Культурний маршрут (7.03-12.03)

Цього тижня Олександр Соловйов розповість про Олександра Гнилицького, Дмитро Горбачов прочитає лекцію про Шевченка, якого ми не знаємо, а в Центрі візуальної культури відкриється масштабна виставка феміністичного мистецтва. У Івано-Франківську поговорять про архітектуру, у Києві — про те, як її врятувати, а в Хмельницькому відбудеться відкриття першого арт-центру. Про це та багато іншого — далі в Культурному маршруті!

 

7 березня о 19.00 у Port creative hub відкриється персональна виставка Kinder Album "Зима вода нога". Проект включає серію малюнків і об’єктів, присвячених нетривкому перехідному стану між зимою та весною і виявленню творчої сили в процесі спільної дії. Експозицію з малюнками Kinder Album глядачі зможуть трансформувати власноруч: художниця пропонує доповнювати зображення за допомогою стікерів з додатковими образами. 

 

 

7 березня куратор масштабної ретроспективи Олександра Гнилицького в Арсеналі (23 лютого – 26 березня 2017 року), мистецтвознавець й друг митця Олександр Соловйов розповість про те, що лишилося за лаштунками виставки, покаже ряд робіт, що не увійшли до експозиції, й простежить життєвий та творчий шлях Гнилицького через призму цих творів. Зустріч відбудеться в креативному просторі Closer. Початок о 19.00.

 

 

8 березня в ArtUkraine Gallery відбудеться лекція знаного українського мистецтвознавця Дмитра Горбачова "Шевченко, якого ми не знаємо і знати не бажаємо". У рамках заходу заплановано перегляд документального фільму "Незнаний Шевченко. Аристократ духу" (Дмитро Горбачов, Олена Соломарська). Початок о 15.00. Детальну інформацію про подію та її вартість можна дізнатися тут.

 

 

Центр візуальної культури запрошує на виставку “TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм”, що відкриється в середу, 8 березня, о 18:00Виставка має на меті виявити пласт феміністичного мистецтва, зокрема, у творчості сучасних українських художниць, представленого через вишивку і текстиль, та пропонує глядач(к)ам прочитати його саме як наратив, повертаючись до початкового значення поняття “textus”.

 


 

8 березня о 19.00 у вільному просторі Freud House відбудеться відкриття персональної виставки робіт художниці, члена Спілки молодих художників ЗОНОХУ Гаяне Арушанян під назвою "Занурення. Ляпис. Лазур". У своїх творах мисткиня звертається до звертається до психології та філософії свідомості. На виставці будуть представлені абстрактні та експериментальні роботи, виконані в авторській техніці.

 

 

9 березня в галереї Артсвіт у Дніпрі відбудеться лекція кураторки Наталії Лобач про вплив ідей фемінізму на мистецтво XX-XXI століття. Сенс Міжнародного жіночого дня сьогодні є спотвореним. Ініціатори заходу вирішили використати можливість звернути увагу на права жінок, солідарність у боротьбі за них та запрошують гостей галереї приєднатися до лекції та обговорення. Початок о 19.00.

 

 

9 березня о 18.00 в АРТпідвалі Муніципальної Галереї в Харкові відбудеться відкриття проекту "Detour(s)" Єви та Антуана Аврілів. Виставка складається із добірки фотографій Єви Авріль та фільму Антуана Авріля, за фахом веб-дизайнера, які мандрували Європою, аби побачити європейські пейзажі й зафіксувати їхні трансформації.

 

 

9 березня о 19.00 в галереї "Лавра" відбудеться відкриття виставки живопису художниці, випускниці Школи сучасного мистецтва Євгенії Антонової "Ніде і усюди""Ніде і усюди" — це абстрактні медитативні краєвиди, пустельні внутрішні ландшафти, куди душа прямує у своїх подорожах. Цією виставкою стартує серія персональних проектів випускників Школи "Нові імена".

 


 

Чому історичні будинки в центрі столиці стоять покинутими і як можна врятувати ситуацію — про це на зустрічі в школі CANactions розкажуть Леся Ганжа, головний редактор сайту Доступ до Правди, та Оксана Ставнійчук, журналістка, аналітик громадського руху "Чесно". Фахівчині продемонструють як функціонує проект Доступу до правди "Будиночки: пошук власників". Зустріч пройде 9 березня. Початок о 19.00.

 


 

9 березня о 19.00 в Карась Галереї відбудеться відкриття виставки Антона Шебетко "Summer Moved On". Серія "Summer Moved On" присвячена юності та свободі. Ці фотографії створені з банального та наівного бажання святкувати та радіти. Свобода тіла, свобода сексуальності, свобода самовираження — ось декілька тем, що зрозумілі кожному і актуальні, незважаючи на те, що нас оточує.

 


 

9 берензя в Американському домі пройде презентація фотокниги Наталії Репетацької "Більше ніж я", присвяченої Нью-Йорку. Зображуючи нетиповий, нетуристичний Нью-Йорк, Наталія демонструє погляд на вертикальне місто крізь об'єктив фотокамери, в якому переплітаються м'якість та жорсткість, природне та штучне, мрії та відчай. Початок о 19.00Щоб потрапити до Американського дому, потрібно мати при собі паспорт або посвідчення водія.

 


 

«Видавництво Старого Лева» запрошує всіх охочих на презентацію абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов та проілюструвала Анастасія Стефурак. «Шевченко від А до Я» — продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Презентації відбудуться 10 та 11 березня у Львові. Детальніше

 


 

У п'ятницю, 10 березня, британці Дже Ан зі студії Studio Weave та Йост Бюндерман з архітектурного бюро ARCHITECTURE 00 проведуть презентацію своїх проектів в Urban Space 100 (Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 19). Експерти завітають до Івано-Франківська в рамках програми Urban Action, яку організовують Британська Рада в Україні та Ґете-Інститут в Україні спільно з освітньою платформою CANactions. Початок о 19.00.

 


 

10 березня о 19.00 культурна лабораторія EDUCATORIUM відкриває виставку творів фотографа і художника Миколи Троха «Чемодан Троха». Виставка представить оригінальні світлини, колажі, картини у авторській техніці, створені у різні роки, а також аналогові та цифрові фото-слайди автора. Творчий спадок Миколи Троха вже став хрестоматійним і вивчається у вищих фотошколах та студіях світу.

 


 

11 березня в Центрі візуальної культури відбудеться лекція дослідниці та кураторки Софії Токар “Голка й нитка”. Лекція допоможе зрозуміти, чому текстиль та жіноча творчість так міцно пов’язані протягом кількох останніх століть й простежить історію текстильної продукції як мистецтва і як соціального феномену, нерозривно пов’язаного зі становищем жінки в суспільстві. Початок о 18.00.

 


 

У суботу, 11 березня, ув школі CANactions архітектор Роланд Зюгер розповість про проект "In-between", присвячений сторіччю від дня заснування Німецької школи БАУХАУС (Werkbund). Мета цього проекту — виявити яким чином відбувається взаємодія на межі приватного та публічного просторів. Початок о 19:00. Вхід вільний, необхідна попередня реєстрація. Мова — англійська.

 

 

Арт-центр Я Галерея та Дніпропетровський художній музей запрошують на відкриття проекту "Гості", що відбудеться 11 березня о 17.00 у музеї на Шевченка, 21. "Гості" — кураторський проект Павла Гудімова, що розвиває діалог між сакральною народною скульптурою та сучасним мистецтвом. У виставці будуть представлені роботи сучасних авторів — Миколи Малишка, Альбіни Ялози та Ігоря Яновича, а також невідомих різьбярів.

 

 

12 березня о 12.00 у Хмельницькому відбудеться відкриття арт-центру MASLO за адресою Староконстянтинівське шосе, 20/3. У день відкриття відбудеться презентація першого проекту галереї "Яким ти бачиш цей колір?" київської художниці-абстракціоністки Альони Кузнєцової та львівського скульптора Тараса Поповича.

 

 

12 березня в Центрі візуальної культури пройде воркшоп із крафтивізму дослідниці та кураторки Софії Токар. Крафтивізм (craft+activism=craftivism) підриває традиційні погляди на роль рукоділля в руках жінок і чоловіків, вказуючи на те, що особисте може бути суспільним, і що вишивка може бути протестом, який надихає і підтримує усіх, хто бере участь. Відвідати захід можна буде з 15.00 до 20.00.