Арт-група змінює «найстрашнішу вулицю Індії»

Ясмін Патейя та її мистецьке угрупування намагаються створити позитивний імідж вулиці Єлаханка у місті Бангалор на півдні Індії. Три роки тому тут вчиняли сексуальне насильство над жінками, через що назвали це місце «провулком гвалтівників».

 

У 2012 році студент-медик із Делі здійснив на Єлаханці серію брутальних зґвалтувань, після чого жителі міста обходять вулицю десятою дорогою. Однак Патейя та її колеги намагаються повернути їй добру славу, влаштовуючи перформанс «Говори мені» («Talk To Me»).

 

Тут і далі – перформанс «Говори мені»

 

Загалом проект митців є адаптацією формату «швидких побачень». На вулиці розставлено столи, за які може сісти будь-який охочий і поспілкуватися з іншим незнайомцем чи незнайомкою. Якщо співрозмовник не подобається, його одразу ж можна поміняти на іншого.

 

 

«З розмови починається співчуття. Існує можливість витягти людське існування зі стереотипів і дати нове бачення відмінностей між нами», – говорить про проект Патейя.

 

Популярність «Talk To Me» вийшла за межі Бангалора. Нещодавно перформанс здобув перше місце на Міжнародному фестивалі громадського мистецтва (International Award for Public Art). Аналогічні проекти вже проводяться на вулицях інших міст Індії – Делі та Калькутти.

 

Джерело: huffingtonpost.com