує на лекцію Оксани Баршинової "Пальми та діти: основні мотиви живопису художників Паркомуни" в рамках виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище". Лекторка розповість про живопис кінця 80-х-початку 90-х, періоду українського постмодернізму: про художників сквоту Паризької комуни, головні мотиви їхніх творів та джерела натхнення.

 

Олег Голосій. Портрет поета Лігейроса, 1992; Ангел прийшов, 1992.
Фото: pinchukartcentre.org

 

Мистецький простір Д12 запрошує всіх охочих на публічне обговорення мемуарів Маргарити Мурашко, дружини знаменитого українського художника Олександра Мурашка, "Ці десять років великого, глибокого щастя..." Модератор — упорядниця та авторка коментарів Дарія Добріян. Обговорення відбудеться 6 грудня о 19.00

 

Олександр Мурашко. Портрет Маргарити Мурашко, 1909

 

7 грудня о 18.00 в залах Національного музею Тараса Шевченка відкривається виставка графічних робіт художника з Азербайджану Байрама Гаджизаде. Смислові змісти карикатур митця наповнені глибокими філософськими ідеями, які легко сприймаються глядачами завдяки майстерно виконаним яскравим образам і точно вивіреним композиціям. 

 

 

7 грудня о 19.00, в ІЗОЛЯЦІЇ письменник і куратор Олександр Михед розповість про книжки і проекти, над якими працював протягом року, зокрема про переклад книги Сари Торнтон "33 митці у трьох актах", виставку "Невідомі. Київ" та соціальний арт-проект "Втілюючи місію. Мистецтво і бізнес". Вперше будуть показані фрагменти відеоверсії перформансу "Мороки" (спільно з гуртом Ptakh_Jung).

 

 

7 грудня о 19.00 Мала Галерея Мистецького Арсеналу презентує проект-дослідження мистецтва так званих "протестних" субкультур і контркультур "Собаки adidas". Створивши своєрідний медіа-літопис угрупування "Холодный Дом", художник Андрій Бойко актуалізує питання включеності та/або виключеності субкультурної спадщини до українського культурологічного таймлайну. 

 

Численні графіті у вигляді поштового конверта — важлива частина діяльності "Холодного дому"

 

8 грудня о 19.00 харківський художник Гамлет Зінковський, номінант Pinchuk Art Prize, участник Венеційської бієнале, презентує в київському мистецькому просторі Sergey Makhno Gallery свій новий проект "Казки". Зустріч відбудеться у форматі квартирника. Кількість місць обмежена. Реєстрація.

 

 

8 грудня АД "Дукат" відкриє третій багатоденний тихий мистецький аукціон. На грудневі торги буде виставлено добірку з 70 лотів. Основну частину колекції присвячено вітчизняному мистецтву пізньорадянських десятиліть. Окрім цього на аукціоні можна буде побачити твори сучасних митців, художників Паризької школи та класику ХIX ― першої половини ХХ століття. 

 

Твір Олександра Аксініна

 

Форум із важливою темою та достойним представництвом міжнародних експертів пройде 8 грудня у Харкові. Одним з найцікавіших заходів "Подолання" буде презентація художніх проектів Павла Макова з його робіт останніх років, художниці й активістки Ірини Іллінської та дизайнерки-графіка Тетяни Борзунової (3Z Studio). 

 

 

8 грудня о 19.00 в мистецькому центрі "Я Галерея" у Дніпрі відбудеться фінальна в цьому році лекція мистецтвознавця Олени Годенко-Наконечної з циклу "Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму". Під час зустрічі говоритимуть про стилі й напрямки кінця ХІХ – початку ХХІ ст. крізь призму автопортретів видатних митців.

 

 

У п'ятницю, 9 грудня, о 19.00 відбудеться екскурсія, яку проведе один з найавторитетніших мистецтвознавців та кураторів сучасного мистецтва в Україні, а також науковий консультант виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище" Олександр Соловйов. Зустріч матиме формат "художньої подорожі" до сквоту Паризька Комуна. Реєстрація.

 

Олександр Друганов. "Сьогодні я побачив cходи, якими опускалися і піднімалися люди", 1992

Фото: pinchukartcentre.org

 

10 та 11 грудня в культурній лабораторії "Едукаторіум" проходитиме художній ярмарок-продаж "Art We Can", де ви зможете придбати чудові речі та подарунки: графіку, кераміку, текстиль, прикраси, книги та вінтаж, навчитися чомусь новому на майстер-класах та просто приємно провести час. Години роботи ярмарку: 11.00-21.00.

 

 

В останній день виставки "П'ять робіт у контексті", 10 грудня, створеної в рамках міжнародного проекту "Blue Box", ІЗОЛЯЦІЯ запрошує вас на фінісаж за участі кураторки проекту Анни Птак та учасників виставки Grupa Budapeszt (Польща). Нагадаємо, що на виставці представлено site-specific роботи провідних сучасних митців Польщі та Нідерландів.

 

 

О 10.00 11 грудня в бібліотеці Ґете-Інституту в Києві розпочнеться комікс-спрінт. У рамках проекту "Три візії коміксу" відбудуться два робочих практичних блоки, публічні лекції та робота над власними концепціями міні-проектів. Найкращим проектам, розробленим в рамках проекту, Ґете-Інстит обіцяє надати подальшу підтримку.