5 українських митців долучилися до виставки World Art Dubai 2017

12‒15 квітня у Dubai World Trade Center відбулася третя міжнародна художня виставка World Art Dubai 2017, що відобразила зростаючий попит на сучасне мистецтво у країнах Близького Сходу.

 

До виставки долучилися понад 120 галерей, а також художники і арт-групи, що представляють сучасні напрямки і течії в сучасному мистецтві з усього світу. Відвідувачі виставки мали змогу ознайомитися з вражаючою колекцією сучасних живописних шедеврів, гравюр, скульптур і фотографій.

 

Цьогорічна World Art Dubai — не просто арт-ярмарок. Виставка запропонувала всім любителям мистецтва збагатити свої знання і знайти нові інтереси. World Art Dubai 2017 є поєднанням мистецтва, освіти і розваг.

 

World Art Dubai 2017 / DubaiWeek

 

Цього року за підтримки культурної дипломатії FromUA у виставці взяли участь п’ятеро українських митців: фотограф Леся Чікарюк, художники Світлана Біловол, Дмитро Павленко, Олена Онуфрів та скульптор Володимир Цісарик.

 

З перших хвилин відкриття виставки стенд FromUA привернув до себе увагу. Гості уважно роздивлялися та фотографували роботи, цікавилися їх ідеями та історією. Серед вельми поважних гостей — делегація на чолі із Його Високістю шейхом Хашером Аль Мактумом. Вельмишановний шейх звернув особливу увагу на стенд українців. Фотограф Леся Чікарюк зробила пам’ятний подарунок особливому гостю, подарувавши йому одну зі своїх картин.

 

Live Painting від Олени Онуфрів

 

У рамках World Art Dubai українські художники провели кілька заходів для відвідувачів виставки. Художниця зі Львова Олена Онуфрів провела Live Painting. Пані Олена створювала картину на очах у глядачів, розповідаючи та пояснюючи процес і техніку виконання. У всіх присутніх була виняткова можливість спостерігати як створюються шедеври мистецтва. Відомий український скульптор Володимир Цісарик прочитав лекцію на тему "Чому скульптура?" (Why sculpture?), де докладно розповів про такий вид мистецтва як скульптура та торкнувся тонкощів роботи скульптором. Анастасія Бобришева, представник Культурної дипломатії FromUA, говорила із гостями на тему "Мистецтво як спосіб взаємного пізнання в толерантному суспільстві" (Art as a method of mutual cognition in tolerant community). У своїй лекції пані Анастасія розповіла про те, як мистецтво допомагає знайти спільну мову та об’єднує різні нації та народи.

 

Український майстер-клас із живопису в рамках World Art Dubai 2017

Фрагмент українського стенду

 

У рамках тижня мистецтва FromUA провела низку заходів для української громади в ОАЕ за участю українських митців. Художниця Олена Онуфрів провела майстер клас із живопису, на якому показала поетапний процес створення її відомої картини "Лаванда". Також, ексклюзивно для членів Асоціації українських жінок, пані Олена представила бренд жіночого одягу та аксесуарів Сouture de Fleur,  який вона заснувала разом із своїм партнером Інною Катющенко. Художниця Світана Біловол провела майстер клас для учнів Української школи в ОАЕ, на якому поділилася своїм досвідом із маленькими художниками. Володимир Цісарик продовжив розмову на тему "Чому скульптура?" (Why sculpture?) та відповів на всі питання, що цікавили гостей.  

 

World Art Dubai 2017 / The Guardian Nigeria

 

Тиждень мистецтва в Дубаї став значною подією для всіх небайдужих до прекрасного. Презентація українських художників викликала неабиякий інтерес у публіки та дозволила ближче познайомити із сучасним мистецтвом України. Культурна дипломатія FromUA має в планах і надалі підтримувати українських художників та знайомити міжнародну громаду із українською культурою.