У пам’ять про Ніну Гайдай

Пішла з життя Ніна Гайдай – українська музикантка і фотографиня, дружина, подруга та асистентка фотохудожника Ігоря Гайдая. ArtUkraine висловлює співчуття родині та друзям цієї світлої людини.

 

Той, хто кохає по-справжньому хоч одну людину, кохає весь світ (Е. Фром). Такою була неосяжна краса душі Ніни Гайдай.

 

Після знайомства з Ніною Ігор всю ніч пригадував її волосся кольору льону. Тоді його лагідно розвивав аромат осіннього вітру, то ховаючи, то відкриваючи під ним неосяжну глибину Ніниних очей, в яких мріялося потонути бодай на мить.

 

Ніна Гайдай

Фото: Фейсбук-сторінка Ігоря Гайдая

 

Ігор та Ніна Гайдай понад 30 років підтримували одне одного в роботі та житті, в щасті й негараздах. Його муза та натхненниця, кохана жінка, спочатку допомагала з проявкою матеріалів, асистувала, а в результаті стала співавторкою, рівноправною та надійною партнеркою. Поціновувачі творчості Ігоря Гайдая, йдучи до нього на виставку, знали, що це одночасно і виставка Ніни.

 

Двох коханих людей розлучила смерть. Пустка, порожнеча, яку ніколи не наповнити. Не почути більше рідного голосу, не побачити свого відображення у Ніниних очах, не пригорнути її в обійми. Одна осінь подарувала її йому, а інша – відібрала.

 

У 2016 році на Facebook-сторінці Help Nina Gaidai було опубліковано про лихо, яке трапилося в їхній родині: Ніні поставили страшний діагноз – рак крові. Там писали, що вже другий місяць вона постійно знаходилася під крапельницями. Завжди важко втямити, чому доля наділяє страшними хворобами гарних, добрих, позитивних людей, а тих, хто заслуговує покарання, оминає. На тій самій сторінці Ігор дав зрозуміти всім, як сильно кохає Ніну, як відчуття її присутності збагатило його життя.

 

Ігор та Ніна Гайдаї

Фото: Фейсбук-сторінка Ігоря Гайдая

 

Хімія вбиває в людині все, окрім палкого серця. Завдяки волі до життя Ніни, люблячій родині, дружній допомозі та незрозумілій магії кохання їм вдалося пережити складні випробовування та відволікти смерть.

 

Ми настільки можемо любити, що ладні віддати власне життя чи помінятися місцями, однак ніхто немає такого права. Проте той, кому доводиться йти першим, благословляє рідну людину жити далі.

 

Пристрасть їхнього кохання не загубилася в повсякденному житті, після народження дітей, не минула й після народження онуків.

 

Ігор та Ніна Гайдаї

Фото: Muratordom.com.ua

 

“Коли зустрів тебе, закохався вмить. Тільки згодом зрозумів, що саме ти, мимоволі, позбавила мене страждань. Я про нашу історію. Ти відповіла взаємністю, яку я прийняв як велике щастя, та відчуваю його по сьогодні”.

 

Інколи серце бачить те, що очам не видно. Так, про неї нагадуватимуть стіни, речі. Ще довго не вивітриться аромат її парфумів. Здаватиметься, що вона просто вийшла на прогулянку й скоро повернеться. Руки, якими вони трималися всі ці роки, ще довго зберігатимуть відчуття дотику.

 

Ніна пішла, але навіки залишалися в серцях, спогадах, на світлинах. На них вона обіймає Ігоря, рідних, друзів, щось робить, кудись прямує, дивиться вічним поглядом, посміхається. На цих світлинах Ігор та Ніна завжди будуть разом.