Іванов-Ахметов розкладе карти Таро

22 жовтня о 17:00 в Музеї Ханенків (м. Київ; вул. Терещенківська, 17) графік Володимир Іванов-Ахметов презентує проект «Таро. Великий Аркан». Серія складається з офортів за мотивами 22-х карт з оригінальної колоди. Майстер працював над нею з 2004-го до 2015 року.

 

 

«Про що ця виставка? Про архетипи – первісні символи людської свідомості. Про вічні сюжети буття людини у світі. Про сучасну Україну – кризову, конфліктну, контрастну, а втім живу й життєздатну», – розповідають організатори проекту.

 

Таро – це колода карт, що виникла в Італії у 15 столітті як атрибут світської гри. Згодом карти Таро набули застосування в практиках ворожіння, віщування, а також у різних магічних ритуалах закритих духовних спільнот, зокрема масонів. Повний комплект карт Таро складається з 78 карт: 22 сюжетних карт Великого (Старшого) Аркану та 56 карт мастей Малого (Молодшого) Аркану.

 

Володимир Іванов-Ахметов

 

Володимир Іванов-Ахметов народився у 1953 році в місті Ішимбай на Уралі. В дитинстві жив та виховувався в дитячому будинку в Башкирії. У 1975 р. вступив до Київського державного художнього інституту. У 1984 році став членом спілки художників СРСР. З 2009 року – Заслужений художник України. Учасник близько 50 групових і 10 персональних виставок. Роботи Іванова-Ахметова зберігаються в колекціях в Україні, Росії, США.

 

Відвідати виставку «Таро. Великий Аркан» можна до 29 листопада.