ArtUkraine Gallery представить виставку Арсена Савадова

СОН ГУЛЛІВЕРА — це назва нової виставки живопису Арсена Савадова, відкриття якої відбудеться 25 квітня в Art Ukraine Gallery. Після тривалої паузи, ця персональна виставка стала ще однією спробою розібратися,  де проходить межа між людською гординею та зарозумілістю, заслуговує наша цивілізація осміяння  чи на лавровий вінок.


Арсен Савадов — художник з якого починається відлік сучасного українського мистецтва — фігура, значимість котрої в історії становлення українського сучасного мистецтва переоцінити неможливо, він стояв біля витоків українського трансавангарду і концептуалізму, покоління української "нової хвилі". Його провокаційні роботи викликають шок, відразу і захоплення одночасно. Його називали фашистом, сатаністом, при цьому закордонні критики бачать в його творчості не інакше як геніальність і божу іскру. Савадов дає своєму глядачеві скуштувати заборонений плід.

 

Арсен Савадов. Бухта Гуттенрота, 2017 


"Сон Гуллівера" — це метафора до однієї з картин, яка буде представлена ​​на виставці живопису Арсена Савадова. Вона заключає у собі усі образи, відображені на інших полотнах, які могли б бути уві сні казкового персонажа. "Вічне пробудження" — лейтмотив, який концептуально об’єднує химерну реальність художника занурену в анаболічний стан. Його творчість — це вимір, у якому люди заглиблені у ситуативні пропозиції  в передчутті пробудження, але ефемерний засліплюючий простір сну повільно перетворюється у реальність, проступаючи на полотнах потоками фарби, що течуть донизу.

 

Арсен Савадов. Гімн Посейдону, 2016 / З приватної колекції


Живопис Арсена Савадова змагається з таким фундаментальним поняттям як час, він не старіє, не втрачає своєї актуальності. "Ми всі зникаємо, а сліди наших емоцій залишаються у вигляді образів, закарбованих на живописних полотнах. Все швидко зникає. Залишаються тільки емоції, зафіксовані сни".


Представлена експозиція включає в себе нові роботи, у яких автор переходить до "справжнього живопису" покидаючи практику "симуляції" і "ілюзії живопису", але залишається вірним своєму глибокому, внутрішньому, майже інтимному методу побудови алюзій. Такий досвідчений медіум допомагає глядачеві здійснити подорож всередину себе, відкрити себе, не дивлячись на можливу трагічність такої подорожі: "а раптом там, всередині, нічого немає".

 

Арсен Савадов. Без назви, 2017

 

Савадов переходить межу глибоко особистісного та відвертого, яка раніше була для нього забороненою зоною. Його фігуратив перетворюється з  майстерно написаного тіла у потужне і емоційне оповідання, вислухавши яке, глядачеві все таки доведеться відправитися в цю небезпечну подорож всередину себе.


P.S. Усі картини мають внутрішні ключі, а усі ключі знаходяться в кишені у Гуллівера.

Побачити проект можна буде до 5 травня 2017 року. 


Вартість квитка: 50 грн. Пільговий – 30 грн. для дітей, пенсіонерів та студентів (за наявності посвідчень). Вартість екскурсії:  100 грн. Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) для:  дітей до 12 років, інвалідів 1,2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників АТО,  УБД,  члени родин загиблого ветерана війни (у т.ч. Небесної Сотні), працівників музеїв та Спілки художників України.