Культурний маршрут (7.02-12.02)

Цього тижня художник Антон Логов та перформер Ігор Аронов поговорять про свої мистецькі практики, києвознавець Павло Ковальов прочитає лекцію про радянську архітектуру 1930-50-х років, у Харкові відкриється виставка голландської графіки XVII XIX століть, а Влада Ралко та Володимир Будніков презентують "Київський щоденник". Про ці та безліч інших подій — у традиційному Культурному маршруті!

 

7 лютого о 15.00 в Одеському музеї західного і східного мистецтва молодий художник Максим Фіногеев відкриває свою другу персональну виставку «Сезон закритий», на якій за допомогою мультимедійних технологій розповість про «темну» сторону пляжів Одеси. У вересні 2016 року проект став лауреатом харківського фестивалю «Non Stop Media VIII» і тепер в розширеному форматі буде показаний в рідному місті художника. 

 

 

7 лютого о 17.00 в Національному музеї Тараса Шевченка  відбудеться відкриття виставки шевченківського плакату "Тридцять зі ста". Експозиція є складовою однойменного масштабнішого проекту, який впродовж 2017 року буде реалізовано в різних локаціях Києва. У такий спосіб столичний культурний простір буде долучено до подвійної річниці — заснування Української академії мистецтв (1917) і Майстерні графічного дизайну (1987).

 

 

Мистецький простір ART HUB презентує авторський альбом відомого фотографа, фотокореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» Володимира Фаліна «Київ. 90-ті». Видання включає близько півтори сотні фотографій, які закарбували один з найцікавіших, найяскравіших, насичених і неоднозначних періодів життя стародавнього міста — життя на зламі епох. Подія відбудеться 7 лютого, початок о 17.00.

 

 

7 лютого о 18.00 Музей Івана Гончара запрошує на відкриття персональної виставки Миколи Малишка "Колір". У рамках проекту відомий український художник торкається універсальної проблематики кольору, його генези, формотворчих чинників, естетичних, психологічних та емоційних факторів сприйняття. На виставці буде представлено близько 100 полотен, створених Малишком впродовж 2015–2016 років. 

 

 

7 лютого о 19.00 IZONE запрошує на майстер-клас «Організація фотовиставки» для фотографів та арт-менеджерів, який проведе фотограф, продюсер та видавець довідника «Фотовиставки в Києві», Дмитро Кракович. Під час зустрічі фотограф розповість про те, як саме відібрати фотографії для виставки, познайомитись з різними типами галерей, схемами їхньої роботи. 

 


 

7 лютого о 19.00, в Малій Галереї Мистецького Арсеналу, на фінісажі проекту «Собаки adidas» архіву гурту «Холодний Дом», зібраного Андрієм Бойко, відбудеться неформальна зустріч-обговорення андерграундного життя міста Суми в період 90-х початку 00-х. Запрошені гості – музиканти, художники, стріт-артисти, журналісти, послідовники і прихильники локальної неформальної арт-сцени. 

 


 

Також 7 лютого о 19.00 у Французькому інституті в Україні відкриється виставка творів Дмитра Красного.  Митець навчався у художній майстерні при НаУКМА, брав участь у спільних виставках студійців у галереї ім. О. Замостян. У 2015 році мав першу персональну виставку в галереї P.art.com, а в 2016 створив серію ілюстрацій до книги віршів Іри Цілик «Глибина різкості». Художні техніки митця  живопис, ліногравюра, графіка тушшю.

 

 

8 лютого у Харківському художньому музеї відкриється виставка «Три сторіччя голландської оригінальної графіки», яка представить твори майстрів XVII – XIX століть із колекції музею. Зібрання творів голландських майстрів Харківського художнього музею тематично різноманітне і є одним з найзначніших в Україні. Дізнатися більше

 

 

Книгарня «Є» та міжнародний проект «Апокаліпсис міста» запрошують на лекцію києвознавця Павла Ковальова «Місто втраченого міфу: як архітектура сталінської доби впливає на сучасний Київ». У рамках лекції буде розглянуто найцікавіший в архітектурному сенсі період радянської доби — епоху 1930-50-х років. Захід відбудеться 8 лютого. Початок — о 18.30

 

 

Як ми бачимо і що ми направду бачимо? Або якою є структура нашого погляду і що відповідає йому як побачений предмет? Чим відрізняється психічний феномен бачення від фізіологічного феномену зору? Ці та інші питання доктор філософських наук Вахтанґ Кебуладзе розгляне в рамках лекції "Феноменологія безпредметного мистецтва", що відбудеться 8 лютого в креативному просторі Unlimited Art Foundation. Початок о 19.00.

 


 

8 лютого о 19.00 у рамках Арт-Середи в ІЗОЛЯЦІЇ актор і перформер Ігор Аронов розповість про свої проекти, а також різницю між незалежним театром Польщі та України, ґрунтуючись на своєму більш ніж п'ятирічному досвіді співпраці з Сentrum Kultury w Lublinie, neTTheatre, інститутом ім. Е. Гротовського у Вроцлаві та іншими організаціями та театральними колективами.

 

Фото: Teatre

 

9 лютого в 19.00 в Dymchuk Gallery відкриється персональна виставка Катерини Берлової «Дєтка». На виставці будуть представлені серії відео і малюнків, створені художницею протягом останнього року. Берлова вивчає світ, ніби він їй абсолютно незнайомий, занурюючись в навколишню дійсність і намагаючись таким чином розібратися в ній.

 

 

9 лютого в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відбудеться творча зустріч з відомим українським художником Антоном Логовим. У рамках зустрічі, що пройде у вигляді дружньої дискусії, митець розповість про своє бачення інсталяції як виду мистецтва, про процеси творчості та їх сприйняття суспільством. Початок о 18.00.

 

 

10 лютого в Івано-Франківській області відбудеться відкриття групової виставки місцевих митців “Чеч (Потік). Індивідуальні артикуляції”, що об'єднає твори майже 20 художників різних поколінь. Мета виставки показати індивідуальні мистецькі практики, створити цілісну експозицію, відібравши найвагоміше, найхарактерніше для кожного з авторів. Місце: галерея Zenko Foundation.

 


 

Nebo Art Gallery запрошує на відкриття виставки живопису київської художниці Лариси Піши «Світлі враження», що відбудеться 9 лютого о 19.00. Живописні полотна, що увійшли до експозиції виставки були написані художницею на пленерах та в творчих резиденціях (зокрема, на Полтавщині, Рівненщині, в Польщі та Німеччині).

 

 

10 лютого о 19.00 в Інституті проблем сучасного мистецтва у Києві відбудеться відкриття колективної виставки творів сучасних українських митців "Реальність як помилка". За назву й концептуальне підґрунтя проекту було взято найменування книги дослідника Вадима Руднєва, який стверджує, що ніякої “об'єктивної дійсності” поза сприйняттям реальності не існує взагалі, реальність виникає в процесі сприйняття. 

 

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошує всіх охочих на вікриття виставки "Йордань" Петра Бевзи. Відкриття відбудеться 10 лютого о 16.00. Виставка є наступним етапом арт-проекту "П. Бевза. Йордань", який складаеться з декількох виставок в різних містах і навіть країнах. Кожного разу нова експозиція, що складаеться з творів митця та історико-культурних артефактів музеїв або приватних колекцій.

 

 

З 10 до 12 лютого у культурній лабораторії «Educatorium» в Києві проходитиме художій ярмарок-продаж, де на відвідувачів чекатиме великий вибір оригінальних подарунків до свята закоханих, а також лекції, майстер-класи та ворожіння. На думку організаторів заходу, мистецтво допоможе вам передати свої почуття, дбайливо зберігши усі їх відтінки та напівтони. Адже любов — це також мистецтво.

 


 

11 лютого о 17.00 в Національному художньому музеї України відбудеться презентація трьох арт-видань: «Київський щоденник» (Влада Ралко), «Замість документа» (Володимир Будніков) та «Лінія розмежування» (Влада Ралко, Володимир Будніков). Видання — своєрідна форма підручників з історії, у яких в незвичний спосіб представлена художня точка зору на трансформації, що відбуваються сьогодні з країною та суспільством.

 


 

11 лютого о 18.00 в концепт лабораторії «Артерія» в Одесі відбудеться відкриття першого в цьому році проекту — персональної виставки молодого художника з Херсона Валерія Кописова під назвою «Дірка в голові». Проект — це серія з п'ятдесяти графічних колажів, відео, інсталяції та перформансу, що пройде у день відкриття виставки.

 

 

Арт-галерея «Мануфактура» 12 лютого запрошує провести недільний вечір у творчій атмосфері. Протягом арт-коктейлю ви матимете нагоду відвідати майстер-клас від школи живопису художниці Тані Василенко та опанувати дивовижну живописну техніку нанесення фарби на полотно мастихіном. Арт-коктейль це вільний творчий простір, де і діти, і дорослі, за бажанням, зможуть створити власну картину. Початок заходу о 15.00.