35 робіт Дюшана поповнять колекцію Музею Гіршгорна у Вашингтоні

Музей Гіршгорна і сад скульптур у Вашингтоні, округ Колумбія, має скоро стати домом для однієї з перших збірок робіт легендарного концептуального художника Марселя Дюшана (1887-1968) завдяки обіцяному подарунку від місцевих колекціонерів Барбари і Аарона Левін. Наразі у Музеї є лише одна пізня скульптура Дюшана.

 

Фото: artnet.com


Подарунок, приурочений до 50-річчя від дня смерті Дюшана, включає 35 творів художника, а також рідкісні каталоги і брошури виставок та 150 книг про митця, що відносяться до 1930-х років. Є також пов'язані роботи сучасників Дюшана, у тому числі портрети Дюшана, створені Ман Реєм, Анрі Картьє-Брессоном, Діаною Арбус, Ірвінгом Пенном та іншими.

 

Фото: artnet.com


«Якщо поміркувати про мистецтво 20-го століття, Дюшан є одним з п'яти найбільш впливових художників цього періоду, і ви можете побачити неугавний вплив його творчості на нинішнє покоління митців, — сказала директорка музею Мелісса Чиу. — Створення Дюшаном реді-мейду було остаточним радикальним жестом, більше 100 років тому — утім воно все ще здається таким свіжим!»


Подружжя Левін почали збирати роботи Дюшана два десятиліття тому. «У Дюшана є щось настільки провокаційне і пустотливе, що дійсно відповідає їхнім особистостям», — сказав в інтерв'ю Artnet News Ден Саллік, голова правління Музею і близький друг пари.

 

Фото: artnet.com


Окрасами значного пожертвування є реді-мейди, такі як «Вішак для капелюхів» і «Гребінець», а також роботи на папері, включаючи «Повішене жіноче тіло», та «Коробка у валізі», набір мініатюрних реплік і фотографій, що зображують головні роботи Дюшана, у тому числі знаменитий пісуар «Фонтан». 

 

Джерело: artnet.com