Культурний маршрут (9-15 березня)

Цього тижня вітчизняні мислителі проявлять себе в незвичних амплуа. Філософи розповідатимуть про комікси та дискутуватимуть про пропаганду, а письменник Юрій Андрухович візьме участь у театральній постановці. В цей час у Києві відбудеться виставка творів класиків українського та російського мистецтва, яка невдовзі буде продана на аукціоні. А дніпропетровські поціновувачі мистецтва познайомляться з доробком сучасних художників Львова та Ужгорода.

 

 

9 березня в галереї «Худграф» відкрилася виставка «М’ясо місцевого забивання» художниці Марини Фролової. Проект демонструє реакцію жителів Севастополя на анексію Криму. Він триватиме до 23 березня за адресою: м. Київ; вул. Володимирська, 65.

 

 

У вівторок, 10 березня, у Муніципальному центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ; вул. Шевченка, 1) о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису «ЧеLOVEки». Це проект творчого угрупування GAP Year (Аліна Гаєва, Лесь Панчишин), який розкриє проблеми браку живого спілкування в сучасному світі. Відвідати експозицію можна до 31 березня у будні з 15:00 до 18:00. Вхід – вільний.

 

 

З 10 до 28 березня у Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул.. Михайлівська, 28В) експонуватиметься виставка Ілони Сільваші. Проект «Внутрішнє місто» виконаний у різноманітних художніх техніках і демонструє особисті дослідження художницею урбаністичного простору. Відкриття виставки – 10 березня о 19:00.  

 

 

Мистецтвознавець Борис Філоненко розповість про «Коротку історію коміксу». Так називається лекція, яка відбудеться 10 та 11 березня о 19:00 в київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б). Під час події лектор зруйнує основні стереотипи про комікси і доведе, що це щось значно більше, аніж «мальовані картинки про супергероїв». 

 

 

У середу, 11 березня, о 18:30 Мала Галерея Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) запрошує на лекцію про футуризм, яку прочитає Катерина Блудова. З неї можна буде дізнатися про зародження художньої течії, її майбутнє, а також про спільне та відмінне у творчості російських та італійських футуристів. Подія приурочена до виставки «Футуризм: плюс-мінус сто років» від художнього об’єднання «ТОТЕМ».

 

 

Так само 11 березня у Fedoriv Hub (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 5) відбудеться чергова зустріч із циклу «Культура vs. Пропаганда». У дискусії «Випадок філософії» візьмуть участь молоді філософи Михайло Мінаков і Вахтанг Кебуладзе. Її модеруватиме письменник і філософ Тарас Лютий. Початок – о 19:00. Реєстрація обов’язкова.

 

 

Ще один мистецький захід цього дня відбудеться в Харкові. 11 березня о 18:00 у «Vovatanya» Gallery (вул. Набережна, 6) стартує експозиція Олександри Шу – «Непомітні». «Ці непомітні стають медом. Ці непомітні усюди. Їх більше, ніж нас з вами, але вони залишаються непомітні», – такими загадковими словами характеризує проект сама авторка.

 

 

12 березня о 19:00 в Харкові розпочинається проект «Архітектурні сни». Це серія лекцій, присвячених архітектурі в кіно. Заходи відбуватимуться в арт-просторі COME IN gallery (вул. Данилевського, 26).

 

 

«Жінки, партії, квоти: як досягти гендерної рівності у політиці?» – таку назву має обговорення, що відбудеться 12 березня о 19:00 у київському Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44). Дискусія стосуватиметься прав жінок у владі. Її модерує активістка Ольга Веснянка.

 

 

У п’ятницю, 13 березня, о 19:00 відвідувачі дніпропетровської Я Галерея (Гусенка, 17) отримають можливість познайомитися із творчістю художників Львова та Ужгорода. Проект отримав назву «36 пострілів у вигляді яскравих синіх куль, що розкриваються у небі на пишні зелено-фіолетові півонії» і експонуватиметься до 28 березня. 

 

 

З 14 березня розпочинається виставка шедеврів українського та російського мистецтва від аукціонного дому «Золотое Сечение». В ній можна буде побачити твори таких митців, як Давид Бурлюк, Олег Тістол, Олександр Гнилицький, Олександр Животков, Тиберій Сильваші та інших. 17 березня картини стануть лотами аукціону та підуть з молотка. Подія пройде в Центрі сучасного мистецтва «М17» (м. Київ; вул. Антоновича, 102-104).

 

 

Нарешті, 14 березня о 19:00 в Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться лекція культуролога Олександра Івашини. Подія під назвою «Сonditio humana в часи війни» присвячена людяності у воєнний час.

 

 

У неділю, 15 березня, в у Національній музичній академії імені П. Чайковського (м. Київ; вул. Городецького, 1-3/11) покажуть виставу «Альберт, або Найвища форма страти». Вона створена за однойменним оповіданням Юрія Андруховича, яке письменник обіцяє внести до збірки творів про «видатних нечистивців». Окрім самого автора в постановці беруть участь Уляна Горбачевська та Марк Токар. Показ починається о 19:00.

 

 

Також нагадуємо, що до 15 березня ви ще встигнете відвідати Великий Скульптурний Салон у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 10-12). Цей арт-форум присвячений мистецтву пластики проводиться в Києві від 2007 року.