Будівлю на Сошенка, 33, офіційно закріпили за НАОМА!

Нещодавно стало відомо, що зусиллями активістів будівля творчих майстерень на вулиці Сошенка, 33, у Києві була офіційно закріплена за Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) у Державному реєстрі речових справ. Для досягнення цього результату захисникам будівлі, Анні Сороковій і Тарасу Ковачу, знадобився цілий рік.

Усі фото Фейсбук-сторінка "Сошенка, 33"

 

"Тепер, маючи офіційну реєстрацію, НАОМА має всі офіційні права і на будівлю, і на територію для її обслуговування та розвитку", йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці проекту.

 

Художні майстерні розташовуються на Сошенка, 33, з 1950-х років. Митці, які були резидентами майстерень у радянський період, згадують про них як про унікальну "територію свободи". Переломним моментом в історії будівлі стала спроба у 2012 році збудувати на місці майстерень багатоповерхівку, що завершилася невдачею завдяки зусиллям небайдужої громади. У 2014 роцi активiсти Сошенка iнiцiювали створення на базi Творчих майстерень Освiтньо-художнього центру при НАОМА, а також домоглися надання будинку статусу пам’ятки культури мiсцевого значення. 

 

Нагадаємо, що у вересні цього року в рамках резиденцій "Сошенка, 33" Україну відвідала британська мисткиня Сара Тайнан.

 

Напис на дверях будівлі, створений українським графіком Георгієм Малаковим у 1960-х рр.