Культурний маршрут (19.09-25.09)

Цього тижня кияни матимуть нагоду побачити концептуальну скульптуру в Port creative hub, інтерактивну інсталяцію в ІЗОЛЯЦІЇ, побувати на перформативному проекті в рамках ГОГОЛЬFESTу та багато чого іншого. В цей час у Дніпрі поговорять про творчість Марини Абрамович, а жителі та гості Львова зможуть долучитися до відкриття виставки Любомира Медвідя, яке обіцяє вийти за рамки суто живопису.

 

Сьогодні о 19:00 в ІЗОЛЯЦІЇ (вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться artist talk мисткині та перформерки Єлизавети Морозової. Єлизавета не розділяє свої художні практики та повсякденне життя. Під час artist talk вона розповість про себе та свою творчість у контексті розвитку перформативного мистецтва на території Росії. 

 

 

У вівторок, 20 вересня, у київському арт-просторі Sky Art Foundation відбудеться відкриття експозиції "Відчуття міста" одеського художника Сергія Божка. В рамках проекту художник відвідав 25 обласних центрів України та зобразив емоції, які відчував, перебуваючи в кожному з них.

 

 

Також 20 вересня в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться відкриття виставки "Місяць уповні" київського художника-графіка, живописця та колажиста вірменського походження Бориса Єгізаряна.

 

 

У середу, 21 вересня, у рамках програми Port art studio, у Port creative hub стартує виставка Івана Світличного "Без назви". Іван Світличний – український скульптор, автор об’єктів та інсталяцій, медіа-художник, чиї роботи демонструвалися на багатьох українських і міжнародних проектах. У експозиції буде показано п’ять відмінних у формах і матеріалі скульптур, роботу над якими художник розпочав ще в 2010 році.

 

 

Інша подія 21 вересня — Лекція присвячена мистецтву Марини Абрамович разом з мистецтвознавцем Оленою Годенко-Наконечною. Лекція відбудеться о 19.00 в Арт-центрі Я Галерея (вул. Гусенка, 17, м. Дніпро). На вас чекає розмова про специфіку перформенсу і сутність творчості художниці. Вхід вільний.

 

Марина Абрамович. Портрет с цветами. 2010. © Марина Абрамович, courtesy Архив Марины Абрамович и Sean Kelly Gallery, Нью-Йорк

 

О 18.00 тої ж таки середи в галереї сучасного мистецтва "Триптих АРТ" стартує виставка живопису Олексія Литвиненка "Килими". Реалістично зображуючи множинність подібних природних елементів, художник створює химерний складний орнамент, що відповідає певному стану природи. 

 

 

Тим часом у ІЗОЛЯЦІЇ 21 вересня пройде традиційна Арт-Середа, у рамках якої художниця Ірина Костишина розповість про свій проект "Procrustic Inc." і проведе бесіду про утопію, зокрема — про її цифрову версію.

 

 

22 вересня у FEDORIV Hub відбудеться закритий благодійний аукціон на підтримку Міжнародної наукової коференції "Казимир Малевич: київський аспект". Вхід на аукціон за запрошеннями.

 

 

Також 22 вересня о 16:00 у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки відомого українського митця Любомира Медвідя «Генезис». Експозиція приурочена до ювілею автора, адже в липні він відсвяткував 75 років. За задумом автора, «Генезис» вийде за рамки суто живопису – його органічно доповнять інші види мистецтва: література, музика, театр.

 

 

32 Vozdvizhenka Arts House розпочинає новий сезон відкриттям виставки Юрія Лейдермана «Портрети та Cмуги» (живопис). Відкриття відбудеться 22 вересня о 19.00. Живопис Юрія Лейдермана існує на перетинах і розривах між експресіонізмом і мінімалізмом.

 

 

"Цукрова Демократія" – це інтерактивна скульптурна інсталяція, відкриття якої відбудеться 22 вересня о 19.00 в ІЗОЛЯЦІЇ. Ірландські митці Брендан Джеймісон та Марк Ревелз спорудили інсталяцію з цукру, у центрі якої модель київського Будинку вчителя та супрематичні архітектони Казимира Малевича. 

 

 

23 вересня о 19.00 у Малій галереї Мистецького Арсеналу відкриється виставка Юрія Єфанова "Коли це сталося". Художник дослідить поняття ієрархії і його можливі трансформації.

 

 

23 вересня у просторі Національного художнього музею України буде презентовано серію «Процедурна кімната» Нікіти Кадана. Серія була представлена в персональних та групових виставках у Мюнхені, Відні, Берліні, Кракові, Нью Йорку, Варшаві, Мілані та ін. Знаходиться в публічних колекціях Музею військової історії у Дрездені та в Pinakothek der Moderne в Мюнхені.

 

 

Також 23 вересня, у п’ятницю, о 17.30 у Національному музеї історії України прочитають лекцію "Що було до гривні: Гроші Давньої Русі", яка продовжить лекторій до виставки "Від гривни до гривні". Необхідна попередня реєстрація.

 

 

Зрештою, 24-25 вересня, о 16:00 на ГОГОЛЬFESTі (а згодом ще в 4-ьох містах України) буде презентовано польсько-українську копродукцію «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду» (2016), що створена в межах польсько-українського перформативного проекту «Мапи страху /Мапи ідентичності». Вхід вільний.