«Брудний куток» Аніша Капура знову понівечили

Інсталяція «Брудний куток» Аніша Капура вдруге за останній час стала жертвою вандалів. 10-метрову скульптуру, зовнішній вигляд якої порівнювали з «піхвою», виставлено біля Версалю (Париж, Франція).

 

Минулими вихідними на «Брудному кутку» з’явилися образливі гасла, написані білою фарбою. Одне з них – «Христос – король у Версалі», інше – «відраза, ганьба, зрада, сатанізм».

 

«Брудний куток» Аніша Капура після нової атаки вандалів

 

Міністр культури та комунікацій Франції Флер Пелерайн назвала у Twitter витівку вандалів «дурістю та насильством проти культури». Президент Палацу Версаль Катерін Пегард охарактеризувала їхній вчинок як «нетолерантний».

 

«Тепер скульптура стала жертвою брудної політики антисемітських вандалів, расистів і правих роялістів», – прокоментував інцидент сам Капур. – «Я не дозволю, аби цей акт нетерпимості був стертий. Тепер “Брудний куток” буде символом ненависті, і я охоронятиму “шрами” на згадку про цю болючу історію».

 

Нагадаємо, що «Брудний куток» Аніша Капура виставили біля Версалю цього червня. Того ж місяця вандали розпилили на скульптурі жовту фарбу, яку швидку стерли з об’єкта. Подивитися на твір у Парижі можна до 1 листопада.

 

Джерело: theartnewspaper.com