ART 14 покаже гуманістичні твори фотографа Володимира Базана

26 січня о 19.00 у київському мистецькому просторі ART 14 відбудеться відкриття виставки Володимира Базана "Візуальна щедрість. Світлини Парижу"

 

Володимир Базан — фотограф і художник з Білорусі, який через політичні обставини переїхав до Франції. Його фотографічна творчість різноманітна: неореалістичні замальовки життя у Білорусі 1970-80-х років, портрети діячів культури, гостро-соціальний репортаж. Важливе місце у творчості Базана займає суто "художня фотографія". Маються на увазі твори у яких авторське висловлювання складається з візуальних емоційно-інтуїтивних образів, а притаманні вербальній мові засоби, як от логіка чи концепція, відходять на другий план.


Виставка "Візуальна щедрість. Світлини Парижу" висвітлює саме цю сторону творчості автора. На прикладі представлених світлин, ми, глядачі, можемо бачити, як вдало візуальне емоційне сприйняття автора співпадає та підсилюється візуальним емоційним середовищем притаманним Парижу. Виникає рідкісне відчуття естетичної щедрості, найвищої інтелектуально-емоційної насолоди.


Творчість Володимира Базана близька до традиції гуманістичної повоєнної фотографії, яку започаткували ще Анрі Картьє-Брессон, Робер Дуано, Брассай та інші. Близкість відчувається, перш за все, у згаданій візуальності, в увазі до психологічного стану автора, тобто, до персонального світу людини. Простір представлений на світлинах, як у живописі пост-імпресіоністів, є продовженням і візуалізацією внутрішнього настрою. Речі, будинки, повітря, вода, сама атмосфера на фотографіях Базана отримують антропоцентричний вимір.


Творчий розвиток сучасним автором традиції повоєнної гуманістичної фторграфії середини минулого сторіччя є симптоматичним у наш час. Особливо з урахуванням нових загроз сучасного світу, турбулентності у царині традиційних цінностей. Сподіваюся, що завдяки гуманістичній фотографії Володимира Базана багато хто з віддвідувачів галереї знайде не тільки естетичне задоволення, а й розраду душі, впевненість у собі, любов до навколишніх людей.


Вишеславський Гліб

 

Фото Володимира Базана