Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале оголошують нову програму резиденцій для художників

17 грудня, 2015 року Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале оголошують нову програму резиденцій для художників, що об’єднає митців з двох країн.  Прийом заявок на першу резиденцію вже розпочато. До участі запрошуються художники з України, що бажають провести вісім тижнів у співпраці з кураторами Ліверпульської бієнале.

 

Sir Peter Blake, Everybody Razzle Dazzle, 2015. Photo: Mark McNulty

 

Тема цьогорічної резиденції – «Уявні світи» – відображає деякі з ідей Ліверпульської бієнале 2016 року. Подати заявку організатори заохочують художників, котрі зацікавлені в розкриті потенціалу уявних світів та хотіли б отримати професійний досвід на резиденції у Ліверпулі. Програма забезпечить учасників стипендією, покриє витрати на проживання та переліт, а також надасть майстерню для роботи.

 

При виборі художників експертна панель звертатиме увагу на новаторський підхід у творчості та надасть перевагу тим митцям, чия практика доповнюватиме характер Ліверпульської бієнале.

 

За час програми кожен з резидентів повинен буде створити щонайменше один твір мистецтва.

 

Пабло Росселло, Директор з розвитку мистецької програми Британської Ради: «Ми щасливі розпочати цю захопливу співпрацю з Ліверпульською бієнале, що надасть художникам з України унікальну можливість професійно розвиватись в міжнародному контексті та отримати безцінний досвід від експертів-кураторів бієнале. Ми з нетерпінням чекаємо початку схожої програми для художників з Великобританії, які б хотіли приїхати в Україну наступного року».

 

«Ми дуже раді працювати з Британською Радою над цією новою резиденцією. Ліверпульська бієнале завжди була прихильником залучення художників з-за кордону, тож для нас це чудова нагода прийняти чотирьох митців з України», - додає Саллі Таллант, Директор Ліверпульської бієнале. 

 

До участі запрошуються професійні художники, які проживають в Україні щонайменше один рік і мають відповідний рівень володіння англійською. Всім відібраним на резиденцію художникам буде надано стипендію у розмірі £1120 на весь період програми – 8 тижнів.

 

Розклад конкурсу: 

Грудень 17 – початок прийому заявок  

Січень 17 – дедлайн подачі заявок

1 лютого – оприлюднення шортлиста 

1 березня – початок резиденції

 

За детальною інформацію щодо програми, умовами участі та подробицями програми, завітайте на сайт:  http://www.britishcouncil.org.ua/liverpool-biennial-open-call

 

Програма резиденцій для художників Ukraine / Liverpool Artist Residency Programme – це частина масштабної мистецької програми Британської ради в Україні, що відзначає український талант у сферах візуального мистецтва, музики, кіно, театру та креативних індустрій. Ми працюємо з основними культурними ініціативами Великобританії для зміцнення зв’язків між Україною та Сполученим Королівством. 

 

Про Ліверпульську бієнале 

 

Ліверпульська бієнале – бієнале сучасного мистецтва у Великобританії. Подія, що відбувається раз на два роки та включає у себе ряд дослідницьких  програм, освітніх заходів, мистецьких резиденцій та спеціально створених для бієнале творів мистецтва.

 

З моменту заснування у 1998 році, на Ліверпульській бієнале було створено 268 нових творів мистецтва та представлена творчість понад 400 художників з усього світу, у тому числі 34  соціальних колаборацій у міському просторі. Внесок Ліверпульської бієнале в економіку за останні 10 років складає 119.6 мільйонів фунтів.

 

У 2014 році Ліверпульска Бієнале  співпрацювала з 60 художниками для створення 35 нових творів мистецтва та значної освітньої програми та публікацій. У 2014 році Ліверпульську бієнале відвідали  877000 відвідувачів, з яких 188 – групові візити.

 

Одними з головних подій, пов’язаних з бієнале, є проект Bloomberg New Contemporaries та приз Джона Мура. New Contemporaries представляє найкращі роботи випускників університетів, а призом Джона Мура відзначають найкращих сучасних живописців за результатами відкритого конкурсу.

 

Для докладної інформації завітайте на  www.biennial.com