«Деперсоналізація»: виставка Віктора Сидоренка у Щербенко Арт Центрі

4 квітня о 19.00 у Щербенко Арт Центрі відкриється нова виставка «Деперсоналізація» українського художника Віктора Сидоренка, на якій будуть представлені скульптури та серія картин. Історія пам'ятає проект художника з такою назвою: ще в 2008 скульптури-клони ‘людини в кальсонах’ — персонажа-візитної картки Сидоренка з'явилися на алеї Малевича, вулицях Січових Стрільців та бульварі Лесі Українки в Києві, у 2009 — на Єлисейських Полях у Парижі, а у 2014 — в аеропорту Бориспіль.

 

В.Сидоренко. Із проекту "Деперсоналізація", 2017

 

Тепер скульптури знайшли ще один вимір — на авторських полотнах. Художник створив серію живописних робіт з легко впізнаваними локаціями Лондона і Берліна, Парижа і Венеції, Афін і Києва. Ці місця він немов запозичує з ретро фотографій ХІХ і ХХ століть і заповнює клонами, позначаючи проблеми політики мультикультуралізму, відкритих кордонів та толерантності в знайомих обрисах європейських міст.

 

Віктор Сидоренко "Деперсоналізація". Двір готелю Plazа. Париж, 2009

 

Серед них ми обов'язково помітимо героя або персонажа художника, який відрізняється внутрішнім світлом, він немов чужий серед своїх або навпаки. Це та сама ‘людина без властивостей’ — типова, але особлива; знеособлений (безликий?), але з пронизливим поглядом. Людина, яка шукає себе в табуйованому минулому, глобалізованому сьогоденні та постгуманістічному майбутньому. Поглянувши йому в очі, ми зможемо подивитися на себе, оточені все тими ж скульптурами в просторі Щербенко Арт Центру.

 

Проект «Деперсоналізація» триватиме в Щербенко Арт Центрі до 6 травня включно.

 

* * *

Віктор Сидоренко народився у 1953 році в м. Талди-Курган, Казахстан. У 1974-1979 рр. навчався в Харківському художньо-промисловому інституті (проф. Б.Косарев). У 1985-1988 рр. — аспірант творчих майстерень Академії мистецтв СРСР (керівник — академік, професор С. А. Григор 'єв). Він представив свої роботи в персональних і групових проектах в Щербенко Арт Центрі, Bereznitsky Aesthetics, Мистецькому Арсеналі, Боттега Галереї, Mironova Gallery, Національної академії мистецтв України, Національному художньому музеї України, Галереї Колекція, Галереї L-Art, Галереї Совіарт, Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві; Муніципальної галереї, Художньому музеї, Будинку художника, Єрмілов Центрі в Харкові; Picture Gallery, Львів; 50-й Венеціанській бієнале, Венеція; Black Square Gallery, Майамі; Галереї Taiss, Galerie Albert Benamou в Парижі; Lora D. Art gallery, Чикаго; Pendleton Art Center, Цинциннаті; V Міжнародному арт фестивалі, Магдебург. Віктор Сидоренко живе і працює в Києві.