Цінну скульптуру Родена знайшли в Нью-Джерсі

У сонному районі міста Медісон, штат Нью-Джерсі, було знайдено цінну втрачену роботу французького скульптора Огюста Родена. Мармуровий бюст Наполеона Бонапарта (приблизно з 1908 року), який експерти випустили з уваги в кінці 1920-х років, перебував в залі комітету мерії. Після того, як він був аутентифікований експертом Родена, робота буде передана в дар Філадельфійському музею мистецтв до кінця жовтня, до сторіччя з дня смерті художника в наступному місяці.

 

Віднайдений бюст Наполеона

 

Ім'я Джеральдіна Рокфеллер Додж — ключ до того, як скульптура прибула в Медісон. Дочка Вільяма Д. Рокфеллера та запекла колекціонерка творів мистецтва, вона у 1934 році придбала бюст Родена на аукціоні в сім'ї Томаса Фортуни Райана, тютюнового магната. Додж, що жила в маєтку в Медісоні, прикрасила будівлю уряду роботами зі своєї особистої колекції. «Вона завжди приносила речі в будівлю, і, очевидно, це була одна з них», — пояснює Ніколя Платт, президент Фонду Хартлі Додж. 

 

Отже, Наполеон зник безвісти. Близько восьми десятиліть бюст мовчки стояв в головній кімнаті комітету, ледь помічений місцевими законодавцями або перехожими. Лише у 2015 році, коли фонд найняв архівістку, 22-річну аспірантку на ім'я Меллорі Мортілларо, походження скульптури було розкрите. «Вона провела пальцем по низу скульптури, — каже Платт, — і відчула вибиту мітку, взяла ліхтар, сіла на стілець та подивилася на нього, там був підпис О. Родена».

 

Віднайдений бюст Наполеона

 

Фонд зв'язався з відомим фахівцем Родена Жером Ле Блей, раніше творцем Музею Родена і засновником Comité Rodin, який підтвердив авторство видатного скульптора. «Перші фотографії, які вони відправили мені електронною поштою, відразу вразили мене», — говорить Ле Блей. — «У нас є величезна база даних і архіви, і нам було досить легко встановити походження цього мармуру з майстерні Родена». 

 

Огюст Роден поруч із бюстом Наполеона (офіційна назва — «Наполеон, загорнутий у свої мрії»)

Фото:  theartnewspaper.com

 

Фонд не одразу оголосив про віднайдення скульптури, яка, за оцінками експертів, коштує від 4 до 12 мільйонів доларів, піклуючись про безпеку. Страхова компанія попередила, що такий дорогий твір мистецтва не може залишатися в муніципальному будинку. Вони зв'язалися з музеями, які, можливо, захочуть отримати його в борг, а два тижні тому, Філадельфійський художній музей погодився. 

 

Джерело: theartnewspaper.com