Культурний маршрут (8.10- 4.10)

Цього тижня Культурний маршрут пролягає через лекції від митців та про митців - Хав'єра Родрігес Піно розповість про «графічну документалістику», а Тетяна Жмурко – про символічну картографію Юрія Соломка. Київський скульптурний симпозіум висвітлить результати своєї роботи, а молоді українські поети продемонструють нові шляхи та форми взаємодії людей та мистецтва. Більше подій – в ART Ukraine.


У понеділок, 8 жовтня о 19.00 театральна лабораторія Мистецького арсеналу «Другий поверх» запрошує на прем’єру вистави «Заручники» за п’єсою відомого британського драматурга Девіда Едгара «Pentecost». Вперше епічна п’єса звучить українською мовою. Автор — один із найвідоміших драматургів сучасності, знаний за численними п’єсами та адаптаціями для Національного Театру Лондона, Королівської Шекспірівської Компанії та BBC. Його роботи неодноразово ставали лауреатами нагород: Society of West End Theatres Best Plays, Tony Award (USA), Plays and Players Award for Best Play. Вистава також вразить своїм епічним розмахом: 18 акторів, 10 різних мов, справжній спецназ, реінкарнація Троцького, мультимедійна сценографія і неймовірний простір другого поверху Мистецького арсеналу. 

Квитки (також можна придбати на вході).

Фото: www.facebook.com/uppfloor

 

Також 9 жовтня о 19:00 на 6-му поверсі PinchukArtCentre у відеолаунжі кафе One Love Coffee у рамках проекту курс лекцій Дослідницької платформи PinchukArtCentre, присвячений українському сучасному мистецтву «Академія о сьомій» відбудеться лекція дослідниці Тетяни Жмурко про художника Юрія Соломка. Він був учасником легендарного сквоту на вул. Паризької Комуни в Києві. На початку 1990-х митець знайшов свою оригінальну візуальну мову, пов’язану з географічними мапами, яку розвиває і трансформує протягом життя. На лекції йтиметься про мапу як багатошаровий символ сучасності, експерименти з фотографією та людське тіло як карту Землі.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У середу 10 жовтня о 19:00 у PinchukArtCentre пройде чергова літературна подія в рамках публічної програми до виставки «І знову Демократія?». Цього разу за підтримки інклюзивного проекту «Почути», що спрямований на пошуки та поширення нових шляхів і форм взаємодії людей та мистецтва. Молоді українські поети читатимуть свої вірші українською та жестами: Ліа Алтухова, Катерина Волошина, Дарина Гладун, Олена Задорожна, Ксенія Іголкіна, Олександр Козинець, Павло Коробчук, Анаталій Мілецький, Лесик Панасюк, Юлія Сиромолот, Юлія Шевель, Анна Фадєєва, Аня Яблучна.

Вхід вільний.

Фото зі сторінки події на facebook

 

Окрім того, 10 жовтня о 18.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється виставка Олександра Ройтбурда «Копії для підміни». У експозиції буде представлено 13 полотен – супрематичних копій робіт із колекції Одеського художнього музею. Метою їх створення була відповідь художника на безпідставні звинувачення його у неправомірних діях з підміни та продажу картин із музейних фондів. Кожен відвідувач виставки стане свідком страшного злочину – заміни картин великих майстрів копіями Ройтбурда. "Копії для підміни" стане черговим кроком до відродження автора після постмодерної доби, відновлення ваги контексту, без якого сама серія не могла бути створена.

Вхід вільний.

Зображення надане організаторами

 

У четвер, 11 жовтня о 19:00 відбудеться презентація роботи резидента Хав'єра Родрігеса Піно (Чилі) у дворі IZONE. Свою художню практику Хав'єр називає «графічною документалістикою» й комбінує комікси і традиційну графіку з телесюжетами, фільмами, рекламою, фотографіями з преси, інтерв'ю, архівними зображеннями. Для роботи у фонді ІЗОЛЯЦІЯ Хав'єр дослідив історію України 1920 - 2017 років. Ключові, на його думку, події він поєднав у візуальні блоки. 

Презентація проходитиме за адресою: вул. Набережно-Лугова 8, двір IZONE. Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У п’ятницю, 12 жовтня о 18.00 Київський міжнародний скульптурний симпозіум запрошує на урочисте закриття. Упродовж місяця 6 скульпторів з України, Канади, Німеччини, Іспанії —  Владислав Волосенко, Амансіо Гонзалез, Петро Гронський, Джо Клей, Володимир Кочмар, Василь Татарський, —  публічно створюватимуть скульптури з мармуру та граніту. Ви зможете завітати на будь-якому етапі процесу роботи над витворами мистецтва упродовж симпозіуму, а вже 12.10 побачити кінцевий результат.
13-й павільйон ВДНГ. Вхід вільний.

Фото: Любов Мовлянова, 2018

 

Щосуботи у Національному музеї Богдана та Варвари Ханенків у рамках виставки «Свобода VS Імперія» на вас чекають Салони у музеї – щоразу нова тема для обговорення, низка цікавих фактів, затишна атмосфера і, звичайно, вишукані твори мистецтва. 13 жовтня о 16.00 музей пропонує долучитися до невимушеної бесіди про найцікавіші, найкумедніші, найдивніші, найзнаменитіші явища епохи Французької революції та Першої Імперії на тему «Блиск і вбогість людей у мундирах». 

Реєстрація: (044) 235 32 90. Вартість участі: 70 грн + квиток на виставку (27 грн дорослі, 15 грн студенти, 7 грн пенсіонери та школярі).

Зображення зі сторінки події на facebook