Культурний маршрут (26.09-2.10)

Культурний маршрут на наступний тиждень пропонує поговорити про сучасну українську фотографію в PinchukArtCentre, дізнатися багато цікавого про арт-резиденцію в Польщі на лекції в Школі візуальних комунікацій і подивитися на творче переосмислення "привидів" у контексті новітньої історії України в Центрі візуальної культури.

 

26, 28 та 29 вересня в рамках фотопрограми "Архів. Фотофонд на пам’ять" в PinchukArtCentre відбудеться ряд заходів, впродовж яких пройде обговорення питання дослідження та архівації фотографічної спадщини України, стратегії підтримки та розвитку фотографічного мистецтва.

 

 

26 вересня о 18.30 у Національній академії мистецтв України відбудеться відкриття виставки SUPERHERO, у якій візьмуть участь українські та американські сучасні художники: Мел Рамос, Віктор Сидоренко та Валентин Попов. Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Вхід виключно за запрошеннями.

 

 

У середу, 28 вересня, о 14.00 у Мистецькому Арсеналі пройде презентація-лекція (з заглибленням на віджеїнг) нової школи new media art BLCK Box, яка відбудеться в рамках турніру LVSdesign 2016. Реєстрація за посиланням.

 

 

Також 28 вересня о 19.00 в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться арт-середа. Захід проведе Євген Шевеленко – митець, що працює у різних медіях (фотографія, відео, інсталяція, інтервенція в публічний простір). Під час зустрічі художник розповість про свою художню практику і поділиться враженнями про Школу ім. Родченка в Москві та Віденську академію мистецтв.

 

 

29 вересня о 17.00 в галереї сучасного мистецтва "Арт-кафедра" (Луцьк, вул. Карбишева, 1) відбудеться відкриття ретроспективної виставки робіт Назара Гулина (1970-2003). Проект у Луцьку  шоста посмертна персональна виставка митця. Художник працював у галузях станкового і монументально-декоративного живопису, станкової графіки і плакату.

 

 

30 вересня о 19.00 у Школі візуальних комунікацій мисткиня Ірина Костишина проведе лекцію "Резиденція в Польщі: що варто знати художникам і дизайнерам". У рамках лекції відвідувачі зможуть дізнатися, зокрема, про те, чим система художньої освіти в Польщі відрізняється від української.

 

 

1 жовтня о 17.00 у Музеї Сновидінь у Києві відкриється виставка робіт художниці Ніни Мурашкіної "I`m not afraid!". Роботи мисткині присвячені темі подолання страхів і відродження надії на Любов. Під час відкриття відвідувачі матимуть змогу поставити автору свої запитання.

 

А Центр візуальної культури запрошує на відкриття колективної виставки "Візит привидів", що відбудеться 1 жовтня о 19.00. Виставка ставить питання не лише про те, що пам'ятати, але й про способи розповідати історію візуальними чи іншими художніми засобами. Тематично вона охоплює новітню історію України: війна, злочини ненависті, контраверсії декомунізації. 

 

 

2 жовтня, у останній день виставки "Провина", о 16.00 відбудеться публічна розмова художника Нікіти Кадана з істориком Георгієм Касьяновим на тему "Фотохроніка: архівний документ чи інструмент політичної пропаганди".